• Informacja!

  Do 18 kwietnia br. zostaje przedłużona nauka zdalna w szkołach i placówkach. Tak jak do tej pory, klasy I-VIII oraz oddziały przedszkolne pracują zdalnie.

 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Szanowni Państwo!

  1 kwietnia rozpoczyna się (rozpoczął się) Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

  Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

  Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
  Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

  Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.

  Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w tutejszym Urzędzie Gminy (Miasta) przygotowane zostało stanowisko do samospisu.

  Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.

  Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

 • Pisanki

  Nowa galeria Pisanki została dodana do albumu fotograficznego

  Uczniowie klasy VII i VIII, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę chemii i zabawę, przygotowywali w ramach dodatkowego zadania majonez domowej roboty. To jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych używanych w polskich domach, który jest przykładem roztworu koloidalnego typu emulsja. Świąteczne potrawy z dodatkiem eko – majonezu smakowały zapewne wyśmienicie. Wielkanocny koszyczek przyozdobiony własnoręcznie wykonanymi pisankami? A czemu nie! Chętni siódmo i ósmoklasiści naszej szkoły sprostali temu zadaniu i używając naturalnych barwników zawartych np. w czerwonej kapuście, kurkumie, liściach szpinaku czy buraku czerwonym wykonali pisanki.

 • Konkurs na pisankę

  Nowa galeria Konkurs na pisankę została dodana do albumu fotograficznego

  Konkursy organizowane przez Dom Kultury w Łęczycy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Oto prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie na najciekawszą pisankę. Gratulujemy Michalinie - 3 miejsce (w kategorii 11-15 lat), Ani - 2 miejsce oraz Julce, Wiktorii, Szymonowi i Ninie - wyróżnienie ( kategoria 6-10 lat).

 • Podziękowania za hojność

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wielkanocnej akcji mającej na celu finansowe wsparcie małego Ignasia. Szkolny Klub Wolontariusza przekazał rodzicom chłopca 1000 zł. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu ludzi dobrej woli - uczniów i rodziców, nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczne za okazane serce.

  Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

 • "Wielkanocne SOS"

  Nowa galeria "Wielkanocne SOS" została dodana do albumu fotograficznego

  Wielu  uczniów z naszej szkoły odpowiedziało na apel Szkolnego Klubu Wolontariusza i wzięło udział w corocznej akcji "Wielkanocne SOS". Jej celem jest wyczulenie na potrzeby seniorów. Nasi uczniowie pomagali osobom starszym ze swego najblizszego otoczenia w przedświątecznych porządkach i zakupach a także w przygotowaniu potraw na świąteczny stół. Brawa dla wszystkich, którzy wykazali się życzliwością i empatią.

 • Warsztaty artystyczne

  Nowa galeria Warsztaty artystyczne została dodana do albumu fotograficznego

  W okresie przedświątecznym z inicjatywy opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariusza w naszej szkole odbyły się „Warsztaty artystyczne”. Głównym celem było wykonanie ozdób wielkanocnych na kiermasz, z którego dochód ma być przeznaczony na leczenie chorego Ignasia Ślepeckiego ze Szkoły Podstawowej w Witoni. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów, stworzone zostały własnoręczne, piękne ozdoby tj. artystyczne zdobienie jajek styropianowych bibułą, sznurkiem, różnymi materiałami zdobniczymi, powstały baranki z masy solnej, kurki z materiału, podkładki oraz stroiki. Był to czas spędzony w miłej przedświątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ozdób na kiermasz.

 • Dzień Książki dla Dzieci

  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych czytelników. Obchodzony co roku 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena (1805-1875). Dzień zupełnie wyjątkowy i okazja, aby pokazać jak można fajnie spędzić czas ze swoją ulubioną książką.

 • Konkurs recytatorski

  Nowa galeria Konkurs recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który na całym świecie celebrowany jest 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena, jest odpowiednim czasem aby zaprezentować wiersze polskich poetów w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dziewczynki pod kierunkiem rodziców, nagrały filmiki, które brały udział w konkursie recytatorskim w Domu Kultury w Łęczycy. Marysia zajęła 3 miejsce w kategorii 3-4 latków, Zosia 3 miejsce w kategorii 5-6 latków, a Julka i Ada zostały wyróżnione. Gratulujemy!

 • Światowy Dzień Autyzmu

  Nowa galeria Światowy Dzień Autyzmu została dodana do albumu fotograficznego

  Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ . Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.

  Czym jest autyzm?

  Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każde dziecko z autyzmem jest inne, a nieprawidłowości oraz ich stopień natężenia w poszczególnych sferach jest rzeczą indywidualną. Odpowiednio wcześnie podjęta terapia umożliwia i ułatwia integrację dziecka w grupie rówieśników oraz daje szanse na samodzielne funkcjonowanie w codziennym życiu.

  Uczniowie naszej szkoły okazali solidarność z osobami ze spektrum autyzmu poprzez zaakcentowanie tego dnia niebieskim kolorem. Dlaczego niebieskim? Ten właśnie kolor jest symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 • Pisanki, pisanki jajka malowane...

  Nowa galeria Pisanki, pisanki jajka malowane... została dodana do albumu fotograficznego

  ,,...Pisanki, pisanki,

  jajka malowane
  nie ma Wielkanocy
  bez barwnych pisanek.

  Pisanki, pisanki
  jajka kolorowe,
  na nich malowane
  bajki pisankowe..."

  Inspirowani wielowiekową polską tradycją, uczniowie naszej szkoły podczas zdalnych lekcji techniki (klasa 3b) i plastyki (klasy4-7) stworzyli wyjątkowe, ręcznie zdobione pisanki.

 • Kartki wielkanocne

  Nowa galeria Kartki wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

  Wielkanoc coraz bliżej. Z tej okazji uczniowie klasy 3b przygotowali piękne, własnoręcznie zdobione kartki świąteczne. Życzymy Wszystkim pogody ducha i smacznego jajka!

 • Boćki

  Nowa galeria Boćki została dodana do albumu fotograficznego

  "Wszyscy ludzie się radują,

  gdy bociany przylatują.

  Niosą dobrą nam nowinę,

  koniec z mrozem, koniec z zimą."

  Prace plastyczne w wykonaniu uczniów z klasy Ia.

 • Życzenia Wielkanocne

 • Informacja!

  Szanowni Państwo,

  od poniedziałku 29.03.2021 r. do piątku 9.04.2021r. oddziały przedszkole przechodzą na tryb pracy zdalnej.

  Klasy I – VIII pracują nadal w trybie zdalnym (z pominięciem przerwy świątecznej - 1.04. - 6.04.2021).

  Zajęcia specjalistyczne (logopedyczne, rewalidacyjne, integracja sensoryczna) będą odbywać się bez zmian (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami).

  Panie psycholog i pedagog  będą dostępne w godzinach pracy na platformie Teams. Spotkania na terenie szkoły będą możliwe po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub przez sekretariat szkoły :

  tel. 24 722 32 31

  tel. 697223213.

  Biblioteka szkolna pracuje bez zmian (w godzinach 8.15-12.00).

 • Pomagamy!

  Nowa galeria Pomagamy! została dodana do albumu fotograficznego

  O tym, że warto pomagać uczniowie i pracownicy naszej szkoły dobrze już wiedzą. W marcu wspomogliśmy fundację wspierającą osoby chorujące długotrwale na raka, ale też takie po wczesnej diagnozie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „W marcu wirtualnie biegamy dla KOBIET” i udało nam się łącznie uzbierać 371 km. Prócz tego pracownicy naszej szkoły przekazali drobną cegiełkę dla Fundacji Onkologicznej – Życie z rakiem. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

 • Światowy Dzień Wody

  Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

  22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jest to okazja, by zastanowić się nad niedocenianym, a niezwykle cennym dobrem – wodą. Nasi uczniowie, już w przedszkolu uczą się jak należy oszczędzać wodę i do czego jest potrzebna. Z okazji Dnia Wody, zostały przeprowadzone również zajęcia w klasach I-III i klasach IV-VIII. Uczniowie zaangażowali się w Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną ,,Kiepski klimat dla wody". Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursach i kursie, a na lekcjach chemii i biologii zostały przeprowadzone zajęcia.

 • "Wielkanocne palemki"

  Nowa galeria Wielkanocne palemki została dodana do albumu fotograficznego

  Szkolny Klub Wolontariusza włącza się w akcje pomocy małemu Ignasiowi z Witoni!

  Już w ubiegłym tygodniu dzieci z klas I-III przygotowywały palemki na Niedzielę Palmową. Zakupili je rodzice naszych przedszkolaków i dzieci z młodszych klas. Mamy więc już pierwsze pieniążki, które zostaną przekazane rodzicom Ignasia.

 • Marzanno, marzanno...

  Nowa galeria Marzanno, marzanno... została dodana do albumu fotograficznego

  ,,Marzanno, Marzanno

  ty zimowa panno,

  w wodę cię wrzucamy ,

  bo wiosnę witamy!

  Marzanno, Marzanno

  sroga, zła Marzanno,

  weź śniegi i lody,

  wynoś się do wody!"

  Kilkoro uczniów naszej szkoły w odpowiedzi na ogłoszenie samorządu uczniowskiego, przygotowało marzanny. Mamy nadzieję, że jutro wyjrzy słoneczko

 • Wiosna, wiosna...

  Nowa galeria Wiosna, wiosna... została dodana do albumu fotograficznego

  ,,Tam daleko, gdzie wysoka sosna,

  maszeruje drogą mała Wiosna.

  Ma spódniczkę mini, sznurowane butki

  i jeden warkoczyk krótki.

  Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło

  lecą i świergocą głośno i wesoło.

  Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat,

  gdy go w górę wznosi, zielenieje świat..."

  Dziś pierwszy dzień wiosny. Patrząc przez okno trudno w to uwierzyć. Jest zimno, wietrznie, a chwilami pada śnieg. Mamy nadzieję, że wiosna jednak przyjdzie, bo maluchy z naszego przedszkola już zimę pożegnały. Tradycyjna marzanna popłynęła do morza. Sale przedszkolne są już wiosennie udekorowane pracami dzieci, w kącikach przyrody kwitną kwiaty, w wazonach stoją bazie. Może podczas spaceru znaleźliście jakieś oznaki wiosny? Zróbcie zdjęcie i zamieśćcie je w komentarzu. Wiosno zapraszamy!

strona: