• Nabór elektroniczny

  Szanowni Państwo, Drodzy Ósmoklasiści!

  Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

  Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.Prosimy Państwa o rozpowszechnienie zaproszenia na wydarzenie do możliwie szerokiej grupy odbiorców np. poprzez umieszczenie zaproszenia na szkolnych witrynach internetowych lub poprzez wiadomość rozesłaną do uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

  Adres strony rozprowadzającej:https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

  Adres grafiki z zaproszeniem: https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg

  Z poważaniem

  Piotr Syncerek i Przemysław Przybysz Administratorzy systemu

 • "Pięknie być człowiekiem"

  Nowa galeria "Pięknie być człowiekiem" została dodana do albumu fotograficznego

  „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

  Słowa Floriana Plita były mottem tegorocznego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” – edycja XLII. W konkursie zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy wzięło udział 59 recytatorów. W tym roku konkurs odbył się w formie online. Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji nagranych w formie filmików video postanowiło wyróżnić i nagrodzić 25 najlepszych recytatorów. Cieszymy cię, że wśród nich są uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez p. Annę Sobór i p. Sławomira Doniaka. W kategorii klas I-III:

  I miejsce zajęli Piotr Spaleniak i Maja Suska z klasy IIb,

  III miejsce - Lena Andrysiak z klasy IIb,

  w kategorii klas IV-VIII:

  I miejsce zajęła Julia Kawczyńska z klasy V.

  Laureaci pierwszego miejsca będą reprezentować powiat łęczycki podczas konkursu w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego, który odbędzie się 12 czerwca 2021 roku. Gratulujemy!

 • 11 kroków dla Ziemi

  Nowa galeria 11 kroków dla Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

  „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ” to tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi. Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "11 kroków dla Ziemi". W dniach 19 – 25 kwietnia 2021r. wykonywali eko-zadania, m.in. sprzątanie lasu, praca w ogrodzie, wykonanie ekologicznego środka czystości. Swoje poczynania udokumentowali zdjęciami.

 • "Witaj, majowa jutrzenko..."

  Nowa galeria "Witaj, majowa jutrzenko..." została dodana do albumu fotograficznego

  ,,Witaj, majowa jutrzenko,

  świeć naszej polskiej krainie,

  uczcimy ciebie piosenką

  Która w całej Polsce słynie.

  Witaj Maj, Trzeci Maj,

  Dla Polaków błogi raj..."

  Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas zajęć przygotowywały się do tego święta rozmawiając o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i o symbolach narodowych. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne np. chorągiewki, rozwiązywały zagadki i zadania dotyczące Polski.

 • Konstytucja 3 Maja

  Nowa galeria Konstytucja 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego

  Dziś obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja.

  Konstytucja ogłoszona w Polsce 3 maja 1791 r. była pierwszą tego typu ustawą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej. Stanowiła ona główny cel reform przeprowadzanych przez ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jej najważniejszym zadaniem była reforma systemu politycznego kraju i ograniczenie wolności szlacheckiej. Stała się symbolem zmian, które miały zapewnić powodzenie i rozwój Rzeczpospolitej.

  Najważniejsze postanowienia konstytucji to:

  • Ustanowienie katolicyzmu jako religii panującej, przy równoczesnym zachowaniu tolerancji religijnej i wolności wyznania.

  • Zmiana ustroju państwowego na monarchię konstytucyjną.

  • Zniesienie Liberum Veto.

  • Zakaz zawiązywania konfederacji.

  • Zakaz posiadania prywatnych wojsk.

  • Sejm zwoływany co 2 lata.

 • Informacja

  Szanowni Państwo,

  we wtorek 4 maja 2021 klasy I-III wracają do nauki w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każde dziecko musi więc zostać wyposażone w maseczkę i stosować się do obowiązujących w szkole procedur. Wszystkie odwozy o godz. 13.00.

  Codziennie w godzinach 13.00-15.00 będzie działać świetlica szkolna (sala nr 17). Po zajęciach świetlicowych nie zapewniamy odwozu, opiekunowie odbierają dzieci osobiście.

  Klasy IV-VIII pracują nadal w trybie zdalnym. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem lekcji na platformie Teams.

 • Dzień Ziemi

  "Ziemio,

  nie chcemy abyś była zniszczona,

  chcemy żebyś była cała zielona,

  więc przysięgę Ci składamy,

  że zniszczyć Ciebie nie damy"

  Uczniowie klasy IB przygotowali plakaty z okazji Dnia Ziemi.

 • Budowa basenu przy naszej szkole

  Nowa galeria Budowa basenu została dodana do albumu fotograficznego

  21 kwietnia br. rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie basenu. Teren wokół boiska zamienił się w plac budowy. 

 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - loteria

 • Rekrutacja do szkoły muzycznej

  Uprzejmie informujemy, że Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie Filia w Łęczycy rozpoczęła zapisy na rok szkolny 2021/2022.

 • Debata

  23 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole debata poświęcona zagadnieniom związanym z hejtem i mową nienawiści. Ze względu na sytuację pandemii wykorzystaliśmy platformę Teams. Uczniowie klas VI-VIII oraz ich wychowawcy i nauczyciele wysłuchali wystąpień zaproszonych ekspertów:

  - pani policjantki, sierżant Emilii Augustyniak z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji        Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy:  „Hejt, mowa nienawiści – zrozumieć i zapobiegać”

  - pani prawnik z Kancelarii Prawnej BN Adwokaci, Małgorzaty Cieśla: „Prawne konsekwencje hejtu”

  - pani pedagog, Magdaleny Florek–Barylskiej: „Język, który krzywdzi”.

  Panie wyjaśniły młodzieży, na czym polegają hejt i mowa nienawiści, omówiły konsekwencje prawne, które grożą sprawcom przemocy w sieci, wyjaśniły, w jaki sposób należy postępować, jeśli jesteśmy ofiarą lub świadkiem tego typu nagannych zachowań. Uczniowie zrozumieli, że cyberprzemoc pozostawia trwałe ślady w psychice zarówno ofiar, jak i sprawców. Dowiedzieli się również, gdzie szukać pomocy i jak postępować w przypadku zetknięcia się z tymi zjawiskami.

  Uczniowie chętnie zadawali pytania. Okazało się, że poruszana podczas debaty problematyka jest bardzo aktualna i budzi wiele emocji.

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Nowa galeria Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich została dodana do albumu fotograficznego

  23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto tradycyjnie poświęcone promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochroną praw autorskich. Ważne jest, aby w dobie rozwoju technologii promować czytanie książek, które jest bardzo ważne. Przyjemność płynąca z czytania, pobudzanie wyobraźni, rozwój języka, tworzenie własnych scenariuszy w głowie. Wszystko to sprawia, że książki mogą stać się dla nas najlepszymi przyjaciółmi. Przedszkolaki podczas zajęć świetlicowych wysłuchały wierszy Brzechwy, Tuwima, następnie wykonały praktyczny gadżet, którym jest zakładka do książki. Pomaga ona nam zaznaczyć miejsce, w którym skończyliśmy czytać i dzięki temu nie zgubimy cennego fragmentu.

 • Moja planeta Ziemia

  Nowa galeria Moja planeta Ziemia została dodana do albumu fotograficznego

  "...W układzie słonecznym wirują planety

  Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce

  Różnią się kolorem, masą i rozmiarem

  Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale...

  Tu ziemia, witam serdecznie, czuje się świetnie

  Zamieszkują mnie roślinki, zwierzątka i ludzie

  Jestem trzecią planetą od słońca

  Moja atmosfera jest cudna

  Mam dużo wody, więc śmiało wpadnij ochłodzić

   

  W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy Ia wykonali prace plastyczne "Moja planeta Ziemia"

 • Wycinanki

  Nowa galeria Wycinanki została dodana do albumu fotograficznego

  "...To nie trudna rzecz, to takie łatwe

  Trzeba się tylko o to postarać

  Wziąć nożyczki, papier i zaraz

  Wyciąć własne sny

  Jeszcze wytnę kogutka, kogutka

  By mi wesoło piał skoro świt

  I ogródek, a koło ogródka

  Złoty słonecznik będzie kwitł..."

  Uczniowie klasy IIb uczyli się sztuki robienia wycinanek. Oto efekty ich pracy.

 • Dzień Ziemi

  Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Bo Ziemia to wyspa,

  to wyspa zielona, 

  wśród innych dalekich planet. 

  To dom dla ludzi,

  dla ludzi i zwierząt, 

  więc musi być bardzo zadbany..."

  22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia przeprowadzane są różne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły również zaangażowały się w obchody tego święta. Uczniowie klas I-VIII miały do wykonania zadania "11 kroków dla Ziemi". Natomiast przedszkolaki wzięły udział w zajęciach podczas, których uczyły się jak segregować śmieci, jak oszczędzać wodę i energię, wykonały piękne plakaty i prace plastyczne.

 • Zebranie rodziców

  Przypominamy, że  22.04. br. o godz. 16.00  na platformie Teams odbędą się zebrania rodziców poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych. Od 16.30 do 17.30 dostępni będą również pozostali nauczyciele.

  Serdecznie zapraszamy.

 • "11 kroków dla Ziemi"

  W tym roku Światowy Dzień Ziemi będzie poświęcony zaakcentowaniu potrzeby przywrócenia równowagi ekosystemów na świecie. Hasło tegorocznych obchodów to: „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ".

  W naszej szkole Dzień Ziemi trwa cały tydzień, a hasło przewodnie akcji to „11 KROKÓW DLA ZIEMI”. Zachęcamy uczniów do wykonania zadań. Po wykonaniu wszystkich poleceń należy przesłać zdjęcia potwierdzające ich wykonanie do organizatorów: klasy I-III do p. Anny Sobór, klasy IV-VI do p. Jolanty Chwiałkowskiej, klasy VII-VIII do p. Magdaleny Jasiaczek.

  TERMIN PRZYSŁANIA ZDJĘĆ: do 26.04.2021R.

 • Łączy nas pamięć

  Nowa galeria Łączy nas pamięć została dodana do albumu fotograficznego

  19 kwietnia 1943r.

  78 rocznica powstania w warszawskim getcie.

  ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

 • Informacja!

  Szanowni Państwo,

  od poniedziałku tj. 19.04.2021r. zajęcia w oddziałach przedszkolnych odbywają się stacjonarnie. Dzieci będą miały możliwość korzystania ze stołówki szkolnej. Dowozy i odwozy według załączonego harmonogramu.

 • "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

  Weź udział w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nie wychodząc z domu!

  Mimo, iż szkoły są zamknięte, znajdźcie chwilę wolnego czasu, aby rozwiązać zadania przygotowane dla Was w  kartach pracy. Te zadania rozwijają wiele potrzebnych umiejętności i relaksują. Jeśli macie czas i ochotę zapraszamy na stronę http://online.trzezwyumysl.pl. Skorzystaj z kart pracy online lub pobierz je na swój komputer. Bawisz się z kartami, kiedy zechcesz.

  Uwaga, możesz wziąć udział w konkursach. !!!

  A konkursy ? Są dwa ! Takie same dla klas 0-8
  Informacje na temat konkursów są na stronie www.trzezwyumysl.pl.

  1. Stwórz pracę plastyczną lub literacką pt. „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”. Narysuj lub opisz swoją szczęśliwą chwilę, dzień lub jak wyobrażasz sobie szczęśliwe życie. Twoja praca może być rysunkiem, opowiadaniem, a nawet wierszem.

  2. Rozwiąż krzyżówkę i prześlij do nas rozwiązanie.
  Na prace konkursowe czekamy do końca czerwca 2021 roku. Jeśli z jakimś zadaniem będziecie mieli problem – poproście o pomoc starsze rodzeństwo, domowników lub piszcie do psychologa przez dziennik elektroniczny. Mogę wysłać prace ze szkoły. Życzę Wam zdrowia, udanej zabawy i powodzenia w konkursach :)

strona: