• Dzień Postaci z Bajek

    Nowa galeria Dzień Postaci z Bajek została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Postaci z Bajek, czyli Magiczne Święto Dziecięcej Wyobraźni.

    To wyjątkowy dzień, kiedy zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zanurzyć się w magiczny świat baśni, przypominając sobie bohaterów z książek, kreskówek i filmów animowanych. To święto przypomina nam o wartościach płynących z czytania bajek. Wystawka książek z "bibliotecznej półki" pozwoliła uczniom choć na chwilę przenieś się do świata bajek. Były rebusy, zagadki, wykreślanki, a także bajkowe kodowanie.

  • "Szkoła do Hymnu"

    Nowa galeria "Szkoła do Hymnu" została dodana do albumu fotograficznego

    Polski Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, to symbol, który od ponad dwóch wieków odgrywa ważną rolę w kulturze i historii naszego narodu. Jego emanują nadzieją, dumą oraz patriotyzmem, które były i nadal są kluczowe dla Polaków. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji ,,Do Hymnu!" 8 listopada o godzinie 11.11 w hali gimnastycznej wszyscy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele wspólnie odśpiewali hymn.

  • Wywołujemy duchy!

    Nowa galeria Wywołujemy duchy! została dodana do albumu fotograficznego

    Wywołujemy duchy!

    Uczniowie klasy VII w szczególny sposób poznawały utwór Adama Mickiewicza. Czytanie "Dziadów" przy blasku świec, w atmosferze tajemniczości i grozy pozwoliło na lepsze zrozumienie obrzędu wywoływania duchów zmarłych oraz zrozumienia przesłania dramatu.

  • DZIEŃ DYNI

    Nowa galeria DZIEŃ DYNI została dodana do albumu fotograficznego

    ŚWIĘTO DYNI

    Był to dzień pełen radości, kreatywności i fantastycznej zabawy w jesiennym klimacie. Świetliczaki świętowały ten dzień pod hasłem "Dotknij, poczuj, zobacz". Wykonały piękne „dynie z chrupek” oraz eksperymentowały z rosnącą farbą, nakładając masę na szablon dyni, tworząc efekt 3D.

  • "Najweselsza dynia w szkole"

    Nowa galeria "Najweselsza dynia w szkole" została dodana do albumu fotograficznego

    Już od kilku dni w naszej szkole panuje dyniowy zawrót głowy. Z okazji ,,Dnia Dyni " uczniowie klas I-III mogli wziąć udział w konkursie ,,NAJWESELSZA DYNIA W SZKOLE", zorganizowanym przez panie Ewelinę Kubiak i Anitę Kubiak. W galerii zdjęć prezentujemy zwycięzców oraz wszystkich, biarących udział w konkursie. Gratulujemy nagród i pięknych dyń, które zdobiły nasz korytarz przez kilka dni.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Nowa galeria Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania została dodana do albumu fotograficznego

    „Czytaj, by być pewnym siebie,

    Czytaj, by być w siódmym niebie,

    Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

    Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

    Czytaj, żeby poznać świat,

    Czytaj, nieważne ile masz lat”...

    Za nami już Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Jest to wydarzenie, które powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a patronką tego dnia jest Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić uczniom młodszym i tym starszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. „Radość płynie z czytania” pod takim hasłem uczniowie klas 1-8 oddali się magii głośnego czytania.

    Czytajmy więc! To rozbudza wyobraźnię, uczy wrażliwości i otwartego myślenia, wzbogaca słownictwo, tworzy więzi, zabiera w nieznane światy, umacnia poczucie wartości i pomaga radzić sobie w trudnych chwilach - a to tylko ułamek tego, co może dać czytanie książek.

  • Drzewo do samego nieba

    Nowa galeria Drzewo do samego nieba została dodana do albumu fotograficznego

    Omawiana lektura "Drzewo do samego nieba" zainspirowała klasę III a do wykonania makiety ich wymarzonego podwórka zabaw. Podzieleni na grupy przygotowali poszczególne elementy, potem wspólnie złożyli je w całość. Efektem końcowym było piękne podworko, z mnóstwem huśtawek, zjeżdżalnią, basenem i ścianką wspinaczkową.

  • "Jesienne portrety"

    Nowa galeria "Jesienne portrety" została dodana do albumu fotograficznego

    "Jesień niesie liści pląs, w barwach złota każdy kąt"

    Jesień to pora roku, która wyróżnia się magią kolorów i zachęca do tworzenia ciekawych prac plastycznych. "Plastyka w terenie" to kolejne zadanie, w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Klasa w terenie" koordynowanego przez p. Katarzynę Bednarek. Na zajęciach świetlicowych uczniowie klasy 1A wykonali ciekawe portrety z liści.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego

  • Ślubowanie Klas Pierwszych

    Nowa galeria Ślubowanie Klas Pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

    14 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uroczystość rozpoczęli od pięknie zatańczonego poloneza. Następnie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Brawo pierwszoklasiści!

    Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania  oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan Dyrektor Zbigniew Sobór.  W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej.

  • Dzień Patrona

    Nowa galeria Dzień Patrona została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Patrona Szkoły był w naszej szkole obchodzony z dużym zaangażowaniem. Uczniowie wzięli udział w różnorodnych aktywnościach związanych z postacią króla. Starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz zadania związane z historią i dokonaniami Władysława Łokietka, korzystając z informacji zawartych na szkolnej gazetce. Młodsi mieli okazję kolorować sylwetkę naszego patrona oraz ćwiczyć swoją spostrzegawczość podczas wykreślania wyrazów kojarzących się z osobą króla. Dodatkowo, uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą życiu i osiągnięciom Władysława Łokietka, która przybliżyła jego rolę w historii Polski. Wydarzenie miało na celu upamiętnienie patrona oraz pogłębienie wiedzy na temat jego wkładu w rozwój naszego kraju.

  • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

    Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Pisania Listów została dodana do albumu fotograficznego

    Dzieci listy piszą…

    Międzynarodowy Dzień Pisania Listów był doskonałą okazją do zgłębienia tajników sztuki epistolografii. Uczniowie  naszej szkoły przypomnieli sobie wiadomości o budowie listu oraz sposobach adresowania koperty, ponieważ to pisanie listów rozwija umiejętności językowe i poprawia zdolności pisarskie, a pisanie ręczne angażuje umysł i poprawia koncentrację. Dzięki temu, że każdy list jest unikalny, wyraża emocje, myśli i uczucia stanowi wartość sentymentalną. Warto więc celebrować tradycję ręcznego pisania.

  • Akcja "Przytul się do drzewa"

    Nowa galeria Akcja "Przytul się do drzewa" została dodana do albumu fotograficznego

    Akcja "Przytul się do drzewa" w naszej szkole!

    Bez drzew, bez lasów życie na Ziemi nie byłoby możliwe. Drzewa oczyszczają powietrze, filtrują wodę i zapobiegają erozji. Drzewa są bardzo ważnym elementem naszego środowiska. Produkują tlen potrzebny nam do oddychania. W upalne dni dają nam możliwość odpoczynku w cieniu.

    Uczniowie naszej szkoły w szczególny sposób uświadamiali sobie jak ważne dla życia są drzewa i po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskiej Kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA, której celem jest promocja bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań w lesie oraz zwiększanie świadomości na temat zagrożeń związanych z pożarami lasów.

    Czy wiedzieliście, że przytulanie drzew eliminuje stres i wzmacnia organizm!.

  • Dzień Zdrowia Psychicznego

    Nowa galeria Dzień Zdrowia Psychicznego została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony 10 października, to ważne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego. Z tej okazji uczniowie założyli zielone wstążki jako symbol wsparcia dla osób zmagających się z problemami psychicznymi oraz solidarności z ideą dbania o zdrowie psychiczne. Wydarzenie miało na celu podkreślenie, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne na co dzień oraz poszukiwanie wsparcia, gdy jest ono potrzebne.

  • Dzień Drzewa

    Nowa galeria Dzień Drzewa została dodana do albumu fotograficznego

    10 października – Światowy Dzień Drzewa. To coroczne święto na cześć drzew. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony.

    Na drzewach coraz więcej kolorowych liści, a to oznacza, że złota polska jesień w rozkwicie. Świetliczaki z klasy 1A korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer wokół szkoły, gdzie zbierały kolorowe liście. Z zebranych liści wyczarowały piękne "witrażowe drzewa".  Było mnóstwo radości i zabawy.

  • Sprzątanie Świata

    Nowa galeria Sprzątanie Świata została dodana do albumu fotograficznego

    „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej” Wojciech Młynarski

    Nasza szkoła przystąpiła do 31. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata - Polska”, organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”.

    Wyposażeni w rękawiczki i worki, uczniowie klas 1-3 opuścili mury szkoły, wykazując się dużym zaangażowaniem podczas sprzątania wyznaczonych miejsc na terenie szkoły. Akcja przebiegła sprawnie,
    a wysiłek uczniów przyniósł oczekiwane rezultaty.

    Dbajmy razem o naszą planetę każdego dnia.

  • Dzień Kropki

    Nowa galeria Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Kropki

    Podczas świetlicy klasa 1A poznała historię małej dziewczynki Vashti, która odkryła swój talent w aktywności, która do tej pory według niej nie była jej silną stroną. Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień, w którym promowana jest wytrwałość, kreatywność, odwaga w pokonywaniu swoich obaw i rozwój talentów. Na zajęciach dominował motyw kropki. Pierwszaki przekonały się, że warto ćwiczyć i próbować, nawet jeśli na początku coś nam nie wychodzi.

  • Podróże z klasą - IV

    Nowa galeria Podróże z klasą - IV została dodana do albumu fotograficznego

    W dniach 26-27 września uczniowie klasy IV a i IV b wraz z opiekunami, udali się na dwudniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa w ramach ministerialnego przedsięwzięcia „Podróże z klasą”.
    Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku w Ogrodzieńcu, który jest nie tylko największą warownią Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, ale także jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, wpisanej na listę UNESCO jako jedno z najcenniejszych skarbów. Z przewodnikiem zstąpiliśmy kilkaset metrów pod ziemię, gdzie odkrywaliśmy fascynującą historię tej niezwykłej kopalni. Spacerując wśród misternie wykutych w soli komór, z zachwytem podziwialiśmy Kaplicę św. Kingi, malownicze podziemne jeziora oraz unikatowe solne rzeźby. Ta podziemna trasa turystyczna pozostawiła w nas niezatarte wrażenie.

    Drugiego dnia naszej wycieczki odwiedziliśmy Kraków, jedno z najstarszych miast Polski. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”, a następnie wspięliśmy się na Kopiec Kościuszki, jeden z pięciu kopców poświęconych narodowemu bohaterowi. Z jego szczytu rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na Kraków, niegdyś stolicę kraju.
    Podążając z przewodnikiem Drogą Królewską, najważniejszym szlakiem Krakowa, mieliśmy okazję zgłębić fascynującą historię miasta oraz jego zabytków. Odwiedziliśmy plac Jana Matejki, gdzie stoi słynny pomnik Wiktorii Grunwaldzkiej, a także podziwialiśmy Barbakan, Bramę Floriańską, piękne przykłady średniowiecznej architektury obronnej.
    Przechodząc obok kościoła św. Piotra i Pawła, Jamy Michalika – pierwszej siedziby kabaretu, domu Jana Matejki, Sukiennic, wieży Ratuszowej oraz Bazyliki Mariackiej, z której usłyszeliśmy hejnał, dotarliśmy do Katedry Wawelskiej, a stamtąd do Zamku Królewskiego, gdzie pod okiem miłej pani przewodnik zwiedziliśmy imponujące komnaty reprezentacyjne z słynnymi arrasami.

    Zmęczeni, ale przepełnieni niezapomnianymi wrażeniami, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Ta wycieczka obfitowała w niezwykłe doświadczenia i pozostawiła nam piękne wspomnienia.
     Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy Kraków, by odkryć jego nieodkryte zakątki.

  • Podróże z klasą - III

    Nowa galeria Podróże z klasą - III została dodana do albumu fotograficznego

    Wycieczka trzydniowa w Góry Świętokrzyskie Chęciny – Bałtów – Krzemionki Opatowskie zorganizowana  w dniach 2.10-4.10 2024r dla 48 uczniów klas trzecich.

    Kolejna wycieczka w ramach przedsięwzięcia  "Podróże z klasą". Tym razem uczniowie klas trzecich pojechali w Góry Świętokrzyskie.

    Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w ruinach Zamku Królewskiegow Chęcinach. Następnym punktem było Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu.A na zakończenie dnia spacer w Rezerwacie Przyrody Nieożywionej w Kadzielni.

    Drugiego dnia wycieczki trzecioklasiści przenieśli się do czasów prehistorycznych i na swojej drodze spotkali dinozaury. Tirex, diplodok, tyranozaur i inne prehistoryczne zwierzęta, które zamieszkują JuraPark w Bałtowie chętnie pozowały z nimi do zdjęć. To nie wszystko!W bałtowskim ZOO -Safari tym razem żywe zwierzęta zaglądały do autobusu, w którym dzieci zwiedzały ZOO - Safari. Od sarenek, jeleni, żubrów i wielbłądów dzieliła ich tylko szyba. W mini-zoo niebieska ara rozmawiała z uczniami, a kózki, owieczki jadły smakołyki z ich rączek. Kolejna przygoda w Bałtowskim Kompleksie turystycznym to to spacer w Parku Miniatur. Kilkadziesiąt zamków z całej Polski, zebrane w jednym miejscu, a wśród nich ten z diabłem Borutą - Zamek Królewski w Łęczycy. A na zakończenie wirtualna gra Adventure Planet.

    Trzeci dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli  od wizyty w Zagnańsku. Właśnie tam rośnie jeden z najstarszych dębów w Polsce - dąb Bartek. Następnie pojechali do Muzeum Krzemienia Pasiastego - rezerwatu archeologicznego chroniącego zespół neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego. Trzecioklasiści dowiedzieli się, że krzemień jest krzemionkową skała osadową pochodzenia chemicznego lub biochemicznego, a ze względu na swoje właściwości już od starszej epoki kamienia był wykorzystywany do wytwarzania narzędzii uzbrojenia.

  • Podróże z klasą - VII

    Nowa galeria Podróże z klasą - VII została dodana do albumu fotograficznego

    Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie rozpoczynają naukę, ale dla siódmoklasistów to czas wielkiej przygody i dalekiej podróży. To właśnie oni uczestniczyli w przedsięwzięciu  dofinansowanym z budżetu państwa i Ministra Edukacji Narodowej w wysokości 43717 zł. Celem „Podróży z klasą” było przede wszystkim uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania góralskich tradycji, kultury Żydów zamieszkujących krakowski Kazimierz, jak również poprzez obcowaniez dziełami sztuki w galeriach zakopiańskich, m.in. w Galerii Sztuki Władysława Hasiora czy wilii Okrza w Zakopanem. Poznawanie historii polskiej poprzez wizyty: w Katedrze na Wawelu, Zamku na Wawelu, Podziemnym Rynkuw Krakowie, Kopalni Soli w Wieliczce. Poznanie walorów przyrodniczych Tatr podczas spaceru w Dolinie Kościeliskiej, wizyty w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Tatrzańskim, a przede wszystkim podziwianie piękna górskich szczytów z Gubałówki. Podróże to również świetna zabawa, integracjai ciekawie spędzony czas. Siódmoklasiści świetnie się bawili podczas wspólnego ogniska, dyskoteki czy wizyty w Termach Szaflary. Te pięć dni wspólnych przeżyć na długo pozostanie w pamięci, a może rozbudzi apetyt na więcej?!

strona: