• "Podróż klasy 2A po Wszechświecie"

  Nowa galeria "Podróż klasy 2A po Wszechświecie" została dodana do albumu fotograficznego

  Uczniowie klasy 2a wyruszyli w podróż po Wszechświecie. Dowiedzieli się, że Słońce jest najmłodszą, średniej wielkości gwiazdą w Kosmosie, wokół której po orbitach krążą planety. Zbudowali własną makietę przedstawiającą Układ Słoneczny. Wiedzą jak wygląda Mars, a jak Wenus. Wykonując doświadczenie dowiedzieli się, że występowanie dnia i nocy w ciągu doby, związane jest z ustawieniem Ziemi względem Słońca. Naśladowanie wirowania Ziemi w zabawach ruchowych i szukanie odpowiedzi na dociekliwe pytania sprawiły, że lekcja była jeszcze ciekawsza.

 • Makieta Bullerbyn

  Nowa galeria "Makieta Bullerbyn" została dodana do albumu fotograficznego

  Po wcześniejszym zapoznaniu się z historią dzieci mieszkających w małej wiosce Bullerbyn, zadaniem uczniów klasy IIIa było stworzenie makiety przedstawiającej Zagrodę Środkową, Zagrodę Północną i Zagrodę Południową, które zamieszkiwali bohaterowie powieści. Trzeciolkasiści świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Praca grupową przyniosła efekty w postaci pięknych prac.

 • Nagroda w konkursie SKO

  Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej otrzymała nagrodę III stopnia w Regionalnym Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli. Dzięki licznym działaniom podjętym przez opiekuna SKO p. Annę Sobór, w roku szkolnym 2019/2020 zostało przeprowadzonych wiele akcji mających na celu promocję oszczędzania. Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy o podstawach oszczędzania, sposobach wykorzystywania surowców wtórnych, pomocy charytatywnej i bezpieczeństwie. Uczniowie należący do SKO uczestniczyli w wielu akcjach i konkursach (od marca również w formie zdalnej). Wszystkie przeprowadzone i udokumentowane wydarzenia przyczyniły się do otrzymania nagrody pieniężnej w wysokości tysiąca złotych i brązowej odznaki.

 • Sukces Niny Łoszewskiej

  Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczennicy naszej szkoły NINY ŁOSZEWSKIEJ, która zdobyła II Nagrodę w kategorii – I klasa fortepian specjalny, w konkursie online na najlepsze wykonanie kolędy lub pastorałki. Warto dodać, że Nina jest słuchaczką klasy fortepianu Pani Aleksandry Nowak-Zakrzewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie Filia w Łęczycy. Dodatkowo Nina otrzymała jeszcze nagrodę za najciekawsze świąteczne przebranie.
  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • "Goście w karmniku"

  Nowa galeria "Goście w karmniku" została dodana do albumu fotograficznego

  "Zawitała mroźna zima,

  idą długie, szare dni.

  Ciężko będzie znowu ptakom,

  więc pomagać trzeba im".

  Zima to trudny czas dla zwierząt. Podczas cyklu zajęć czterolatki poznały wybrane gatunki ptaków, które u nas zimują, jak dokarmiać mądrze ptaki, żeby im nie szkodzić oraz gdzie umocować karmnik, żeby ptaki były bezpieczne. Maluchy kolorowały karmniki, ćwiczyły umiejętności matematyczne - przeliczanie ziarenek dla ptaszków oraz brały udział w zagadkach słownych o ptakach. Zajęcia miały uświadomić przedszkolakom potrzebę niesienia pomocy zwierzętom, że zima jest czasem, kiedy zwierzęta muszą walczyć o przetrwanie i dlatego powinniśmy im pomagać. 

 • "Zaczarowana zagroda"

  Nowa galeria "Zaczarowana zagroda" została dodana do albumu fotograficznego

  Za oknami mróz i śnieg, dlatego możemy poczuć się prawie jak grupa polskich polarników badająca życie pingwinów na wschodnim wybrzeżu Antarktydy. Niestety, pingwinków u nas nie spotkamy. Ale i na to uczniowie klasy IIB znaleźli sposób. W ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” uczniowie przeczytali książkę Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”. Następnie uzupełniali lekturniki i wykonali kartonowe pingwiny. Najwięcej radości sprawiło dzieciom robienie makiety stacji badawczej im. profesora Dobrowolskiego. Do budowy makiet dzieci wykorzystały różne materiały np. masę solną, plastelinę i kartony. Mamy nadzieję, że pingwiny z kartonu nie znikną z zagrody, tak jak bohaterowie książki…

   

 • Maski karnawałowe

  „Tańcz, śmiej się, maskę włóż, bo bawić się czas już.

  Karnawał zaprasza Cię, jeśli tylko powiesz chcę.

  Więc załóż strój, postać swoją zmień, niech dzisiaj nikt nie pozna Cię!”

  Karnawał to okres zabawy i radości między Bożym Narodzeniem a Wielkim Postem, a przede wszystkim czas balów i przyjęć, na których nie może zabraknąć bajkowych postaci i kolorowych masek. Uczniowie klasy IIIB z dumą zaprezentowali swoją twórczość podczas edukacji technicznej. Taka wspólna zabawa to również doskonały pomysł na spędzenie czasu w kreatywny sposób. Poza tym wspólne tworzenie masek to pretekst do rozmowy na temat karnawału, rodzajów masek, teatru, hucznej zabawy karnawałowej w innych krajach, itp.

 • Międzynarodowy Dzień Puzzli

  Dzisiaj grupa czterolatków świętowała niezwykłe święto, Dzień Puzzli. Maluchy z ogromną radością układały swoje ulubione puzzle w małych zespołach, ozdabiały puzzle oraz ćwiczyły koordynację ruchową - "slalom między puzzlami". Dowiedziały się także, że oprócz świetnej zabawy, układanie puzzli ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie, a także wytrwałość.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w życiu naszym i naszych dzieci, dlatego życzenia dla nich też muszą być niezwykłe, pełne miłości, wdzięczności i radości. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla swych babć i dziadków filmy z piosenkami i wierszami, piękne laurki i dyplomy. Dużo zdrowia i szczęścia życzymy wszystkim babciom i dziadziusiom.

 • Razem na święta

  Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Pod kierunkiem Szkolnego Klubu Wolontariusza przedszkolaki i uczniowie podjęli szereg działań: przygotowywali kartki z życzeniami oraz ozdoby świąteczne przekazywane krewnym i sąsiadom, wypiekali pierniczki,  pomagali osobom starszym  i samotnym w porządkach domowych i zakupach, gromadzili dary przekazane następnie zwierzakom z łęczyckiego schroniska. Okazuje się,  że pomagać można niezależnie od okoliczności!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Piosenka z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu klasy 1b.

 • Informacja

  Od 18 stycznia br. obowiązują dowozy i odwozy wg załączonego harmonogramu.

 • 11 listopada

  Od wielu lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły organizowali apele, przedstawienia, konkursy dotyczące odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku ten dzień wyglądał inaczej niż zzwykle. Ze względu na pandemię, uroczyste obchody Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone były zdalnie. Pani Ania Kowalska przygotowała niezwykłą lekcję historii, która wzbudziła wiele patriotycznych emocji. Uczniowie obejrzeli piękną i niezwykle wzruszającą prezentację, mogli zobaczyć jak wcześniej wyglądały apele w naszej szkole, przypomnieli sobie fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 • Dzień Kubusia Puchatka

  Nowa galeria Dzień Kubusia Puchatka została dodana do albumu fotograficznego

  ,,– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

  – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje..."

  Dziś swoje święto ma najbardziej znany miś na świecie - Kubuś Puchatek. Przedszkolaki podczas dzisiejszych zajęć słuchały książek o przygodach Kubusia Puchatka, oglądały bajkę, rozwiązywały zagadki, labirynty, układały puzzle i kolorowały obrazki. Nie zabrakło również maskotek Kubusia Puchatka.

 • Informacja

  Szanowni Państwo,

  w poniedziałek 18 stycznia 2021 klasy I-III wracają do nauki w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każde dziecko musi więc zostać wyposażone w maseczkę i stosować się do obowiązujących w szkole procedur. Wszystkie odwozy o godz. 13.00.

  Codziennie w godzinach 13.00-15.00 będzie działać świetlica szkolna (sala nr 17). Po zajęciach świetlicowych nie zapewniamy odwozu, opiekunowie odbierają dzieci osobiście.

  Klasy IV-VIII pracują nadal w trybie zdalnym. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem lekcji na platformie Teams.

 • Trudno uwierzyć...

 • Świąteczne życzenia

 • Hej kolęda, kolęda...

  Co prawda święta już za nami, ale jeśli chcecie przedłużyć ten wyjątkowy klimat to jest ku temu okazja! Dziewczyny z klasy V mają dla Was prezent. Łapcie kolędę wykonaną przez ten wyjątkowy tercet przy współpracy pana Marcina Tobera i cieszcie się magią tych chwil. W końcu okres kolędowania trwa do aż do początku lutego. Wszystkiego dobrego!

 • Wigilie w oddziałach przedszkolnych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilie w oddziałach przedszkolnych.

  "...Wigilia opłatkiem pachnąca

  Wigilia kolędą brzmiąca

  Wigilia z dobrym życzeniem

  Wigilia ze spełnionym marzeniem..."

  Dziś, w oddziałach przedszkolnych, od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, przygotowywały wigilijne stoły. A później były życzenia, opłatek, słodkie upominki i wspólna zabawa. Wesołych świąt!

 • Konkurs bożonarodzeniowy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs bożonarodzeniowy.

  "Chodził Anioł po świecie, od domu do domu

  nie zapomniał wieści tej przekazać nikomu

  hej Aniołku dobrze, że chodzić ci się chciało

  kto by nam powiedział co w Betlejem się stało..."

  21 grudnia rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny "Aniołek Bożonarodzeniowy", zorganizowany dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Prace wykonane przez dzieci i ich rodziców były piękne, dlatego komisja konkursowa miała trudne zadanie do wykonania.

  A oto wyniki konkursu:

  1 miejsce - Michalina Biniek i Michał Tomczyk, 2 miejsce - Kacper Andrzejczak,

  3 miejsce - Kinga Kachelska,

  przyznano również kilka wyróżnień. Dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

strona: