• Zadaszanie basenu

    Nowa galeria Budowa basenu została dodana do albumu fotograficznego

    Kolejny etap budowy - trwają już prace przy zadaszeniu pływalni. 

  • Lekcje polskiego mogą być ciekawe…

    Nowa galeria Lekcje polskiego mogą być ciekawe… została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Myślograficzny zeszyt lektur” w klasie VIIB odbyły się niecodzienne lekcje języka polskiego.  Wykonywanie i puszczanie papierowych samolotów to doskonały sposób na zapamiętanie podróży Małego Księcia oraz utrwalenie wiadomości dotyczącej utworu Antoine de Saint Exuperego. Natomiast czytanie „Dziadów” A. Mickiewicza przy blasku świec to kolejna metoda przybliżająca siódmoklasistom scenerię, w jakiej odbywał się obrzęd dziadów. Rysunki, tabele, gry dydaktyczne to niektóre z metod aktywizujących stosowanych na lekcjach, które pobudzają kreatywność uczniów i wpływają na lepsze zapamiętywanie omawianych treści.

  • "Polska niepodległa"

    Nowa galeria "Polska niepodległa" została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach akcji ,,Dzieci uczą Rodziców" uczniowie przedszkolaki i uczniowie klas I-III, uczestniczyli w lekcji ,,Niepodległa Polska". Obejrzeli prezentację dotyczącą symboli narodowych, znanych Polakach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Następnie pokolorowali obrazki, wykonali kokardy narodowe, chorągiewki, zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej.

  • "Spotkanie z muzyką"

    Nowa galeria "Spotkanie z muzyką" została dodana do albumu fotograficznego

  • "Jeszcze Polska nie zginęła póki.... pamiętamy"

    Nowa galeria "Jeszcze Polska nie zginęła póki.... pamiętamy" została dodana do albumu fotograficznego

    "...W listopadzie w listopadzie

    Młodzi chłopcy nie czekali

    W listopadzie w listopadzie

    Młode serca Polsce dali

    Na więzienie nie przystali

    Na niewolę nie zgodzili

    W listopadzie w listopadzie

    Niepodległość wywalczyli..."

    Od wielu lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły organizują apele, przedstawienia, konkursy dotyczące odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku uczniowie klas I-VIII i przedszkolaki obejrzeli montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem pani Anny Sobór i pani Iwony Malickiej. Była to niezwykła lekcja historii, która wzbudziła wiele patriotycznych emocji, uczniowie przypomnieli sobie fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Ze względu na pandemię, uroczyste obchody Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone były w reżimie sanitarnym.

    Fragment piosenki "W listopadzie",  Autor tekstu: Elżbieta Buczyńska

     

     

     

  • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2021!

    Nowa galeria ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2021! została dodana do albumu fotograficznego

    Dzisiaj podsumowano Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny "Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie", w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienia trafiły do 7 uczniów:

    Szymon Krysztofiak - kl. 2 B

    Nina Łoszewska - kl. 2B

    Hanna Rogala - kl. 2 B

    Blanka Sadowska - kl. 3 A

    Aleksander Kisielewski - kl. 3 B

    Dżesika Więckowska - kl. 6

    Julia Budzyńska - kl. 8 B

    LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  • Uwaga!

    Przypominamy, że 12 listopada 2021r. (piątek) to dzień bez zajęć dydaktycznych. Uczniowie nie przyjeżdzają do szkoły. Dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki w domu, zorganizowane zostaną w tym dniu  zajęcia opiekuńcze na terenie placówki. Nie będzie jednak dowozów i odwozów. 

  • Przerwa na czytanie

    Nowa galeria Przerwa na czytanie została dodana do albumu fotograficznego

    W naszej szkole odbyła się II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie - "Przerwa na czytanie". Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie przynieśli z domu swoje ulubione książki, które czytali podczas lekcji, w gabinecie psychologa oraz w bibliotece na długiej przerwie. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia przerwa ma czytanie w naszej szkole.

    Czytało 240 osób! Dziękuję wszystkim za aktywny udział w akcji!  

  • "Motomikołajki" - dołączmy do zbiórki

    Szkolny Klub Wolontariusza zachęca wszystkich do udziału w akcji charytatywnej. Rzeczy można przynosić do p. Kingi Gawlik i p. Magdaleny Florek-Barylskiej.

  • Dzień Postaci z Bajek

    Nowa galeria Dzień Postaci z Bajek została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

    Do biblioteki także zawitała bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, starsi uczniowie uczestniczyli w "bajkowych zabawach", a przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek czytanych przez Michalinę i Olę, wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, w ramach akcji "PoczytajMy".

    Ten dzień sprawił uczniom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

  • "Razem łatwiej"

    Nowa galeria "Razem łatwiej" została dodana do albumu fotograficznego

    Uczniowie klasy 7a uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Razem łatwiej” realizowanym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt dodatkowych zajęć z języka angielskiego przeprowadzony jest we współpracy z działającym przy naszej szkole Stowarzyszeniem „Reqin”. W ramach zajęć uczniowie poznają zagadnienia związane z kulturą i tradycją Wielkiej Brytanii, tworzą interaktywne quizy i zagadki. Rozwijają również swoje umiejętności aktorskie poprzez odgrywanie i rejestrowanie scenek sytuacyjnych. Dzieci w grupach tworzą dialogi przydatne podczas wizyty u lekarza, w restauracji, w kinie, na lotnisku, w sklepie itp.

    Jednym z działań projektowych była wycieczka. Podczas tego wyjazdu, uczniowie zwiedzili Zagrodę Chłopską w Kwiatkówku, rozwiązywali quizy o regionie, tradycjach i historii ziemi łęczyckiej. Poznali angielskie nazwy sprzętów i budynków znajdujących się z skansenie. Oczywiście wszystkie zadania były w języku angielskim i sprawiły nieco kłopotów. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Łodzi, a konkretnie do Centrum Nauki i Techniki EC1. Tam również uczniowie musieli się wykazać znajomością języka angielskiego. Zapoznali się z opisami urządzeń i innych eksponatów znajdujących się na wystawie. Później w planetarium uczestniczyli w seansie filmowym „Dobór naturalny” przedstawiający ewolucję świata oczami Darwina. Po spektaklu, siódmoklasiści wybrali się na spacer po Manufakturze i poznali historię zakładów włókienniczych Izraela Poznańskiego. A na zakończenie tak niecodziennej i niezwykłej lekcji języka angielskiego, czekała zabawa i współzawodnictwo w Kręgielni „Grakula”.

    Projektowy wyjazd grupy „It’s easier together” świetnie odzwierciedlił jego nazwę i założenie. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania w języku angielskim, z zaciekawieniem słuchali nowych wiadomości i udowodnili, że razem można więcej.

  • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Nowa galeria Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych została dodana do albumu fotograficznego

    W październiku biblioteka obchodziła swoje święto - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Obchody przebiegały pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”. Święto miało na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała działania mające na celu promocję biblioteki szkolnej i jej działań, a także rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej wśród uczniów. Podczas długich przerw uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat baśni i legend biorąc udział w konkursach, quizach i zagadkach, a także na mapie legend młodsi uczniowie mogli pokolorować znaną legendę. A za poprawną odpowiedź można było dostać słodką niespodziankę. W ramach obchodów uczniowie klas 1-4 wzięli udział w konkursie plastycznym „Baśnie i legendy z całego świata”. Wystawka "Książki z bibliotecznej półki", której celem było przypomnienie ulubionych postaci z baśni, bajek i legend, służyła także jako pomoc uczniom w zilustrowaniu legendy czy baśni.

  • Szkoła pamięta

    Nowa galeria Szkoła pamięta została dodana do albumu fotograficznego

    „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasza szkoła pamięta o ważnych rocznicach, wydarzeniach i postaciach historycznych, dzięki którym żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

    29 października 2021r. oddziały przedszkolne włączyły się w tę akcję. Zorganizowano w salach wystawę prac plastycznych pod hasłem „Pamiętamy”. W starszych grupach przeprowadzone zostały pogadanki na temat patriotyzmu. Kończącym akcentem podjętych działań było wyjście dzieci pod tablicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę. Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych w szczególny sposób uczczono pamięć tych, którzy odeszli zapisując się w historii lokalnej i narodowej.

    Dzięki tej akcji przedszkolaki wyraziły swój szacunek dla życia i dokonań ludzi, których już nie ma.

  • Znaki pamięci

    Nowa galeria Znaki pamięci została dodana do albumu fotograficznego

    Za nami wyjątkowe święta  - Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. To szczególny okres - czas pamięci o tych, którzy już odeszli. Polska tradycja nakazuje, by w tych dniach otoczyć troską groby naszych bliskich. Rodziny dekorują je i zapalają znicze- znaki pamięci i nadziei na to, że życie trwa, mimo śmierci ciała.

    Szkolny Klub Wolontariusza, jak każdego roku, zadbał, by na odwiedzanych przez nas cmentarzach, było jak najmniej opuszczonych mogił, których nie miał kto uporządkować, na których nie płonęły światła. Tegoroczna akcja „Samotna mogiła” miała wyjątkowo szeroki zasięg. Wolontariusze zadbali o zapomniane groby nie tylko w Gminie Łęczyca, ale także poza nią. Zaznaczyli swój ślad na cmentarzach w Topoli Królewskiej, Łęczycy, Błoniu, Górze św. Małgorzaty, Grabowie, Głogowcu i Kutnie.

    Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wsparli naszą inicjatywę.

                                                                                Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

  • Informacja

    Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. 

  • Znaki pamięci

    Przed nami wyjątkowe święta  - Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. To szczególny okres - czas pamięci o tych, którzy już odeszli. Polska tradycja nakazuje, by w tych dniach otoczyć troską groby naszych bliskich. Rodziny dekorują je i zapalają znicze- znaki pamięci i nadziei na to, że życie trwa, mimo śmierci ciała.

    Szkolny Klub Wolontariusza, jak każdego roku, zachęca do udziału w akcji „Samotna mogiła”. Postarajmy się, by na odwiedzanych przez nas cmentarzach, było jak najmniej opuszczonych grobów, których nie miał kto uporządkować, na których nie płonęły światła. Zadbajmy o nie przy okazji porządkowania mogiła naszych bliskich.

                                                                                        Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

  • Bezpłatny Generator Zdjęć do Legitymacji

    Akcja ma na celu udostępnienie uczniom Bezpłatnego Generatora Zdjęć do Legitymacji, który umożliwia bezpłatne i samodzielne wykonanie zdjęcia do legitymacji.

    Celem Akcji jest pokazanie jak nowe technologie oraz coraz bardziej powszechne telefony komórkowe mogą pomagać w codziennym życiu, w tym przypadku w wyrobieniu legitymacji szkolnej.

    Dzięki Generatorowi Zdjęć do Legitymacji każdy uczeń będzie mógł bezpłatnie wykonać zdjęcie do legitymacji szkolnej. Generator będzie dostępny do 10 listopada.

  • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

    Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Pisania Listów została dodana do albumu fotograficznego

    Uczniowie klasy IV b uczcili Międzynarodowy Dzień Pisania Listów pisząc list do Mikołajka. Przy okazji przypomnieli sobie zasady redagowania listu oraz poznali historię pisania listów oraz takie słowa jak: papeteria czy pocztylion. Dzięki tej lekcji lepiej zapamiętają bohatera lektury oraz będą kontynuować zanikającą sztukę pisania listów.

  • Wycieczka do Nieborowa - warsztaty wycinanki ludowej

    Nowa galeria Warsztaty wycinanki ludowej została dodana do albumu fotograficznego

    23 października kolejna grupa uczniów, rodziców i dziadków udała się na wycieczkę po ziemi łowickiej, w ramach projektu „Łódzkie folklorem malowane – od łęczyckiego do łowickiego”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Reqin” działające przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Tym razem oprócz zwiedzania Muzeum w Nieborowie, Arkadii, Maurzyc i Łowicza, uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach, podczas których robili wycinanki łowickie.

  • Bezpieczna droga do szkoły

    Nowa galeria Bezpieczna droga do szkoły została dodana do albumu fotograficznego

    "Panie policjancie!

    Jak mamy to zrobić?

    Żeby grzecznie i bezpiecznie

    przez jezdnię przechodzić?...

     

    22 października, uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, uczestniczyli w spotkaniu z panią policjant. Jednym z głównych celów tego spotkania była edukacja najmłodszych uczniów w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. Pani policjant podkreśliła ważną rolę odblasków, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na drodze. Dzieci otrzymały odblaskowe opaski.  Pani policjant opowiadała również o tym jak należy zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych np. dotyczących kontaktów z osobami obcymi lub nieznajomym psem, przypomniała numer alarmowy, kiedy i w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. Na zakończenie pani policjant została zasypana pytaniami dotyczącymi pracy policjanta.

     

     

     

     

strona: