Nowa galeria Wycieczka klas trzecich została dodana do albumu fotograficznego
Moc żywiołów
9 maja uczniowie z klas 3a i 3b mogli się przekonać o fascynującej sile żywiołów podczas zwiedzania Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Ciekawe machiny i inne zadziwiające urządzenia przyciągały uwagę małych wycieczkowiczów oraz zachęcały do wykonywania doświadczeń. Ulica Żywiołów przybliżyła różne oblicza wody, ognia, powietrza i ziemi. Nikomu się nie nudziło, a czas spędzony w EC1 szybko upłynął. Nie była to jednak jedyna atrakcja tego dnia. Trzecioklasiści odwiedzili również Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego, usytuowane w urokliwym parku. Tu na dzieci czekała urozmaicona kolekcja zwierząt zarówno tych, które żyją obecnie, jak i również tych z minionych epok w historii rozwoju Ziemi.
Nowa galeria Konkurs plastyczny "Znaki wiosny" została dodana do albumu fotograficznego
Konkurs plastyczny „Znaki wiosny” organizowany przez bibliotekę szkolną, rozstrzygnięty.
Wraz z nadejściem wiosny uczniowie poszukiwali wiosennych znaków. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu w dowolnej technice plastycznej, za co lubi najbardziej wiosnę? Za krokusy, bazie, przebiśniegi? A może za coś całkiem innego? Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i wielkim talentem, wykonali piękne prace . Wybór był bardzo trudny, ale udało się.
Nagrody otrzymali:
I miejsce- Michalina Biniek (1A), Zuzanna Olczyk (1B), Anna Tomczewska (1A)
II miejsce – Dawid Dąbrowicz (1A), Alicja Cepowska (1A), Szymon Krysztofiak (3B)
III miejsce – Zofia Gołębiewska (1A), Oliwia Mikołajczyk (1A)
Wyróżnienie - Natalia Ogórek (2A), Zuzanna Lubowiecka (2A), Anna Józwiak (1A), Dominika Banasiak (4A), Maria Ludwiczak (oddz. przedszkolny „0”).
Udział w konkursie wzięli również: Antoni Drwalewski (2A), Wojciech Olejniczak (2A), Karolina Morzdziżewska (2A), Gabriel Pacholczyk (1A), Karolinka Nowicka (oddz. przedszkolny "0")
Piękne prace naszych uczniów brały również udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wiosenne znaki!" organizowanym przez miesięcznik Świerszczyk dla dzieci.
Wielkie brawa
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
2 maja (wtorek) dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Tego dnia dzieci nie przyjeżdżają do szkoły/przedszkola.
Życzymy miłego wypoczynku.
Nowa galeria Wizyta niecodziennego gościa została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria "Zabawa sztuką" została dodana do albumu fotograficznego
"Zabawa sztuką" w plenerze - to najlepszy sposób na zabawę, czego dowodem są piękne prace małych artystek, które powstały pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek. Sztuka i zabawa mają wiele wspólnego. Dla dzieci zabawa jest czymś naturalnym i potrafią bawić się wszystkim, a ich wyobraźnia wyczaruje wszystko z patyczka, kwiatka, listka itd. Dzisiejsza słoneczna pogoda pozwoliła świetliczakom wyczarować "Obrazki malowane przyrodą".
Nowa galeria Spotkanie z Mandorianami została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie klas I – III przygotowali Happening „Twój dom – Ziemia”. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji była walka z zaśmiecaniem naszej planety różnymi odpadami, szczególnie plastikami, promowanie działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie Ziemi odpadami. Uczniowie z przygotowanymi tematycznie plakatami przemaszerowali barwnym korowodem wokół szkoły, zachęcając hasłami ekologicznymi do bycia eko, czyli jak żyć w zgodzie z przyrodą. Do akcji włączyli się również uczniowie klas IV-VIII, którzy przygotowali plakaty na koszulkach tematycznie związane z tegorocznym hasłem obchodów Dnia Ziemi "Zainwestuj w naszą planetę". Starsi uczniowie, prezentując swoje plakaty na terenie szkoły podkreślali w ten sposób, że Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń.
Nowa galeria Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem" została dodana do albumu fotograficznego
Zofia Janicka (1B), Franciszek Jagielski (1B), Zuzanna Olczyk (1B), Anna Józwiak (1B), Zofia Topińska (2B), Antonina Tyrpuła (2B), Adrianna Kisielewska (2B), Małgorzata Staruszkiewicz (2B), Dominika Banasiak (4A), Aleksander Madejski (4A), Blanka Sadowska (4A), Aleksander Kisielewski (4B), Alicja Skoczylas (4B), Maja Suska (4B), Martyna Roszuk (5A), Maja Bednarska (8B) reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem". Konkurs organizowany jest przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego i jest to już jego XLIV edycja. Gminne eliminacje odbyły się 19 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siedlcu. Konkurs Recytatorski „Pięknie być człowiekiem” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
Tym razem do konkursu przystąpiło 31 młodych recytatorów ze szkół podstawowych Gminy Łęczyca. Nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami recytatorskimi interpretując wiersze Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry. I tak:
I miejsce – Zofia Topińska z klasy 2B, Adrianna Kisielewska (2B), Aleksander Madejski (4A), Maja Bednarska (8B) ,
II miejsce - Antonina Tyrpuła (2B), Maja Suska(4B),
III miejsce – Zuzanna Olczyk (1B),
a wyróżnienia otrzymali Franciszek Jagielski (1B) i Aleksander Kisielewski (4B).
Do konkursu przygotowały uczniów p. Iwona Bartczak, p. Anna Sobór, p. Jolanta Szymańska, p. Marta Florczak.
W powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się już 27 kwietnia 2023r (czwartek) w budynku MiPBP
w Łęczycy, naszą szkołę będzie reprezentować 7 recytatorów.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Laureatom życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!
Nowa galeria XIX Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego i Niemieckiego została dodana do albumu fotograficznego
Abdul Al-Hayek został finalistą XIX Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.
W etapie I uczestniczyło 96 uczniów i uczennic z 23 szkół podstawowych.
W II etapie uczniowie przystąpili do rywalizacji w zakresie gramatyczno-leksykalnych i umiejętności językowych.
Abdul zakwalifikował się do etapu ustnego konkursu, gdzie zaprezentował swoje umiejętności językowe wypowiadając się na różnorodne tematy.
Gala finałowa odbyła się 31 marca gdzie nasz uczeń otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zgłębianiu tajników języka angielskiego.
Nowa galeria Turniej BDR została dodana do albumu fotograficznego
Wiosna to najlepszy czas na rowerowe wycieczki. Aby czuć się bezpiecznie na drodze trzeba przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego i sprawdzić stan techniczny rowerów. Nad naszym bezpieczeństwem czuwa też Policja, która razem z Polskim Związkiem Motorowym jest współorganizatorem Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach, odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju BDR. Rywalizacja przeprowadzona została w trzech konkurencjach: rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego i test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Nasza drużyna przygotowana przez p. Annę Sobór i p. Zbigniewa Antosiaka, w składzie: Agata Felczak, Fabian Skoczylas i Kacper Bartczak zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Julka potrafi oczarować widownię…
We wtorek, 4 kwietnia br., w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczny turniej poetycki został poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, którą Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił patronką roku 2023.
Konkurs miał zasięg powiatowy. Wzięło w nim udział niemal trzydziestu uczniów ze szkół znajdujących się w powiecie łęczyckim i zgierskim. Recytatorzy reprezentowali placówki z Łęczycy, Leźnicy Małej, Parzęczewa, Siedlca, Piątku i Topoli Królewskiej. Wystąpili w dwóch kategoriach - szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Naszą szkołę reprezentowała Julia Kawczyńska, która, swoim zwyczajem, oczarowała publiczność. Jej wyrazista i emocjonalna interpretacja wiersza noblistki „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej” znalazła również uznanie w oczach jury. Julka zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zwyciężczyni pracowała na swój sukces z polonistką - Barbarą Doniak.
Nowa galeria Portret Andersena została dodana do albumu fotograficznego
Świat baśni Andersena - 2 kwietnia minęła 218. rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena. Piękne portrety Andersena wykonali uczniowie klasy 1B.
A jeśli chcecie się dowiedzieć jak rozpoznać prawdziwą księżniczkę, gdzie znajdowała się kraina, którą władała Królowa Śniegu, jak wyglądały nowe szaty cesarza i co się stało z dziewczynką z zapałkami - sięgnijcie po pełną magii i niespodzianek książkę H. Ch. Andersena "Baśnie".
Ulubione baśnie dziadków i rodziców niech zagoszczą teraz w Waszym świecie!
Nowa galeria Wielkanocne zabawy została dodana do albumu fotograficznego
Wielkanoc tuż, tuż. Świąteczny klimat udzielił się również na zajęciach świetlicowych. Pod kierunkiem p. K. Bednarek powstały piękne prace plastyczne, były także różne zabawy ("wyturlaj pisankę-koszyczek"),itp.
Nowa galeria Dzień Książki dla Dzieci została dodana do albumu fotograficznego
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych czytelników.
W tym roku gospodarzem święta jest Grecka Sekcja IBBY, a przesłanie dla dzieci napisał VVagelis Iliopoulos. Plakat zaprojektowała Photini Stephanidi.
KKatarzyna Ryrychi Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY przygotowały dla nas tłumaczenie tych wyjątkowych słów! Jestem książką, przeczytaj mnie
Dzień Książki dla Dzieci to świetna okazja do tego, by przyjrzeć się bliżej książkom poruszającym różnorodne tematy – od ekologii, poprzez naukę, aż po piłkę nożną.
W bibliotece świętujemy Dzień Książki dla Dzieci przez cały rok!
Nowa galeria "Indiańskie totemy" została dodana do albumu fotograficznego
Świetliczaki poznały indiańskie rękodzieło i wykonali kolorowe "Indiańskie totemy" z rolek po papierze.
Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego
„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy”. Tymi słowami dzieci z klas 1-3 żegnały zimę, a witały wiosnę. Zgodnie z tradycją nie zabrakło Marzanny, którą przygotowali uczniowie klasy trzeciej.
Nowa galeria WODOMOCNI – ODKRYWAMY MOC WODY została dodana do albumu fotograficznego
WODOMOCNI – ODKRYWAMY MOC WODY na podstawie książki Marcina Sendeckiego pt. Wielki skarb.
Do obrazków kropli wody uczniowie klasy 1A dorysowywali elementy, w jaki sposób wykorzystywana jest woda, następnie przy użyciu kawałka świecy i niebieskiej farby przedszkolaki wykonały pracę plastyczną “Ukryta fala”. Było mnóstwo zabawy.
Nowa galeria Dzień Liczby Pi została dodana do albumu fotograficznego
"Podziwu godna liczba Pi
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,
pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy..." ("Liczba Pi" W. Szymborska)
„Podziwu godna liczba Pi”, będąca również tematem wiersza Wisławy Szymborskiej, ma promować matematykę. 14.03 obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Dlaczego właśnie wtedy? Ta data nie jest przypadkowa. Gdy odwrócimy zapis dnia i miesiąca uzyskamy zapis 03.14, a przecież Pi = 3,14 .....
Przedszkolaki dowiedziały się, że istnieje taka liczba. Kolorowały liczbę Pi. Były również zabawy matematyczne, które polegały na sensorycznym kodowaniu, mierzeniu różnych przedmiotów, łowieniu i przeliczaniu rybek oraz układaniu różnych łamigłówek. Było mnóstwo zabawy :)