W dniu 28 stycznia 2015r. (środa) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Święto Babci i Dziadka to doskonała okazja, by uświadomić wszystkim maluchom (i nie tylko), jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie, jak dużo miłości potrafią ofiarować swoim najukochańszym wnukom. Jesteśmy Im wdzięczni za to, że każdy nasz, nawet najdrobniejszy sukces, jest dla Nich powodem do radości i dumy. Dlatego własnie dziś chcielibyśmy podziękować wszystkim Babciom i Dziadkom za to bezgraniczne ciepło, oddanie, miłość i życzyć Im dużo zdrowia, szczęścia i wyłącznie samych pięknych chwil w życiu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym
Przypominamy, że posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w poniedziałek - 26 stycznia 2015r. o godz. 15.30.
W sobotę (10 stycznia 2015r.) odpracowujemy za 5 stycznia 2015r.
Autobusy odjeżdżają o godz. 12.55 i 13.50.
Szanowni Państwo,
Przypominamy o dyżurze pedagogicznym w dniu 8 stycznia 2015r. (czwartek) w godzinach od 15.00 do 16.00.
Zapraszamy serdecznie
Magię Świąt Bożego Narodzenia można było odczuć w naszej szkole już na kilka dni przed Wigilią. Jak co roku uczniowie pod opieką pań: Anny Drzewieckiej, Anny Sobór i Katarzyny Banasiak (chór) przygotowali Jasełka. Utrzymane w tradycyjnym klimacie spodobały się wszystkim, którzy szczelnie wypełnili salę gimnastyczną. Czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Przedstawienie rozpoczęła Michalinka Banasiak (kl. Ia), która z ogromnym zaangażowaniem, ślicznie zaśpiewała pastorałkę „Bosy pastuszek” wprowadzając zgromadzonych w podniosły nastrój. Następnie mali aktorzy opowiedzieli historię o narodzeniu Jezusa w betlejemskiej stajence, który jest radością dla całej ludzkości, zarówno dla tych, którzy w Niego wierzą, szukają Go lub stoją daleko od Niego. Na zakończenie Michał Gałamon (kl. Va) pięknie zagrał na akordeonie kolędę „Lulajże, Jezuniu”.
Wspólnie z uczniami świętowali nauczyciele, pracownicy szkoły i po raz pierwszy goszczący w naszej szkole Wójt Gminy Łęczyca – pan Jacek Rogoziński.
Tradycją szkoły stały się też Wigilie klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcami wspólnie przygotowali świąteczne stoły. Przy dźwiękach pięknych, polskich kolęd wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie najserdeczniejsze życzenia. Uczestnicy szkolnej Wigilii z pewnością będą długo wspominać magiczną i niepowtarzalną atmosferę tego dnia.
W dniu 16.12.2014r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Błoniu. Urszula Kowalczyk zdobyła I miejsce, Dagmara Pawłowska II miejsce, Julia Stankowska IX miejsce. Drużynowo zajęliśmy miejsce I. Warto także nadmienić, że Ula była najmłodszą uczestniczką zawodów.
Brawo dziewczyny!
W dniu 13 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie choinkowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Pałacu Młodzieży w Łodzi.
Naszą szkołę reprezentowało trzydzieści dwoje uczniów z klas I-IV. Już przy wejściu do gmachu teatru muzycznego czekały na dzieci liczne atrakcje: Mikołaje z koszami pełnymi słodyczy. w foyer orkiestra grała kolędy, klowni zabawiali najmłodszych, a na scenie czkała uczta muzyczno-taneczna. Występował zespół Pędziwiatry i Grupa Taneczna ze Skierniewic. Po godzinnym widowisku wszyscy we wspaniałych nastrojach wrócili do domu.
W dniu 15 grudnia br. odbył się w Szkole Podstawowej w Siedlcu II Gminny Konkurs Recytatorski "W świątecznym nastroju" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Siedlcu i bibliotekę szkolną. Wzięło w nim udział 20 uczniów z kl. I-III ze szkół w Błoniu, Leźnicy Małej, Topoli Królewskiej i Siedlcu.
Uczennica klasy IIIb Magdalena Brygier zajęła II miejsce recytując wiersz Katarzyny Partyki „Noga św. Mikołaja”. Wyróżnienie otrzymała Anna Królicka również z klasy IIIb. Laureaci otrzymali dyplomy i książki.
Naszą szkołę reprezentowali ponadto Szymon Domański – kl. Ia, Karolina Kornat – kl. IIb i Oliwia Czajkowska – kl. IIIa. Otrzymali oni dyplomy i nagrody pocieszenia.
Kolejny już raz nasi uczniowie spontanicznie włączyli się do akcji „Szlachetna paczka” organizowanej w całej Polsce. W naszej szkole inicjatorkami przedsięwzięcia były panie Anna Drzewiecka i Małgorzata Olejniczak, które w tym roku szkolnym do działania zmobilizowały całą szkołę. Uczniowie zaangażowali się przynosząc: ubrania, środki czystości, produkty spożywcze, książki, zabawki, plecaki (wiele z tych rzeczy było nowych) itp. Zgromadzone przedmioty, pod czujnym okiem pani wicedyrektor, zostały posegregowane, zapakowane i przekazane przez nauczycieli oraz wolontariusza „Szlachetnej paczki” wybranej rodzinie.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim rodzicom, którzy tak chętnie wsparli przedsięwzięcie „Szlachetnej paczki” w naszej szkole.
W dniu 10.12.2014r uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Siedlcu. Filip Kowalczyk zajął I miejsce, Filip Kołodziejski miejsce III, Igor Antczak Miejsce IX.
Gratulacje!
Uczniowie klas I-III byli dziś w kinie "Imax" w Łodzi na filmie pt. "Wielka Szóstka". Akcja rozgrywa się w mieście przyszłości San Fransokyo. Głównym bohaterem jest młodziutki geniusz robotyki Hiro Hamada, który zostanie niespodziewanie wplątany w kryminalną intrygę grożącą zagładą tego wielkiego miasta. Wraz ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi przeciwstawia się potwornie złym ludziom. W tym trudnym zadaniu pomaga także robot Baymax - czuły opiekun, powiernik i przyjaciel zastępujący Hiro zmarłego brata. Wspiera chłopca w drodze ku dorosłości. To postać o wielkiej posturze i tak samo wielkim sercu. Nie da się go nie lubić. Zapewne każdy z nas chciałby mieć obok siebie kogoś takiego. Film ma szczęśliwe zakończenie. Połączenie przyjaźni z nowoczesną technologią wystarcza do pokonania tajemniczego przeciwnika.
W dniu 8.12.2014r. uczniowie klas 0 - III naszej szkoly obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Zaklęty bagaż” wystawiane przez Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa. Bohaterem spektaklu był Adaś -niesforny chłopiec, który nie słuchał rad swoich opiekunów, nie znosił zdrowego jedzenia, sprzątania po sobie, mycia zębów i bardzo złościło go to, że starsi ludzie nie potrafią tak szybko biegać jak on i że trzeba ich słuchać, pomagać im i być grzecznym. Przez swoje niewłaściwe zachowanie chłopiec miał coraz mniej kolegów i coraz częściej czuł się samotny. To wszystko zmieniło się, gdy Adasia odwiedziły Czarna i Biała Królowa. Od pierwszej chłopiec otrzymał niebezpieczne zadanie do wykonania i kłopotliwy, "zaklęty bagaż", druga pomagała mu wypełnić trudną dla niegrzecznego i samolubnego chłopca misję. Zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości Adaś zwycięsko wyszedł z tej trudnej próby.
W przedstawieniu zwrócono szczególną uwagę na kulturę języka w kontaktach z rówieśnikami i opiekunami, szacunek dla osób starszych oraz możliwość dokonywania wyboru między dobrem a złem. Podkreślono również jak ważne jest eliminowanie zachowań agresywnych w kontaktach z innym i pokazano dzieciom, że dzięki wytrwałości i dobremu zachowaniu można osiągnąć sukces.
"Grymasy królewny Kasi" – to tytuł teatrzyku ‘’Maska”, który przyjechał do nas z Krakowa. Dzieci z klas 0-III obejrzały to przedstawienie dzięki współpracy z Gminną Biblioteką w Siedlcu i staraniom pani Marzeny Gmerek – dyrektora tej placówki. Bohaterką spektaklu jest królewna Kasia, która neguje wszelkie zasady grzeczności i dobrego wychowania. Grymaśna królewna krzykiem i tupaniem nogami próbuje wymusić na otoczeniu spełnienie swoich zachcianek. Zachowanie dziewczynki jest doskonałym przykładem dla małych widzów jak nie należy postępować. Dzieci miały możliwość zobaczenia z boku, jak bardzo niegrzeczne i sprawiające przykrość innym, jest takie zachowanie.
Dnia 2 grudnia 2014r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się XIV Powiatowy Przegląd Teatrzyków Językowych. Oprócz naszych uczniów swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały dzieci ze szkół podstawowych w Piątku, Witoni, Daszynie, jak również dwie łęczyckie placówki - Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 4. Publiczność miała przyjemność obejrzeć siedem występów.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt.”The Wizard of Oz”- Czarnoksiężnik z Oz. Duże zaangażowanie dzieci zaowocowało zdobyciem przez naszą szkołę I miejsca.
Jury przyznało także nagrodę indywidualną, dla najlepszego aktora przeglądu. Na wyróżnienie zasłużyła Ula Kowalczyk, która wcieliła się w postać głównej bohaterki – Dorotki. Dzieci przygotowane zostały do przedstawienia po kierunkiem przez pani Emilii Andrzejczak i Kamili Olczak.
Gratulujemy serdecznie sukcesu!
Dyżur pedagogiczny zaplanowany na 4 grudnia 2014r. - nie odbędzie się.
Dnia 1 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się koncert muzyczny pt. "Grające grubasy". Tymi grubasami okazały się być puzon i tuba. Instrumenty te należą do grupy instrumentów dętych blaszanych. Podczas koncertu dzieci miały okazję posłuchać, jak również zatańczyć menueta (taniec dworski). Śmiechu było co niemiara! Tak samo podobały się, zaprezentowane przez pana Sławomira Ostrowskiego, utwory jazzowe. Oczywiście nie obyło się bez konkursów. W końcu poznaliśmy brzmienie tuby. Jak zwykle wszyscy dobrze się bawili. Czekamy na następny wesoły koncert.
29 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Andrzejki to taki czas kiedy świat realny łączy się ze światem magii i czarów. To również wspaniała okazja, by najmłodsi mogli poznać stare tradycje i obrzędy ludowe. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Poza tym każda z nich była optymistyczna i niezwykle pomyślna. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się co mówią karty na temat przyszłości oraz poznać imię ukochanej osoby. No cóż, sympatycznych zabaw było wiele. Tak samo, zresztą, uśmiechów i okrzyków radości w kolejce przed salonem wróżb. Teraz pozostaje już tylko cierpliwie czekać na ich spełnienie.
W dniach 20-23 listopada 2014 r. odbył się XXX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkól Podstawowych oraz XV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkół Gimnazjalnych. Jak co roku województwo łódzkie reprezentowało 4 uczestników, ale tym razem aż troje pochodziło z powiatu łęczyckiego. Byli to:
Jan Zaborowski – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej
Natalia Drzewiecka – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
Michalina Grzelak – Gimnazjum w Nowym Gaju
W Legnicy rywalizowało 57 najlepszych recytatorów z całej Polski, którzy w swoich wystąpieniach opiewali m.in. uroki Bieszczad, Dolnego Śląska, Łodzi i Bronowa, a także opowiadali o polskich zwyczajach oraz obrzędach.
Jan Zaborowski – uczeń Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej - opowieścią o XVI Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Łęczycy zajął 9 miejsce oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy. Na 11 pozycji uplasowała się gimnazjalistka Natalia Drzewiecka opowiadająca o Marii Konopnickiej w Bronowie. Uczestnicy nie tylko promowali swój region, ale także uczestniczyli w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów – PTTK Legnica. Zwiedzili Legnicę, Wrocław, a w nim najnowszą atrakcję w najstarszym ZOO w Polsce – Afrykarium, obejrzeli film „Przygody Mikołajka” oraz spektakl teatralny. Nie zabrakło także jubileuszowego tortu, a przyjaźnie nawiązane podczas tego czterodniowego konkursu wynagrodziły trudy wielomiesięcznej pracy nad tekstem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zwyciężyć w eliminacjach wojewódzkich i po raz kolejny zaistnieć w Legnicy. Jednak droga do tego sukcesu nie jest łatwa. Trzeba pokonać rywali w eliminacjach powiatowych, które odbywają się w Łęczycy, a następnie zająć I lub II miejsce podczas etapu wojewódzkiego i wówczas reprezentuje się nasze województwo w Legnicy. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Renata Tratkiewicz
Dnia 12 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji najważniejszego polskiego święta narodowego - Święta Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli - w 1918 r. stało się niepodległe, wolne od zaborców. W roku bieżącym minęła 96. rocznica tamtych wydarzeń.