• Informacja

    Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, które odbędzie się w najbliższy piątek tj. 26.01.2024r. O godzinie 15.30 - w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III, o godzinie 16.00 -  w klasach IV-VIII.

    O godzinie 16.45 zapraszamy przedstawicieli trójek klasowych na zebranie Rady Rodziców do sali 202.

    Wychowawcy poszczególnych oddziałów będą oczekiwali na Państwa w poszczególnych salach:

    IA - 204

    IB - 208

    IIA - 206

    IIB - 203

    IIIA - 205

    IIIB - 207

    IVA - 109

    IVB - 104

    VA - 113

    VB - 111

    VIA - 114

    VIB - 9

    VIIA - 110

    VIIB - 103

    VIII - 115

    oddziały przedszkolne:

    3 - latki - 5

    4-latki - 6

    5-latki - 3

    oddział "0A" - 4

    oddział "0B" - 1

  • Szkolny Konkurs Ortograficzny "Zimowe potyczki z ortografią"

    Nowa galeria Szkolny Konkurs Ortograficzny "Zimowe potyczki z ortografią" została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 10 stycznia 2024 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas IV-VIII.  Mieli oni możliwość zaprezentowania swoich umiejętności bezbłędnego pisania oraz wykazania się doskonałą znajomością zasad polskiej ortografii. Oto zwycięzcy tej rywalizacji:

    I miejsce – 46 pkt. – Marika Skierska kl. VIIa

    II miejsce – 42 pkt. -  Antonina Rydczak kl. VA i Alicja Staruszkiewicz kl. VIB

    III miejsce – 41 pkt.- Alicja Cieślińska kl. VIII

    Wyróżnienie – Maria Śledzińska – kl. IVB

    Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do rywalizacji. Już wkrótce kolejne potyczki z językiem polskim w tle.

  • Długa przerwa z Szymborską

    Nowa galeria Długa przerwa z Szymborską została dodana do albumu fotograficznego

    W ostatnich dniach roku 2023, dokładnie 20 grudnia, ósmoklasiści z naszej szkoły przygotowali happening związany z postacią noblistki - Wisławy Szymborskiej. Żeby nie zanudzić swoich kolegów biografią i interpretacjami trudnych wierszy, przygotowali zestaw ciekawostek związanych z twórczością poetki, jej życiem prywatnym oraz upodobaniami okraszony cytatami z jej wierszy zaprezentowanymi na planszach. Wraz z poetką, która twierdziła, że „Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie”, zachęcali do… myślenia właśnie.

    Wszystko to dla uczczenia i podsumowania Roku Wisławy Szymborskiej, który został ustanowiony przez Sejm IX kadencji oraz przybliżenia barwnej postaci naszej noblistki.

  • Spotkanie wigilijne w grupie 5 latków

    Nowa galeria Spotkanie wigilijne w grupie 5 latków została dodana do albumu fotograficznego

  • Życzenia Świąteczne

  • Nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię..."

    2023 obchodziliśmy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543) – wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty”. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię ...", którego organizatorem było Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu, Filia w Łęczycy. Konkurs adresowany był do dzieci 5,6 letnich oddziałów przedszkolnych i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Celem konkursu było uczczenie 550 rocznicy urodzin Kopernika, propagowanie zdolności plastycznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką plastyczną portretu Mikołaja Kopernika. Na konkurs wpłynęło 196 prac.

    15 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

    III miejsce - Hubert Wikaryjczak (klasa 3a)

    wyróżnienie - Kornelia Kaźmierczak (klasa 2a)

    Piękne portrety Kopernika wykonali również: Zosia Olejniczak (6 lat), Rozalia Majsik (1a), Kinga Kachelska (1a), Michalinka Pełczyńska (1b), Dawid Dąbrowicz (2a), Miłosz Andrysiak (2a), Oliwka Mikołajczyk (2a), Ignacy Kałuzski (2a), Zosia Gołebiewska (2a), Marysia Cendrowska (2a), Michalinka Biniek (2a), Zuzia Olczyk (2b), Szymon Cieśla (2b), Antoni Drwalewski (3a), Bartosz Mucha (3a), Mateusz Galant (3a), Natalka Ogórek (3a), Zuzia Lubowiecka (3a), Gabrysia Kowalczyk (3a), Wojtek Stegliński (3a), Wojtek Olejniczak (3a), Antonina Tyrpuła (3b), Kacper Sygulski (3b).

    Prace powstawały pod kierunkiem pani Katarzyny Bednarek.

    Gratulujemy  laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu !

  • Informacja!

    Dyżur w oddziałach przedszkolnych.

    W dniach 27-29 grudnia br. przedszkole pracuje w godz. 8.00-13.00 (grupa zbiorcza). W tych dniach nie ma dowozów i odwozów.

  • Informacja!

    W piątek (22.12.2023r.) lekcje zostaną skrócone.

    1. 8.15-8.45

    2. 8.55-9.25

    3. 9.35-10.05

    4. 10.15-10.45

    5. 11.05-11.35  (I odwóz)

    6. 11.55-12.25 (II odwóz)

    7. 12.35-13.05 (III odwóz)

    O tej porze kończą też pracę oddziały przedszkolne i świetlice. Odwozy będą po 5, 6 i 7 godzinie lekcyjnej.Ostatnie odwozy (po 7 godzinie lekcyjnej) będą o godzinie 13.05.

  • Programu "Planeta Energii"

    Nowa galeria Programu "Planeta Energii" została dodana do albumu fotograficznego

    W listopadzie 2023r. klasa 3b przystąpiła do programu Planeta Energii. Jest to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Energii z Grupy ORLEN, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego pierwotną ideą było propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i jej źródłach oraz bezpiecznym i racjonalnym korzystaniu z prądu. Wraz z rozwojem projektu materiały wzbogacono o treści pozwalające lepiej zrozumieć świat energii wokół nas, wpływ naszych zachowań na ochronę środowiska czy wspieranie zrównoważonego rozwoju. Aktualnie Planeta Energii zwraca uwagę uczniów na świat przyrody i potrzebę dbania o bioróżnorodność, zwłaszcza lokalną. Nasza placówka biorąc udział w programie i konkursie na najciekawsze zajęcia została pozytywnie oceniona przez Organizatora. Otrzymaliśmy wyróżnienie podstawowe w formie wartych około 700 zł „biopakietów” zawierających m.in. domki dla jeży, hoteliki dla zapylaczy, budki lęgowe dla ptaków i nasiona miododajnych roślin.

  • Konkurs "Mój kalendarz adwentowy"

    Nowa galeria Konkurs "Mój kalendarz adwentowy" została dodana do albumu fotograficznego

    10 grudnia w Domu Kultury w Łęczycy podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego odbyło się rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu "Mój kalendarz adwentowy". Konkurs polegał na wykonaniu swojego własnego, oryginalnego kalendarza adwentowego.

    Miło nam poinformować, że ZUZIA OLCZYK z klasy 2B zajęła III miejsce w konkursie świątecznym na „Mój kalendarz adwentowy”, zorganizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy.

    Zuzia wykazała się kreatywnością, wyobraźnią i stworzyła piękny kalendarz z baloników w kształcie choinki. To już kolejny sukces Zuzi! Brawo

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Laureaci powiatowych konkursów

    Nowa galeria Laureaci powiatowych konkursów została dodana do albumu fotograficznego

    Dyplomy i nagrody dla artystów i fotografików rozdane!

    7 grudnia br. w Bibliotece dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się  uroczyste rozdanie nagród i dyplomów laureatom konkursów: literacko-plastycznego "Pocztówka w stylu Wisławy Szymborskiej") oraz fotograficznego "Moja Mała Ojczyzna - Reporterskim okiem".

    Nagrodzeni uczniowie w konkursie "Pocztówka w stylu Wisławy Szymborskiej":

    klasy I – III

    III miejsce – Rozalia Majsik (klasa 1A)

    Wyróżnienie -  Zuzanna Olczyk (klasa 2B)

    klasy IV-VI

    III miejsce – Szymon Krysztofiak (klasa 4B)

    klasy VII-VIII

    II miejsce – Julia Cybulska (klasa 7B)

    Nagrodzeni uczniowie w konkursie "Moja Mała Ojczyzna - Reporterskim okiem":

    I grupa: klasy IV – VI

    I miejsce – Szymon Krysztofiak (klasa 4B)

    II grupa: klasy VII – VIII

    II miejsce – Nikola Nawrocka (klasa 7A)

    Prace powstawały pod kierunkiem pani Katarzyny Bednarek i Marty Kowalczyk.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Andrzejki

    Nowa galeria Andrzejki została dodana do albumu fotograficznego

  • Przegląd Teatrzyków Językowych

    Zdobyliśmy I miejsce ! Uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w XXII Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Językowych w Domu Kultury w Łęczycy. Po kierunkiem nauczycielek języka angielskiego Pani Anny Wypych- Wilińskiej i Pani Emilii Andrzejczak przenieśli widzów do Nibylandii opowiadając historię Piotrusia Pana. Nasi uzdolnieni aktorzy nie tylko wykazali się świetną grą aktorską, ale również zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych.
    Brawo dla Naszych Wspaniałych Aktorów
  • Dzień Życzliwości

    Nowa galeria Dzień Życzliwości została dodana do albumu fotograficznego

    21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

    W tym dniu w bibliotece zagościła „kieszonka życzliwości – weź ze sobą dobre słowo” oraz „drabina życzliwości”.

    Przesłanie akcji – „bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

  • "Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych"

    Nowa galeria "Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych" została dodana do albumu fotograficznego

    Bohaterem spotkania z przedszkolakami i uczniami klasy 2a był słoń w kratkę o imieniu "Elmer". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się to znaczy być tolerancyjnym oraz, że nie należy oceniać innych na podstawie wyglądu. Na zakończenie zajęć zostały wykonane pięknę prace plastyczne.

    "Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych".

  • Światowy Dzień Oszczędzania

    Nowa galeria Światowy Dzień Oszczędzania została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 31 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania – dzień, który przypomina, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Z tej okazji opiekun Szkolnego Koła Oszczędności p. Anna Sobór zorganizowała w klasach I-III konkurs plastyczny pt. „Plakat promujący oszczędzanie”. Uczestnicy konkursu mieli wspaniałe pomysły, dlatego trudno było wybrać zwycięzców. Wszystkie plakaty były ciekawe i oryginalne. Komisja w składzie p. Katarzyna Bednarek, p. Marta Kowalczyk i p. Anna Sobór dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę oryginalność pomysłu, a szczególnie związek z tematyką. Wyniki konkursu:

    I miejsce – Małgorzata Staruszkiewicz

    II miejsce – Michalina Biniek

    III miejsce – Zuzanna Lubowiecka

    Wyróżnienie: Maria Cendrowska, Kornelia Kaźmierczak, Rozalia Majsik, Lena Rogala i Nikola Kondras

    Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i drobne upominki.

  • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

    Nowa galeria Tydzień oszczędności została dodana do albumu fotograficznego

    W dniach 13-19 listopada obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Klasa VIa włączyła się w odchody uczestnicząc w Projekcie realizowanym z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej. 
    Inwestowanie to szereg działań, mających na celu osiągnięcie zysku i rozwój. Wszystko zaczyna się od podjęcia decyzji: zainwestuję! Podczas zajęć, które przeprowadziła p. Kinga Gawlik uczniowie poznali pojęcia ze świata finansów dotyczące inwestowania. Pracując na konkretnych przykładach sprawdzali, w co można inwestować w dzisiejszym świecie, jakie idą za tym korzyści oraz jakie to niesie ryzyko. Zbadali także, jaka jest minimalna kwota pieniędzy, którą można zainwestować. Zajęcia były prowadzone w oparciu o zabawę z prostym zestawieniem finansowym - podczas gry uczniowie poznali definicję aktywów i pasywów oraz sprawdzili ich wpływ na przychody i koszty.
  • "Przerwa na czytanie"

    Nowa galeria "Przerwa na czytanie" została dodana do albumu fotograficznego

    Zrobiliśmy sobie przerwę na czytanie!

    Akcja "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

    Po raz kolejny braliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. 

    Uczniowie mogli przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę lub wypożyczyć z biblioteki. Uczestnicy z zaangażowaniem wzięli udział w wydarzeniu.  Akcja przebiegała w atmosferze pozytywnego czytelniczego nastroju.

    Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  • Do Hymnu

    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji ,,Do Hymnu!" 10 listopada o godzinie 11.11 w hali gimnastycznej wszyscy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele wspólnie odśpiewali hymn.

  • 11 listopada - Święto Niepodległości

    Nowa galeria 11 listopada - Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

strona: