• Pogadajmy...

  Drodzy Uczniowie wiemy, że wakacje w pełni, ale pamiętajcie, że w razie problemów zawsze możecie wykonać Telefon Zaufania i  skorzystać z pomocy specjalistów.

 • Konkurs Fotograficzny na wakacje!

  Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym promującym NSP 2021.

  Szczegóły konkursu dostępne są pod adresem: https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursfoto .

 • Informacja!

 • Uwaga!

 • Budowa basenu

  Nowa galeria Budowa basenu została dodana do albumu fotograficznego

  Wreszcie wakacje! Uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek. Tymczasem prace przy budowie basenu trwają cały czas i posuwają się do przodu.

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 została dodana do albumu fotograficznego

 • Bal ósmoklasistów

  Nowa galeria Bal ósmoklasistów została dodana do albumu fotograficznego

 • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

  Nowa galeria Wycieczka w Góry Świętokrzyskie została dodana do albumu fotograficznego

  Gorące pożegnanie...

  Uczniowie klas ósmych pożegnali się w wyjątkowy sposób ze szkołą.

  Spędzili dwa upalne dni w Górach Świętokrzyskich.

  Pierwszego dnia zdobyli najwyższy szczyt Łysicę oraz przeszli Drogą Królewską na Święty Krzyż.

  Piesze wędrówki tak się spodobały uczniom, że wybrali się na wieczorny spacer aby zdobyć zamek w Chęcinach. Widok że wzgórza zapierał dech w piersiach i wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie.

  Drugi dzień rozpoczęliśmy spacerem po Kielcach i grą terenową przygotowaną przez pracowników OMPIO.

  Następnie w Geoparku zwiedziliśmy wystawę " Podwodna stacja badawcza Chronos" i obejrzeliśmy seans w kinie " Kapsuła czasu".

  Kolejnymi punktem programu była wizyta w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Na zakończenie udaliśmy się do Oceaniki gdzie można zobaczyć zespół wieloformatowych akwariów o pojemności ok. 300 tysięcy litrów wody i 500 gatunków zwierząt z całego świata. Pożegnaliśmy Kielecczyznę przeglądem najbardziej znanych zabytków tego regionu w Parku Miniatur.

  Wspólnie spędzony czas uświadomił nam, że są to ostatnie dni spędzone razem. Od września rozpoczynamy nowy etap naszego życia, ale to co przeżyliśmy wspólnie zostanie w naszych sercach.

   

 • 25 czerwca - zmiana porządku odwozu

  Ze względu na uroczyste zakończenie roku szkolnego 25 czerwca br. wszystkie odwozy będą o godzinie 10.00. O godzinie 13.00 nie będzie autobusów. Rodzicie dzieci z oddziałów przedszkolnych muszą więc odebrać je osobiście.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Szanowni Państwo,

  25 czerwca br. nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły o zwykłej porze. Poranne świetlice funkcjonują bez zmian.

  8.15 - 9.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4-8. Przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się ono przed starym budynkiem szkoły. Dzieci z klas 1-3 przebywają w tym czasie w salach pod opieką wychowawców.

  9.15 - 10.00 -  uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się ono również przed starym budynkiem szkoły. Dzieci z klas 4-8 przebywają w tym czasie w salach pod opieką wychowawców.

  Odwozy o godz. 10.00

  Przypominamy wszystkim uczniom o konieczności zabrania obuwia na zmianę.

 • Dyżury oddziałów przedszkolnych

  Szanowni Państwo,

  plan dyżurów oddziałów przedszkolnych w gminie Łęczyca w okresie wakacji, przedstawia się następująco:

  28.06.- 09.07. - Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

  12.07.-23.07 - Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach

  26.07.-06.08. -  Szkoła Podstawowa w Siedlcu

  09.08.-27.08. - Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej

 • Sukces recytatorski Mai Suskiej

  Nowa galeria "Pięknie być człowiekiem" została dodana do albumu fotograficznego

  12 czerwca zostały ogłoszone wyniki XLII edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczny konkurs dotyczył tematyki ekologicznej i miał na celu uświadomienie jak ważne jest, byśmy wspólnie zadbali o przyszłość naszej planety. Dobór repertuaru do recytacji uwrażliwiał dzieci i młodzież na zachowania proekologiczne, zainteresował tematyką przyrodniczą oraz prezentował bogactwo i różnorodność fauny i flory.

  Eliminacje on-line odbyły się w rejonach: Gąbin, Gostynin, Kutno, Łęczyca, Płock, Sanniki, Sierpc, Żychlin. Do finału przeszły 43 osoby.

  Nagrodzono i wyróżniono 18 najlepszych recytatorów. Bardzo się cieszymy, że Maja Suska z Samorządowej Szkoły Podstawowej im.Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej z klasy IIB zajęła III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

 • "Mój przyjaciel z bajkowej krainy"

  W czwartek został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny "Mój przyjaciel z bajkowej krainy", który został zorganizowany dla najmłodszych czytelników z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Okazało się, że nasi milusińscy kochają bajkowe historie i ich bohaterów. Powstały cudowne prace. Wśród najczęściej pojawiających się bohaterów zobaczyć można było Kubusia Puchatka, Basię, Króla Lwa, Franklina, Pippi, Małą Mi z Muminków, Calineczkę, Małą Syrenkę, itp. Wszystkie prace były piękne, ale na szczególną uwagę zasłużyły te, które wykonane były różnymi technikami plastycznymi.

  Laureaci i nagrodzeni w konkursie:

  - oddziały przedszkolne

  Mateuszek Drwalewski (gr.3 -latków)

  Filip Suski (gr. 0B)

  - klasy I-III

  Szymon Krysztofiak

  Nina Łoszewska

  Lena Nowakowska

  Maja Suska

  Maja Rosolak

  Wyróżnienia trafiły do Zuzi Olczyk ( z gr. 0B) i Zuzi Oborskiej z klasy 1B)

 • Spotkanie z Borutą

  Nowa galeria Spotkanie z Borutą została dodana do albumu fotograficznego

  W krainie Diabła Boruty!

  Dnia 17.06.2021 uczniowie klasy V oraz IVA uczestniczyli w wycieczce do Łęczycy. Pobyt w Królewskim Mieście rozpoczęli od obejrzenia seansu filmowego w Kinie Górnik. Kolejne atrakcje czekały na uczniów w Łęczyckim Zamku, gdzie mieszkał niegdyś Diabeł Boruta. Największe emocje budziło wejście na wieżę zamkową. Z wieży  uczestnicy wyjazdu podziwiali piękną panoramę Łęczycy. Zwieńczeniem wycieczki były zabawy w parku miejskim.

 • ZOO w Borysewie

  Nowa galeria Zoo w Borysewie została dodana do albumu fotograficznego

  Klasa 4B odwiedziła w środę ZOO w Borysewie. Uczniowie najpierw zwiedzili je jeżdżąc kolejką, a następnie przeszli do najciekawszych zwierząt, gdzie uczestniczyli w pokazowych karmieniach. Dzięki uprzejmości opiekunów zwierząt uczniowie karmili Pelikany Baba. Największą furorę zrobiła foka o imieniu Dawid, która wykonała sztuczki z piłką, ringo i obręczami. W ZOO Safari Borysew można ciekawie spędzić cały dzień.

 • Toruńskie pierniki

  Nowa galeria Toruńskie pierniki została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Nad Toruniem noc zapada,

  usiadł kot na Krzywej Wieży

  Kot kociętom opowiada

  o piernikach słodkich, świeżych.

                      Toruń, stary Toruń

                      nadwiślański gród

                      pachnie piernikami,

                      bo w piernikach miód..."

  Uczniowie klas drugich, we wtorek, byli na długo wyczekiwanej wycieczce. Dzieciaki zwiedziły Toruń. Był spacer po Starówce, opowieści o Mikołaju Koperniku. Zajęcia w Muzeum Żywego Piernika i zabawa w teatr w Domu Legend Toruńskich.

 • Informacja dotycząca szczepień uczniów w wieku 12-18 lat

 • Dzień dziecka w klasie VIA

  Nowa galeria Dzień dziecka klasy VIA została dodana do albumu fotograficznego

  Dzień dziecka dla uczniów klasy VIA, był dniem pełnym wrażeń i aktywności fizycznej. Byli oni na wycieczce w lesie w Gawronkach. Taki dzień i wspólne spędzenie czasu, był dzieciakom niezwykle potrzebny. Po wielomiesięcznej przerwie i zdalnym nauczaniu, zabawy w lesie pozwoliły im się na nowo zintegrować. Podczas skakania, biegania, rozpalania ogniska i pieczenia kiełbasek uczniowie rozmawiali, śmiali się i opowiadali historie. Nauczyli się również grać w bule. Wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. 

 • Leśna przygoda klasy czwartej

  Nowa galeria Leśna przygoda klasy czwartej została dodana do albumu fotograficznego

  Dość siedzenia w domu!!! Ostatni majowy weekend klasa IVA spędziła bardzo aktywnie. W sobotę pojechaliśmy do lasu, zupełnie zwyczajnego lasu za Leźnicą Małą. Ktoś mógłby powiedzieć „las jak las”, nic szczególnego, ale wędrując pośród zieleni drzew, leśnych paproci otoczeni zapachem kwitnących konwalii wydawał się on nam magiczny. Czy w lesie może być nudno? Oczywiście, że nie. Wystarczy uważnie patrzeć i słuchać, by odkryć niesamowite rzeczy. Naszą ponad 5 km wyprawę zakończyliśmy ogniskiem w Leśniczówce, za co serdecznie dziękujemy Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Jenot”. To był udany dzień.

 • Dzień dziecka

  Nowa galeria Dzień dziecka została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Wszystkie dzieci nasze są

  Kasia, Michael, Małgosia, John

  Na serca dnie mają swój dom

  Uchyl im serce jak drzwi.

   

  Wszystkie dzieci nasze są

  Borys, Wojtek, Marysia, Tom

  Niech małe sny spełnią się dziś

  Wyśpiewaj marzenia, a świat Będzie nasz!..."

   

  1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na buziach przedszkolaków gościły uśmiechy, a ich śmiech słychać był w całej szkole. Wszystkim Dzieciom, tym malutkim i trochę starszym, życzymy aby wszystkie fajne dniu upływały w żółwim tempie. By nigdy nie było porannej pobudki i wiał wiatr specjany co rozwiewa wszystkie smutki.

strona: