• Informacja!

 • Informacja!

  Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych,

  w dniach 24-26 II odbędzie  się w naszej szkole pierwszy próbny egzamin ósmoklasisty.

  24. 02 (środa ) - język polski

  25.02 (czwartek) – matematyka

  26.02 (piątek) – język angielski

  Uczniowie klas ósmych przyjeżdżają w tych dniach do szkoły autobusami, zabierają ze sobą buty na zmianę, a także długopis z czarnym tuszem oraz linijkę (na egzamin próbny z matematyki). Mogą mieć ze sobą również małą butelkę wody mineralnej. Każda osoba musi być wyposażona w maseczkę. Uczniowie wrócą do domów autobusami o 13.00.

  Ze względu na reżim sanitarny opiekunowie nie mogą przebywać na terenie szkoły.

 • Legenda o Smoku Wawelskim

  Nowa galeria Legenda o Smoku Wawelskim została dodana do albumu fotograficznego

  Uczniowie klasy IIb przedstawili w bardzo ciekawy sposób współczesną wersję "Legendy o Smoku Wawelskim".

  Zaprezentowali oni swoje umiejętności w „Bajce o smoku, królu, królewnie i rycerzu, i… nie zgadniecie, o kim jeszcze”. Na to zabawne przedstawienie zostały zaproszone przedszkolaki.

  Dawno, dawno temu, kiedy Krakowem rządził dobry król Krak, w smoczej jamie pod Wawelem zamieszkał straszliwy stwór — smok. Nie wiadomo skąd przybył, ale dał się wszystkim we znaki, siejąc wokół grozę i zniszczenie. Taką wersję legendy znamy wszyscy...

  Smok z przedstawienia drugoklasistów jest zupełnie inny — nie zieje ogniem i nie niszczy wszystkiego wokół siebie. Wprost przeciwnie, jest łagodnym i miłym smokiem, który z upodobaniem gra w szachy z królem, jada z nim śniadania. Czasami gra w piłkę i czyta książki. Zakochuje się z wzajemnością w pięknej smoczycy i zostaje szczęśliwym małżonkiem.

  Taka wersja legendy bardzo się wszystkim spodobała, dostarczając małym widzom niezapomnianych wrażeń. Na uwagę zasługuje zarówno gra małych aktorów, jak i piękne stroje przygotowane przez ich rodziców.

 • Spacerkiem po zdrowie

  Nowa galeria Spacerkiem po zdrowie została dodana do albumu fotograficznego

  Spacerkiem po zdrowie.

  Szkolny Klub Wolontariusza zachęcił uczniów i nie tylko, do włączenia się do akcji charytatywnej #kilometryDlaOleczka #OSiRdlaOlusia. Uczniowie klas IIB, IA, IIA, IIIA i przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych postanowili zadbać o swoją kondycję i pomóc Oleczkowi. Podczas zajęć dzielnie maszerowali, a nawet biegali po szkole licząc kroki i mierząc kilometry. Do akcji włączyło się również wielu uczniów ze starszych klas, rodziców, nauczycieli, którzy na swoich profilach FB umieszczali zdjęcia dokumentujące pokonane kilometry lub wysyłali je drogą mailową. Cieszymy się, że udało się zebrać potrzebną kwotę pieniędzy. Trzymamy kciuki i życzymy Olusiowi zdrówka. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję #kilometrydlaOlusia.

 • "Rok z kocicą Izabelą"

  Nowa galeria Kocie lekturki została dodana do albumu fotograficznego

  Klasa 1A również obchodziła Światowy Dzień Kota. Tym razem w obchody świetnie wpisała się książka Ewy Nowak „Rok z kocicą Izabelą” z popularnej serii Czytam sobie, w ramach akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa!. Czytaliśmy fragmenty niezwykle wciągającej opowieści o Zuzi i jej kotce. Dzięki tej opowieści dzieci dowiedziały się, co to znaczy dbać o zwierzę i jak być za nie odpowiedzialnym. Pierwszaki obejrzały również inne "kocie lekturki" z bibliotecznej półki, a także wysłuchały ciekawostek na temat kotów. Następnie wykorzystując wcześniejsze informacje tworzyły kocią gazetkę, rozwiązywały rebusy oraz składały papierowe koty. Była to świetna nauka przez zabawę.

 • Dzień kota

  Nowa galeria Dzień kota została dodana do albumu fotograficznego

  ,,Szare, bure lub pstrokate,

  wszystkie koty za pan brat,

  mają drogi swe i płoty,

  po prostu koci świat,

  po prostu koci świat".

  17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Koty, kotki i kocięta są inteligentne, z charakterem, wiedzą czego chcą. Dają nam tyle miłości i radości, więc dbajmy o nie. A dziś w przedszkolu i podczas zajęć świetlicowych, odbyły się zajęcia, których głównym bohaterem był właśnie kot. Dzieci przesłały zdjęcia z kotami prawdziwymi, pluszowymi, malowanymi. Zdjęcia można oglądać w poście o kotach. Tam na tablicy są zdjęcia Waszych pupilków i Was.

 • "Walentynkowe serce"

  Nowa galeria "Walentynkowe serce" została dodana do albumu fotograficznego

  Dzień św. Walentego to święto, które jest okazją do obdarowywania się miłymi, życzliwymi słowami, a także drobnymi upominkami. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali swoje wielkie serducha i włączyli się do akcji  Szkolnego Klubu Wolontariusza „Walentynkowe serce”. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykonali 154 serca. Wykorzystali przy tym różne techniki,  wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Były serca ozdobione bibułą, kolorowymi elementami dekoracyjnymi, wykonane z masy solnej, pomponów, a także prace przestrzenne. Chęć niesienia pomocy innym i budowanie więzi międzypokoleniowych stało się okazją do obdarowania pięknymi walentynkami mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach i Łęczycy. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie pandemii i wynikającej z niej izolacji, dostarczą one choć trochę radości i wywołają uśmiech na twarzy seniorów.

  Postanowiliśmy także nagrodzić zaangażowanie uczniów, wyróżniając niektóre prace. Oceny prac dokonała komisja, biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanych kartek oraz pomysłowość i estetykę. Przyznaliśmy następujące wyróżnienia:

  • nagroda za „wykonanie pięknych i pomysłowych”  walentynek: 

  Zuzanna Olczyk (grupa 0B)

  Szymon Krysztofiak (klasa 1B)

  • nagroda za „wykonanie pomysłowej walentynki”:

  Michasia Pełczyńska (gr. 4-latków)

  Michalina  Biniek (gr. 5 latków)

  Nikola Kondras (gr. 5 latków)

  Kuba Durecki (klasa 1A)

  Nadia Mrowicka (klasa 1B)

  Nikola Machińska (klasa 1A)

  Kacper Byliński (klasa 2A)

  Olga Twardowska (klasa 3B)

  Maja Rzepkowska (klasa 3A)

  • nagroda za „wykonanie największej walentynki”:

  Antoś Kawczyński (gr. 5 latków) i Weronika Oborska ( klasa 6A).

  • nagroda za „wykonanie serc walentynkowych w klasach I-III”

  I miejsce - Oskar Wasiak 1A

  II miejsce - Filip Kaźmierczak 2A

  III miejsce - Wiktoria Klimas 3B

  • nagroda za „wykonanie serc walentynkowych w klasach IV-VIII”

  I m. Aleksandra Marczak (klasa 7B)

  II m. Roksana Antczak (klasa 7B)

  III m. Bartek Borowski (klasa 5)

   

   

 • Niecodzienna lekcja historii w klasie 3B

  Nowa galeria Niecodzienna lekcja historii w klasie 3B została dodana do albumu fotograficznego

  Prawie 90 lat temu we wsi Biskupin na Pałukach (obecnie jest to część województwa kujawsko-pomorskiego) odkryto wystające z wysychającego jeziora drewniane konstrukcje. Okazało się, że są to pozostałości świetnie zachowanej osady z wczesnej epoki żelaza sprzed niemal 2800 lat! Zrekonstruowana osada w Biskupinie jest chyba najbardziej znanym miejscem związanym z archeologią w Polsce. O Biskupinie słyszał każdy. Uczniowie klasy IIIB postanowili wcielić się w małych archeologów i na podstawie dostępnych materiałów multimedialnych oraz wysłuchanych opowieści stworzyć makiety i prace plastyczne prezentujące gród w Biskupinie. Zapraszamy serdecznie do wspólnego oglądania!

 • "Oryginalna maska karnawałowa"

  Nowa galeria "Oryginalna maska karnawałowa" została dodana do albumu fotograficznego

  11 lutego, w Domu Kultury w Łęczycy, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na ORYGINALNĄ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ. Cieszymy się bardzo, że tak liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła w nim udział i znalazła się w gronie laureatów.

  KATEGORIA do 9 lat

  I miejsce ex aequo – Martyna Roszuk (klasa 3A), Kinga Kachelska (grupa 4-latków)

  II miejsce - Zuzanna Rogala (klasa 3B)

  III miejsce - Szymon Krysztofiak (klasa 1B)

  KATEGORIA 10-15 lat

  I miejsce – Maja Rosolak (klasa 3A)

  WyróżnieniaMaja Suska (klasa 2B), Nina Łoszewska (klasa 1B), Weronika Skarbek (klasa 3B), Michał Łoszewski (grupa 0B)

   

  Gratulujemy  pomysłów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

   

 • Czytam sobie. Pierwsza klasa!

  Nowa galeria Czytam sobie. Pierwsza klasa! została dodana do albumu fotograficznego

  Uczniowie klasy Ia w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez CEO i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Program ma na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Realizację projektu zaczęliśmy od postawienia sobie pytania: Dlaczego warto czytać książki? Uczniowie metodą burzy mózgów stworzyli plakat, na którym umieścili swoje pomysły. Potwierdzeniem znajomości powodów czytania były odciśnięte dłonie z własnym imieniem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał imienną Kartę Młodego Czytelnika, książki do samodzielnego czytania wydawnictwa Egmont, zakładki do książek, plany lekcji.

  Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do akcji czytelniczej. Wypożyczają książki, czytają i ilustrują je w swoich lekturnikach.

 • Kocha, lubi, szanuje...

  Nowa galeria Kocha, lubi, szanuje... została dodana do albumu fotograficznego

  W tym roku Walentynki wypadły w niedzielę, jednak ze względu na to, że jest to niezwykle miły, pełen serdeczności dzień, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły postanowili go nieco przedłużyć. Dziś, dzięki akcji zorganizowanej przez samorząd uczniowski, podczas lekcji zdalnych uczniowie ubrani na czerwono (wiadomo kolor miłości) nie byli pytani. Natomiast w oddziałach przedszkolnych, panie zorganizowały zajęcia dotyczące tego święta, były rozmowy o uczuciach, o przyjaźni i miłości, były kolorowanki, szukanie serduszek w kaszy mannie, zabawy z balonami, piękne walentynki dla kolegów, koleżanek, pań i rodziców, słodkości w kształcie serc.

 • Walentynkowe życzenia

  Nowa galeria Walentynkowe życzenia została dodana do albumu fotograficznego

  Walentynki obchodzone są na całym świecie 14 lutego. Patronem tego wyjątkowego dnia jest św. Walenty, który zgodnie z niektórymi legendami miał sprzeciwić się cesarskiemu dekretowi zakazującemu legionistom żenić się w wieku od 18 do 37 lat. Św. Walenty został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej dziewczynie. Kobieta miała pod wpływem jego miłości odzyskać wzrok. Obecnie Walentynki to czas pozdrowień i życzeń. Samorząd Uczniowski Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, dołączył do akcji zorganizowanej na FB w "Międzyszkolna wymiana kartek walentynkowych". SU otrzymał kartki z całej Polski.

 • Bal karnawałowy

  Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

  "Już Karnawał włożył maskę,

  Drzwi otworzył z hukiem z trzaskiem!

  Wpadł jak wicher do pokoju.

  W czym?

  W karnawałowym stroju!

  -Cześć!

  Przybiegłem w odwiedziny!

  Mam wstążeczki i cekiny,

  Nut wesołych dwie kieszenie

  I do tańca ZAPROSZENIE!"

  "Karnawał" D. Gellner

  12 lutego na balu karnawałowym bawiły się dzieci z naszego przedszkola i uczniowie klas I-III. Przedszkolaki już od tygodnia opowiadały jakie będą miały stroje. No cóż, rodzice jak zawsze się postarali i dzieci wyglądały cudownie. Stroje zachwycały pomysłowością i rozmaitością, zarówno wśród przedszkolaków jak i u starszych uczniów trudno było wybrać ten najciekawszy. Jury po trudnych i burzliwych naradach zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

  I miejsce - Zuzanna Rogala 3b, Marek Kaźmierczak 1b,

  II miejsce - Emil Łuczak 3b, Aleksander Milski 3b,

  III miejsce - Blanka Sadowska 2a, Julia Traczyk 1a,

  wyróżnienia: Adrian Dudkiewicz 1a, Czesław Kałuzski 2a, Martyna Roszuk 3a, Wojciech Olczyk 3a.

  Ponadto uczniowie klasy 1b z wychowawcą zostali wyróżnieni za najciekawszą dekorację karnawałową sali. 

   

 • Karnawał w bibliotece

  Nowa galeria Karnawał w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

  O tym, że karnawał to czas zabaw, tańca i radości wie chyba każdy. Zatem i w murach biblioteki nie mogło zabraknąć akcentu karnawałowego z bohaterami ulubionych książek.

 • Przedszkolaki zapraszają na dzień otwarty

 • Poznajcie naszą szkołę

 • Dzień pączka

  Nowa galeria Dzień pączka została dodana do albumu fotograficznego

 • Wirtualny Dzień Otwarty

 • #kilometrydlaOleczka

  Kochani ♥️

  Szkolny Klub Wolontariusza startuje z nową akcją „Kilometry dla Oleczka”, aby pomóc małemu Oleczkowi z Czarnej Wody. Chłopiec choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jego życie i zdrowie zależy od tego, czy otrzyma najdroższy lek świata (koszt to ponad 9,5 mln zł).

  Zachęcamy Was do aktywności fizycznej. Nie ważne czy na rowerze, nartach, spacerze, czy biegając... Ważne, aby kilometrów było jak najwięcej.

  Zbieramy kilometry i zamieniamy je na pieniążki – każdy kilometr = 0,50 zł 1️⃣km=0️⃣,5️⃣0️⃣ zł.

  Zainteresowani udziałem w akcji zamieszczają zdjęcie z aktywności w mediach społecznościowych w opisie dodając #kilometrydlaOleczka #OSiRdlaOlusia oraz ilość pokonanych kilometrów np. zdjęcie zegarka lub zrzut ekranu telefonu komórkowego z pokonanym dystansem.

  Można również wysłać screena z aplikacji lub zdjęcie z urządzenia na adres e-mail: kilometry@osir.com.pl
  Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/kilometrydlaoleczka

  Pamiętajcie dobro wraca i to podwójnie!!!

  Akcja trwa do końca lutego.

  Dzieci chcące wziąć udział w akcji SKW proszone są o przesłanie na dziennik elektroniczny zgody rodzica (zgodę wysyłamy do p.Kingi Gawlik lub p. Magdaleny Florek-Barylskiej).

strona: