Wstęp do programowania mikrokontrolera Arduino

W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas piątych  mają możliwość uczestnictwa
w cyklicznych zajęciach z wykorzystaniem zestawów "Forbot do kursu podstaw Arduino".

Zestaw z mikrokontrolerami przeznaczone są do nauki programowania oraz elektroniki. W zestawach, oprócz płytki z mikrokontrolerem, znajdują się podstawowe elementy elektroniczne - diody LED, czujniki, przyciski i wiele innych komponentów, które znalazły się w katalogu projektu Laboratoria Przyszłości.

Każdy z tych zestawów pozwala nam na wykonanie ćwiczeń min. z kursów „Elektronika cyfrowa” mgr inż. M. Jukiewicza, dzięki którym nasi uczniowie mogą opanować podstawową wiedzę z zakresu elektroniki, mikrokontrolerów czy posługiwania się multimetrem. Budowa zestawów pozwala nam wykorzystać elementy wielokrotnie podczas ćwiczeń i eksperymentów,  jednocześnie z pojedynczego zestawu korzystają 2 – 3 osobowe grupy.