• 25 czerwca - zmiana porządku odwozu

  Ze względu na uroczyste zakończenie roku szkolnego 25 czerwca br. wszystkie odwozy będą o godzinie 10.00. O godzinie 13.00 nie będzie autobusów. Rodzicie dzieci z oddziałów przedszkolnych muszą więc odebrać je osobiście.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Szanowni Państwo,

  25 czerwca br. nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły o zwykłej porze. Poranne świetlice funkcjonują bez zmian.

  8.15 - 9.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4-8. Przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się ono przed starym budynkiem szkoły. Dzieci z klas 1-3 przebywają w tym czasie w salach pod opieką wychowawców.

  9.15 - 10.00 -  uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się ono również przed starym budynkiem szkoły. Dzieci z klas 4-8 przebywają w tym czasie w salach pod opieką wychowawców.

  Odwozy o godz. 10.00

  Przypominamy wszystkim uczniom o konieczności zabrania obuwia na zmianę.

 • Dyżury oddziałów przedszkolnych

  Szanowni Państwo,

  plan dyżurów oddziałów przedszkolnych w gminie Łęczyca w okresie wakacji, przedstawia się następująco:

  28.06.- 09.07. - Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

  12.07.-23.07 - Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach

  26.07.-06.08. -  Szkoła Podstawowa w Siedlcu

  09.08.-27.08. - Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej

 • Sukces recytatorski Mai Suskiej

  Nowa galeria "Pięknie być człowiekiem" została dodana do albumu fotograficznego

  12 czerwca zostały ogłoszone wyniki XLII edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczny konkurs dotyczył tematyki ekologicznej i miał na celu uświadomienie jak ważne jest, byśmy wspólnie zadbali o przyszłość naszej planety. Dobór repertuaru do recytacji uwrażliwiał dzieci i młodzież na zachowania proekologiczne, zainteresował tematyką przyrodniczą oraz prezentował bogactwo i różnorodność fauny i flory.

  Eliminacje on-line odbyły się w rejonach: Gąbin, Gostynin, Kutno, Łęczyca, Płock, Sanniki, Sierpc, Żychlin. Do finału przeszły 43 osoby.

  Nagrodzono i wyróżniono 18 najlepszych recytatorów. Bardzo się cieszymy, że Maja Suska z Samorządowej Szkoły Podstawowej im.Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej z klasy IIB zajęła III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

 • "Mój przyjaciel z bajkowej krainy"

  W czwartek został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny "Mój przyjaciel z bajkowej krainy", który został zorganizowany dla najmłodszych czytelników z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Okazało się, że nasi milusińscy kochają bajkowe historie i ich bohaterów. Powstały cudowne prace. Wśród najczęściej pojawiających się bohaterów zobaczyć można było Kubusia Puchatka, Basię, Króla Lwa, Franklina, Pippi, Małą Mi z Muminków, Calineczkę, Małą Syrenkę, itp. Wszystkie prace były piękne, ale na szczególną uwagę zasłużyły te, które wykonane były różnymi technikami plastycznymi.

  Laureaci i nagrodzeni w konkursie:

  - oddziały przedszkolne

  Mateuszek Drwalewski (gr.3 -latków)

  Filip Suski (gr. 0B)

  - klasy I-III

  Szymon Krysztofiak

  Nina Łoszewska

  Lena Nowakowska

  Maja Suska

  Maja Rosolak

  Wyróżnienia trafiły do Zuzi Olczyk ( z gr. 0B) i Zuzi Oborskiej z klasy 1B)

 • Spotkanie z Borutą

  Nowa galeria Spotkanie z Borutą została dodana do albumu fotograficznego

  W krainie Diabła Boruty!

  Dnia 17.06.2021 uczniowie klasy V oraz IVA uczestniczyli w wycieczce do Łęczycy. Pobyt w Królewskim Mieście rozpoczęli od obejrzenia seansu filmowego w Kinie Górnik. Kolejne atrakcje czekały na uczniów w Łęczyckim Zamku, gdzie mieszkał niegdyś Diabeł Boruta. Największe emocje budziło wejście na wieżę zamkową. Z wieży  uczestnicy wyjazdu podziwiali piękną panoramę Łęczycy. Zwieńczeniem wycieczki były zabawy w parku miejskim.

 • ZOO w Borysewie

  Nowa galeria Zoo w Borysewie została dodana do albumu fotograficznego

  Klasa 4B odwiedziła w środę ZOO w Borysewie. Uczniowie najpierw zwiedzili je jeżdżąc kolejką, a następnie przeszli do najciekawszych zwierząt, gdzie uczestniczyli w pokazowych karmieniach. Dzięki uprzejmości opiekunów zwierząt uczniowie karmili Pelikany Baba. Największą furorę zrobiła foka o imieniu Dawid, która wykonała sztuczki z piłką, ringo i obręczami. W ZOO Safari Borysew można ciekawie spędzić cały dzień.

 • Toruńskie pierniki

  Nowa galeria Toruńskie pierniki została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Nad Toruniem noc zapada,

  usiadł kot na Krzywej Wieży

  Kot kociętom opowiada

  o piernikach słodkich, świeżych.

                      Toruń, stary Toruń

                      nadwiślański gród

                      pachnie piernikami,

                      bo w piernikach miód..."

  Uczniowie klas drugich, we wtorek, byli na długo wyczekiwanej wycieczce. Dzieciaki zwiedziły Toruń. Był spacer po Starówce, opowieści o Mikołaju Koperniku. Zajęcia w Muzeum Żywego Piernika i zabawa w teatr w Domu Legend Toruńskich.

 • Informacja dotycząca szczepień uczniów w wieku 12-18 lat

 • Dzień dziecka w klasie VIA

  Nowa galeria Dzień dziecka klasy VIA została dodana do albumu fotograficznego

  Dzień dziecka dla uczniów klasy VIA, był dniem pełnym wrażeń i aktywności fizycznej. Byli oni na wycieczce w lesie w Gawronkach. Taki dzień i wspólne spędzenie czasu, był dzieciakom niezwykle potrzebny. Po wielomiesięcznej przerwie i zdalnym nauczaniu, zabawy w lesie pozwoliły im się na nowo zintegrować. Podczas skakania, biegania, rozpalania ogniska i pieczenia kiełbasek uczniowie rozmawiali, śmiali się i opowiadali historie. Nauczyli się również grać w bule. Wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. 

 • Leśna przygoda klasy czwartej

  Nowa galeria Leśna przygoda klasy czwartej została dodana do albumu fotograficznego

  Dość siedzenia w domu!!! Ostatni majowy weekend klasa IVA spędziła bardzo aktywnie. W sobotę pojechaliśmy do lasu, zupełnie zwyczajnego lasu za Leźnicą Małą. Ktoś mógłby powiedzieć „las jak las”, nic szczególnego, ale wędrując pośród zieleni drzew, leśnych paproci otoczeni zapachem kwitnących konwalii wydawał się on nam magiczny. Czy w lesie może być nudno? Oczywiście, że nie. Wystarczy uważnie patrzeć i słuchać, by odkryć niesamowite rzeczy. Naszą ponad 5 km wyprawę zakończyliśmy ogniskiem w Leśniczówce, za co serdecznie dziękujemy Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Jenot”. To był udany dzień.

 • Dzień dziecka

  Nowa galeria Dzień dziecka została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Wszystkie dzieci nasze są

  Kasia, Michael, Małgosia, John

  Na serca dnie mają swój dom

  Uchyl im serce jak drzwi.

   

  Wszystkie dzieci nasze są

  Borys, Wojtek, Marysia, Tom

  Niech małe sny spełnią się dziś

  Wyśpiewaj marzenia, a świat Będzie nasz!..."

   

  1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na buziach przedszkolaków gościły uśmiechy, a ich śmiech słychać był w całej szkole. Wszystkim Dzieciom, tym malutkim i trochę starszym, życzymy aby wszystkie fajne dniu upływały w żółwim tempie. By nigdy nie było porannej pobudki i wiał wiatr specjany co rozwiewa wszystkie smutki.

 • Dzień bociana białego

  Nowa galeria Dzień bociana białego została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Kle, kle boćku, kle, kle.

  Witaj nam bocianie.

  Łąka ci szykuje,

  łąka ci szykuje

  żabki na śniadanie..."

  31 maja obchodziliśmy Dzień Bociana. W oddziałach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące tych niezwykłych ptaków.

 • Informacja!

  Szanowni Państwo,

  4.06.2021r. (piątek) jest dniem wolnym. Dzieci tego dnia nie przychodzą do szkoły.

 • Informacja

  Szanowni Państwo,

  1 czerwca od 1 do 5 godz. lekcyjnej zajęcia odbywają się normalnie. 5 godz. ulega nieznacznemu skróceniu - trwa do 12.40, a po dzwonku uczniowie, którzy jedzą obiad na drugiej długiej przerwie, udają się na stołówkę. Odwozy dla wszystkich klas o 13.00.

  Jeżeli dziecko zostaje dłużej, należy odebrać je osobiście.

  Świetlica tego dnia pracuje do godziny 16.00. Będzie to jedna grupa zbiorcza, pozostająca pod opieką pana Michała Kubiaka (sala nr 17).

 • Zbieraliśmy elektrośmieci

  Szkolny Klub Wolontariusza włączył się do akcji ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Projekt miał na celu zachęcić dzieci i młodzież do wspólnego dbania o środowisko, w którym żyjemy. Na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka elektrośmieci po to, aby pokazać jak wiele zużytych sprzętów gromadzimy w domach, z którymi do końca nie wiemy co zrobić, a których składowanie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Udało nam się zebrać 721 kilogramów zużytych telewizorów, pralek, lodówek, komputerów, monitorów, suszarek, itp.. Wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do akcji serdecznie dziękujemy!

 • Informacja

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

  Od 31 maja (poniedziałek) szkoła podejmuje pracę w trybie stacjonarnym. Do szkoły przyjeżdżają uczniowie wszystkich klas.

 • Zebranie rodziców

  Przypominamy, że 27.05 br. o godz. 16.00 na platformie Teams odbędą się zebrania rodziców poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych. Od 16.30 do 17.30 dostępni będą również pozostali nauczyciele.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Dzień Mamy i Taty

  Nowa galeria Dzień Mamy i Taty została dodana do albumu fotograficznego

  „Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt.

  Nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd.”

   

  Drogie Mamy, w dniu Waszego święta składamy Wam moc najgorętszych i najserdeczniejszych życzeń. Życzymy mnóstwa pięknych i radosnych chwil. Za trud, poświęcenie i oddanie w szczególny sposób podziękowały swoim Rodzicom dzieci z oddziałów przedszkolnych.

 • Dzień Pszczoły

  Nowa galeria Dzień Pszczoły została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Tę pszczółkę, którą tu widzicie,

  Zowią Mają,

  Wszyscy Maję znają i kochają.

  Maja fruwa tu i tam,

  Świat swój pokazując nam..."

  20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych, pszczółki kojarzą się najczęściej z Pszczółką Mają, słodkim miodem i ulami. Tymczasem pszczoły to o wiele więcej niż pszczoła miodna. Pszczoły zapylają ponad 300 tysięcy gatunków roślin. A to właśnie rośliny są głównym źródłem naszego pokarmu. To dzięki pracowitości tych niezwykłych owadów, możemy jeść jabłka, czereśnie, ogórki i wiele innych pysznych roślin. Podczas zajęć 3- i 4-latki dowiedziały się co robią pszczoły, jak wyglądają i jak ważne są dla ludzi. Dzieci wykonały prace plastyczne.

strona: