• Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami
    30.10.2014

    W dniu 4 listopada 2014 r. o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Zapraszamy serdecznie

  • Koncert muzyczny w szkole

    Koncert muzyczny w szkole
    27.10.2014

    "Muzyka Nowego Jorku" to kolejny, zróżnicowany pod względem charakteru i dynamiki, koncert, który odbył się w murach naszej szkoły. Dotyczył muzyki amerykańskiej XX wieku. Prowadzący rozpoczął od wprowadzenia dzieci w historię tej muzyki, następnie zaprezentowano taniec i kilka popularnych utworów, których chętnie słuchano w Ameryce w XX wieku. Artyści zapoznali zebranych z utworami począwszy od lat 20-tych XX wieku do współczesnego hip-hopu.  Uczniowska brać bawiła się doskonale. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie biorąc udział w konkursach. Jak zwykle - czekamy z niecierpliwością na następny występ!

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

     

  • Lekcja na żywo!

    24.10.2014

    Dnia 23.10.2014r. uczniowie klas VI wzięli udział w lekcji na żywo pt. "Opowieść o Żydach polskich". Była to internetowa transmisja zajęć edukacyjnych z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z częścią wystawy, filmami oraz wywiadami. Poznali historię i kulturę Żydów oraz dzień dzisiejszy.

    Lekcja internetowa odbyła się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

    Lekcja wirtualna - zdjęcia

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    Pierwsza pomoc przedmedyczna
    23.10.2014

    Dnia 23.10.2014 roku  w ramach  zapoznania i utrwalenia  pierwszej pomocy przedmedycznej szkołę odwiedzili przedstawiciele  ratownictwa medycznego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI.

    Podczas tej ważnej lekcji uczniowie dowiedzieli się:

    • jak należy udzielać pierwszej pomocy,
    • jak zachowywać się w momentach zagrożenia (omdlenia, atak padaczki, zadławienie, krwotoki, otarcia naskórka i wiele innych),
    • co zrobić, gdy jest się świadkiem wypadku.


    Ratownik medyczny zaprezentował na fantomie jak prawidłowo wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć a Albumie fotograficznym

  • Spotkanie z policjantką

    Spotkanie z policjantką
    23.10.2014

    W dniu 23.10.2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I- III z przedstawicielem Policji w Łęczycy. Jak co roku zajęcia zostały zorganizowane w celu utrwalenia zasad bezpieczeństwa. Głównym tematem zajęć była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu oraz w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania policjantka przekazała uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, w Internecie, w kontaktach z obcymi, podczas korzystania z telefonu komórkowego, podczas zabawy, w drodze do i ze szkoły.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z policjantką
     

  • Ewaluacja zewnętrzna

    20.10.2014

    Topola Królewska, 20 października 2014r.

    Szanowni Rodzice,

    W dniach 12 – 21 listopada 2014r. w naszej szkole pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. 

    Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

    Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami i partnerami placówki. Istotnym elementem są informacje uzyskane od rodziców.

    Ewaluacja zostanie przeprowadzona w następujących obszarach:

    1. Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się.
    2. Respektowane są normy społeczne.
    3. Promowana jest wartość edukacji.


    Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu. Wizytatorzy poproszą Państwa o wypełnienie ankiety, zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo naszą szkołę. Ankieta jest w pełni anonimowa, można ją wypełnić w formie on-line lub papierowej. Można również wypełnić ankietę w domu i przekazać następnego dnia wizytatorom w szkole. Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

    Z wyrazami szacunku,

    Zbigniew Sobór – dyrektor szkoły

     

    Dodatkowych informacji udziela dyrektor szkoły.

  • Rajd "Żółty jesienny liść"

    Rajd "Żółty jesienny liść"
    18.10.2014

    W sobotę o godzinie 9.00 zebraliśmy się na placu im. Tadeusza Kościuszki w Łęczycy, by wspólną gromadą wyruszyć na rajd. Nasza przygoda zaczęła się na wsi. Pani Wiola zrobiła mnóstwo śmiesznych zdjęć. Szliśmy piękną trasą. Pod nogami lśniły żółte i brązowe oraz pomarańczowe liście. Następnie ukazał się przed nami ogromny zbiornik Jeziorsko i rzeka Warta. W Siedlątkowie ksiądz opowiedział o ołtarzu i witrażach, uczył śpiewać piosenek po afrykańsku. Czy wiecie, że ta parafia jest najmniejsza w Polsce? Liczy tylko około 125 osób. I co niedziela do komunii św. przystępuje od 2 do 3 parafian. Po tych ciekawych historiach pan kierowca zawiózł nas do Pęczniewa, gdzie zjedliśmy żurek. Po ciepłym posiłku wróciliśmy do Łęczycy.

    Ten rajd bardzo mi się podobał i na pewno pójdę też na następny.

    Małgorzata Majda, klasa Vb

  • Cyrk "Heca" zaprasza

    15.10.2014

    Ale było śmiesznie! Kolorowo, zabawnie i w ogóle..."cyrkowo" :) Klauni ubrani w barwne stroje prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki. Podobał nam się bardzo występ z małym psem pudelkiem. Każdą sztuczkę wykonywał tak, jakby doskonale rozumiał, co się do niego mówi. Zabawny był też słoń... choć każdy spodziewał się prawdziwego zwierzęcia. Zastanawialiśmy się nawet... w jaki sposób wejdzie on na naszą halę sportową. Tymczasem prawda wyglądała inaczej. "Środek" słonia wypełniał człowiek. Ale tak wdzięcznie się poruszal, że ... otrzymał zasłużone brawa. Jednakże... znalazło się parę osób zawiedzionych takim obrotem sprawy. A potem był wąż. Najprawdziwszy. Ogromny wąż. Okazało się, że strach był niepotrzebny, bowiem zwierzak był zupełnie niegroźny, a dzieci ośmielone tym faktem, chętnie uczestniczyły w sztuczkach z jego udziałem. W programie nie zabrakło również pokazu żonglerki, akrobacji. Trudno jest jeździć na jednokołowym rowerku, ale na maleńkim, dwukołowym jeszcze trudniej! Dzieci też mogły się o tym przekonać osobiście. Cyrk "Heca" dostarczył wielu wrażeń i uśmiechów na twarzach.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14.10.2014

    Tradycją w każdej szkole są październikowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.  Historia tego święta sięga 1773 roku, kiedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej. Jej pełna nazwa brzmiała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Była to pierwsza instytucja w Europie, która sprawowała obowiązki dzisiejszych ministerstw edukacji. Dzięki powołanej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji, stawiającej sobie za cel „stworzyć naród przez wychowanie publiczne”, szkolnictwo polskie XVIII wieku osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie. Działalność samej Komisji zaczęto kojarzyć z najlepszymi tradycjami intelektualnymi naszego narodu, dlatego właśnie tego dnia w sposób szczególny myśli się o szkole  oraz o jej chlubnej misji.
    Również i w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był bardzo uroczyście. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, aby wysłuchać programu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów klas IV-VI, pod opieką p. Wioletty Nowak i p. Katarzyny Banasiak. Uczniowie, w zabawny sposób, przedstawili scenki z życia szkoły, zwłaszcza te dotyczące nauczycielskich dylematów, czyli jak mają wytrzymać z uczniami na zajęciach i jeszcze coś im przy okazji mądrego przekazać. Wszystkie prowadzone rozmowy odbywały się oczywiście w pokoju nauczycielskim:) Zebrani na sali goście mogli usłyszeć wiele ciepłych słów pod swoim adresem i przekonać się, ze ich praca, choć trudna i wymagająca wiele cierpliwości, jest doceniana przez wychowanków. 
    Na koniec wszyscy zebrani pedagodzy otrzymali od uczniów śliczne róże, jako dowód wdzięczności za trud wkładany każdego dnia w tworzenie społeczności szkolnej życzliwej i otwartej na ucznia.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

  • Dyskoteka szkolna

    14.10.2014

    Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Inicjatorem imprezy dla uczniów był Samorząd Uczniowski. O wyznaczonej porze wszyscy stawili się w szkole w odświętnych strojach. Uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. O godzinie 15.00 zakończyła się wspaniała zabawa. Dyskoteka wszystkim bardzo się podobała. To była najlepsza impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy byli podekscytowani. "Myślę, że Samorząd powinien organizować więcej takich fajnych imprez - mówi jeden z uczniów. 

    Dyskoteka w obiektywie

  • Święto Patrona Szkoły

    13.10.2014

    „Cały żywot i sprawy Łokietka są jakby poematem wyśpiewanym przez trubadura, a maleńka jego postać dodaje uroku wielkim dziełom”  (cyt. za: „Wizerunki książąt i królów polskich”, J. I. Kraszewski)

    Dzień Patrona - jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole - przeszedł do historii. Święto to ma propagować wśród naszych uczniów znajomość najważniejszych faktów z życia króla Władysława Łokietka, przypominać o jego zasługach dla Polski. Nic bowiem nie zapowiadało wielkiej kariery tego władcy. Władysław Łokietek urodził się w czasie największego rozdrobnienia Polski. Choć nie miał odpowiedniego przygotowania, osiągnął dzięki swym zdolnościom i ambicji wielkie sukcesy. Cechy te oraz konsekwentna postawa pozwoliły mu odnowić Królestwo Polskie. Król Władysław stworzył fundament, na którym jego syn, Kazimierz Wielki, mógł zbudować silne państwo. 

    Tego wyjątkowego dnia odbyło się także uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów. Od tej chwili weszli oni oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły. Był to niezwykle ważny dzień dla najmłodszych uczniów oraz ich rodziców. Mali uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

  • Wycieczka do skansenu

    07.10.2014

    Uczniowie klas V udali się do skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska w Tumie. Obejrzeliśmy tam wiatrak, chałupy, olejarnię i kuźnię. Przewodnik opowiedział nam o dawnym życiu na wsi i narzędziach tam używanych. Wyjaśnił również proces tłoczenia oleju oraz pracy w kuźni. Duże wrażenie zrobił na nas wiatrak oraz urządzenia znajdujące się w jego wnętrzu. Niesamowicie z tej perspektywy wyglądała kolegiata. Wycieczka pozostanie w naszej pamięci. Fajnie, że tak blisko Łęczycy wybudowano skansen, o którym uczyliśmy sie na lekcjach historii. 

    Zapraszamy do Albumu fotograficznego

  • Jasiek - najlepszy krasomówca w województwie łódzkim

    04.10.2014

    Po spektakularnym zwycięstwie w Łęczycy Jan Zaborowski oraz  Urszula Kowalczyk wzięli udział w Wojewódzkich Eliminacjach Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży w Sieradzu. Jasiek w swoich wystąpieniach opowiadał o paradzie rajców miejskich, która odbywa się w każdą niedzielę o 11.11 przed łęczyckim ratuszem oraz zapraszał do obejrzenia turnieju rycerskiego w Łęczycy. Ula natomiast przybliżyła słuchaczom sylwetkę Macieja Pola oraz opowiedziała o nowej atrakcji turystycznej naszego regionu - Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej w Tumie. Wystąpienia naszych wspaniałych krasomówców okazały się bezkonkurencyjne i jury przyznało: I miejsce Janowi Zaborowskiemu oraz II miejsce Urszuli Kowalczyk.

    Dla Jaśka jest to olbrzymie zwycięstwo, ale i ogromne wyzwanie, gdyż musi się  przygotować do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Legnicy. Tam będzie reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale województwo łódzkie. Liczymy na dobrą passę i trzymamy kciuki.

  • Niezwykła lekcja przyrody

    03.10.2014

    W dniu 3.10.2014r. uczniowie klas IV uczestniczyli w wyjeździe do Raciborowa. Atrakcją wycieczki była lekcja przyrody poświęcona leśnej tematyce. Pani Katarzyna Pilarczyk - pracownik Nadleśnictwa w Kutnie - w ciekawy sposób przekazała uczniom informacje na temat roślin i zwierząt występujących w lesie. Zapoznała również z pracą lesnika. Podsumowaniem lekcji było Koło fortuny. Uczniowie losowali pytania, na które musieli udzielić prawidłowej odpowiedzi. W nagrodę otrzymali ciekawe upominki. Miłym akcentem wyprawy było ognisko obok Siedliska Koła Łowieckiego "Dzik".

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy do lasu

  • Dyżur pedagogiczny w szkole

    Dyżur pedagogiczny w szkole
    30.09.2014

    Szanowni Państwo,

    Przypominamy o dyżurze pedagogicznym w dniu 2 października 2014r. (czwartek) w godzinach od 15.00 do 16.00. 

    Zapraszamy serdecznie

  • Dzień Chłopaka

    30.09.2014

    "W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń. Innych przyjemności już nawet nie zliczę!"

    Dziewczynki wręczyły chłopcom drobne upominki oraz laurki, które same wykonały. Złożyły również życzenia, uściskały i ucałowały świętujących kolegów. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego batonika dla młodszych dzieci.

    Dyskoteka - zdjęcia

  • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

    26.09.2014

    Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4-6 przygotowali projekty plastyczne dotyczące symboli narodowych Niemiec i Wielkiej Brytanii. Pracę można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się dużą pomysłowością i wiedzą na temat krajów.  Wyłoniono 3 miejsca w dwóch kategoriach językowych.

    Miejsce I w kategorii języka niemieckiego otrzymała Małgorzata Majda z klasy Vb, która przygotowała imponującą makietę słynnego niemieckiego zamku. Miejsce II otrzymała Weronika Karasińska z klasy Va, a  miejsce III Zuzanna Kowalczyk z klasy Vb. 

    W kategorii języka angielskiego I miejsce zdobyła Weronika Karasińska z klasy Va za przygotowanie rysunku mapy Zjednoczonego Królestwa wraz z najistotniejszymi miastami. II miejsce otrzymała Zuzanna Urbanek z klasy IVb, a miejsce III Katarzyna Stańczyk również z klasy IVb.  

    Zapraszamy do Albumu fotograficznego

  • Zawody sportowe

    Zawody sportowe
    26.09.2014

    W dniu 25.09.2014r. odbyła się XII edycja Biegów Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Łęczyca. Organizatorem imprezy była Samorządowa Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej. W zawodach uczestniczyły szkoły podstawowe z następujących miejscowości: Leźnicy Małej, Siedlca, Błonia, Wilczkowic i Topoli Królewskiej. W rywalizacji wzięło udział 75 dzieci. Organizator ze swojej strony zapewnił: przygotowanie i zabezpieczenie trasy biegu, dyplomy dla szkół oraz puchar dla najlepszej z nich.

    Końcowe wyniki:

    I miejsce   SP w Wilczkowicach

    II miejsce  SP w Topoli Królewskiej

    III miejsce SP w Błoniu

    IV miejsce SP w Leźnicy Małej

    V miejsce SP w Siedlcu

  • Najlepsi krasomówcy z Topoli Królewskiej

    25.09.2014

    We wrześniu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę” organizowanego przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką w Łęczycy. Do rywalizacji stanęło 3 uczniów naszej szkoły: Małgorzata Majda, Urszula Kowalczyk i Jan Zaborowski. Wszyscy wykazali się piękną polszczyzną, a ich wystąpienia zostały docenione przez członków jury.

    Jan Zaborowski okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Urszula Kowalczyk opowieścią o Macieju Polu wywalczyła II pozycję, natomiast Małgorzata Majda otrzymała wyróżnienie za tekst opowiadający jej wrażenia z wycieczki do Uniejowa.

    Eliminacje powiatowe wyłoniły reprezentantów powiatu łęczyckiego do dalszego etapu – wojewódzkiego, który odbędzie się w Sieradzu. Ku naszej ogromnej radości uczniowie naszej szkoły: Urszula Kowalczyk oraz Jan Zaborowski będą reprezentowali naszą szkołę oraz nasz powiat w Sieradzu. Trzymamy za nich kciuki i liczymy na dalsze sukcesy.

    Zapraszamy do Albumu fotograficznego

  • Wyprawa do Raciborowa

    25.09.2014

    Kiedy pewnego wrześniowego dnia wybieraliśmy się na wycieczkę do lasu pogoda była ładna, świeciło słońce. W powietrzu dało się jednak odczuć chłód jesieni. Las w Raciborowie okazał się być zbiorem drzew mieszanych. Widzieliśmy zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste, takie jak: świerki, sosny, brzozy, dęby, buki, klony oraz modrzewie, które jako jedyne z drzew iglastych zrzucają igliwię na zimę. Musieliśmy także uważać na kłujące krzewy jeżyn, które rosły w podszycie lasu. Widzieliśmy też malutką szkółkę leśną. Było sporo okazji, by porozmawiać o ekologii. Już wiemy, dlaczego powinniśmy dbać o cały drzewostan. Pani Kasia Pilarczyk (z Nadleśnictwa Kutno) dokładnie nam to wyjaśniła. A potem było sporo quizów i zagadek. Było naprawdę fajnie. Dookoła pachniało grzybami... chociaż nam nie udało ich się znaleźć! Za to usłyszeliśmy dzięcioła i śpiew ptaków. Żal nam było opuszczać tak piękne miejsce. Na pocieszenie i pokrzepienie, przed podróżą do szkoły, pani Kasia przygotowała dla nas ognisko. Fajnie móc samodzielnie upiec kiełbaskę nad ogniem, a potem spałaszować ją ze smakiem. Nasza wyprawa do lasu była niezwykle udana. Wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci i przekonani, że przynajmniej my będziemy robić wszystko, by zachować czysty las dla przyszłych pokoleń. 

    Leśna wyprawa - zdjęcia

strona: