W okręgowym etapie ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień", zorganizowanym przez biuro senatora Przemysława Błaszczyka i Senacki Zespół Strażaków. Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz popularyzację wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego.W konkursie wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły. A ogółem do biura senatorskiego wpłynęło 514 prac z 32 szkół z powiatów: łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i kutnowskiego. Jury pracowało w składzie: Przemysław Błaszczyk, Beata Gawryszczak, Anna Rysa Straszewska. Pierwsze miejsce w tym etapie zajął Kuba Kaczmarek z klasy IIIB Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Natomiast Igor Kosiński, Krzysztof Wiktorski i Adam Tomczewski otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!
https://www.facebook.com/blaszczykprzemek?hc_ref=ARQCOJnjgY-n2QxvJSWkE31niOR0z9G8skDj0HB7ljp6FybkTqBfzQYqTSZD38xZQRc
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym
Dnia 4 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Janowi Pawłowi II z okazji XIII rocznicy śmierci. W tym dniu na każdej przerwie mogliśmy słuchać fragmentów przemówień Papieża do młodzieży, a na szkolnym korytarzu roznosiły się dźwięki ulubionej jego pieśni – „Barka”. Podczas długiej przerwy, odbył się konkurs dotyczący życia i pielgrzymek Jana Pawła II.
Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na wywiadówkę w dniu 10 kwietnia 2018r.:
- godz. 15.30 - klasy I - III;
- godz. 16.00 - klasy IV - VII i oddziały gimnazjalne;
- godz. 17.15 - zebranie rodziców uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych
Po zebraniu z rodzicami o godz. 16.45 odbędzie się spotkanie trójek klasowych w sali 202. Zapraszamy!
7 kwietnia 2018r. (sobota) - nie pracujemy!
23 marca w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu odbył się finał wojewódzkiego konkursu recytatorskiego twórczości mniej znanej „Słowa jak promienie...”. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Brygier, Oliwka Czajkowska, Ania Grabarczyk, Ula Kowalczyk oraz uczennice z oddziałów gimnazjalnych Sandra Gołuńska, Maria Turkowska i Ola Śmiechowska. Celem konkursu była popularyzacja literatury mniej znanej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze. Magdalena Brygier i Ola Śmiechowska otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym
W tym tygodniu 5 i 6 latki odbyły wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do Łodzi. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była Akademii Twórczego Rozwoju „Inspiro”. Tam czekało na nich wiele atrakcji, m.in.: ciekawe warsztaty kulinarne. Dzieci Miały okazję samodzielnie zrobić wspaniałą szarlotkę, poznać historię pochodzenia tego pysznego ciasta. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały legendy o księżnej Charlottcie Pruskiej. Dzieci własnoręcznie przygotowały składniki oraz ozdabiały słoiki, a każdy mały kucharz zabrał do domu wyśmienitą szarlotkę zrobiona przez sobie. Następnie pojechali do Sali zabaw „Agatka”. Po przybiciu na miejsce przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw. I rozpoczęła się super zabawa. Labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, samochodziki i armatki na piłeczki. A kto się zmęczył mógł odpocząć w kąciku maluch, zjeść coś pysznego lub się napić soczku. To była fantastyczna wycieczka, dopisała nam piękna pogoda i dobre humory.
22 marca w Urzędzie Gminy w Łęczycy odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Gminy. W sesji wziął udział p. wójt Jacek Rogoziński i p. Łukasz Wasiak. Podczas spotkania radni rozmawiali o organizacji rajdu wiosennego, konkursu na nauczyciela roku oraz opracowali plan organizacji dnia solidarności młodzieży. Po zakończonych obradach uczniowie złożyli życzenia wielkanocne pracownikom Urzędu Gminy oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki i karty świąteczne.
Wreszcie przyszła wiosna. I chociaż pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nie był zbyt ciepły, nam humory dopisywały. A to dzięki pierwszym wiosennym promieniom słonecznym i ciekawym zajęciom przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie klas IV-VII zamienili się rolami z nauczycielami i to oni prowadzili lekcje, a nauczyciele zasiedli na ich miejscach. Trzeba przyznać, że dzieciaki wywiązały się z powierzonego im zadania i pod bacznym okiem nauczycieli przeprowadzili świetne zajęcia. Młodsze dzieci też miały niełatwe zadanie. Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wykonały wiosenne plakaty. A później poszły z marzannami pożegnać zimę. Miejmy nadzieję, że zima odejdzie tak szybko jak zniknęły marzanny wykonane przez uczniów klas trzecich.
24 marca 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W sobotę będzie pracowała także stołówka szkolna.
Zajęcia odbywać się będą wg następującego harmonogramu:
1. 8.15 - 8.55
2. 9.00 - 9.40
3. 9.50 - 10.30
4. 10.40 - 11.20
Długa przerwa - obiad - I tura
5. 11.40 - 12.20
Długa przerwa - obiad -II tura
6. 12.40 - 13.10
7. 13.15 - 13.50
Odwozy w tym dniu przedstawiają sie następująco:
godz. 12:00 - autobusy nr: 7, 11, 16
godz. 13.00 - autobus nr 16
godz. 13.50 - autobusy nr: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 16
W piątek 15 marca w Domu Kultury w Łęczycy odbyły się X Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii. Uczennice i nauczycielki z naszej szkoły (Bogusia Kowalczyk, Ula Kowalczyk, Klaudia Gmerek, Wiktoria Nawrocka i Julka Stankowska oraz p. Magdalena Florek-Barylska i p. Sylwia Narożna) również postanowiły zmierzyć się z tym trudnym zadaniem i sprawdzić swoje umiejętności. Tekst dyktanda, napisany przez p. Henryka Stokwiszewskiego, najeżony był ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami. Tym razem jeszcze bez medali, ale z nowymi doświadczeniami uczestniczki wróciły do szkoły.
Fot. Łukasz Janikowski leczyca.naszemiasto.pl
12 marca obchodzimy Dzień matematyki, został on stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego trudnego przedmiotu. Tego dnia organizowane są gry i zabawy matematyczne, mające na celu polubienie tej nauki oraz udowodnienie, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Piątku i w ramach Programu "Aktywna Tablica", pojechaliśmy do nich aby wziąć udział we wspólnej lekcji matematyki. Marysia Głodek, Kinga Ostrowska, Michalina Banasiak, Ola Marczak i p. Kinga Gawlik podczas lekcji otwartej: Polubić i zrozumieć – matematyka w TIK, rozwiązywały krzyżówki, grały w ”Milionerów”, obliczały pola wielokątów, ćwiczyły tabliczkę mnożenia. Była to lekcja matematyki i świetna zabawa.
W czwartek 15 marca nasz szkoła, na co dzień piękna i kolorowa, stała się jeszcze piękniejsza i wesoła. A to dlatego, że specjalnie na dzień otwarty na korytarzach, sali gimnastycznej i w klasach zawisły nowe wiosenne dekoracje. Tego dnia odwiedziło nas wielu gości. Byli to nasi przyszli uczniowie wraz z rodzicami. Kolorowe balony unoszące się pod sufitem zabrały naszych gości w podróż po szkole. Maluszki obejrzały przedstawienie przygotowane przez kolegów z grup przedszkolnych, posłuchały piosenek w języku angielskim przygotowanych przez uczniów klasy IB i klasy IIIA. Oczywiście nie zabrakło występu chóru szkolnego. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego, oprowadzili gości po szkole i wręczyli upominki. Maluszki były zachwycone zabawą w oddziałach przedszkolnych, możliwością pobiegania na hali sportowej, czy też odwiedzeniem biblioteki szkolnej i sal lekcyjnych.
W dniach od 5 do 7 marca w ramach Projektu Edukacja Ekologiczna w Szkołach i Przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 „Oszczędzam wodę chronię przyrodę”, zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez panią z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”. Warsztaty miały na celu upowszechnianie wartości proekologicznych wśród uczniów. Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach „Ekologia mieszczucha”, a uczniowie klas IV-VII „Energia Ziemi”.
Uczniowie klasy drugiej poznali historię „Jaskiniowca”. Jest to historia o czasach, kiedy po ziemi chodziły dinozaury i mamuty, a dzielny jaskiniowiec jednoczył plemię (drużynę piłkarską) przeciwko potężnemu wrogowi. W tej opowieści, piłka nożna jest darem zesłanym z niebios i staje się spoiwem ludzkich społeczności, uczy współpracy, wzmacnia więzy międzyludzkie, oparte na przyjaźni, rodzinie i uczuciach romantycznych. W dobrych humorach (bo wiadomo, że wygrała drużyna tych dobrych) drugoklasiści poszli spacerkiem do Sali zabaw „Fantazja”, gdzie bawiąc się na drabinkach, zjeżdżalniach i pokonując tory przeszkód, ćwiczyli swoją kondycję. Być może przed jakimś ważnym meczem.
Całkiem niedawno, z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas szóstych i siódmych wraz z nauczycielami, zorganizowali wyjazd do Łodzi. Celem wycieczki była niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w Parku Trampolin „Saltos” oraz spotkanie z „Cudownym Chłopcem”. „Cudowny chłopiec” to niezwykle wzruszający film o Auggie, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.
24 lutego 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 2 maja (środa), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W sobotę będzie pracowała także stołówka szkolna.
Zajęcia odbywać się będą wg następującego harmonogramu:
1. 8.15 - 8.55
2. 9.00 - 9.40
3. 9.50 - 10.30
4. 10.40 - 11.20
Długa przerwa - obiad - I tura
5. 11.40 - 12.20
Długa przerwa - obiad -II tura
6. 12.40 - 13.10
7. 13.15 - 13.50
Odwozy w tym dniu przedstawiają sie następująco:
godz. 12:00 - autobusy nr: 7, 11, 16
godz. 13.00 - autobus nr 16
godz. 13.50 - autobusy nr: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 16
24 marca 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 30 kwietnia (poniedziałek), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Uwaga! 7 kwietnia 2018r. (sobota) - nie pracujemy.
Jak powstaje książka? pod takim hasłem, 13 lutego br. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich, organizowanych i stworzonych przez Słowosferę, w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" współfinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzone przez p. Marcina Wojtaszczyka. Z inicjatywy p. Katarzyny Bednarek najmłodsi czytelnicy mieli wyjątkową okazję do poznania procesu powstawania książki oraz zostali wprowadzeni w świat wydawców, ilustratorów, grafików, autorów i księgarzy...! I jak tu nie kochać książek...
Panu Marcinowi dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia... i już z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty...