• Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

  14.08.2017

  SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W TOPOLI KRÓLEWSKIEJ

  serdecznie zaprasza dzieci (wraz z rodzicami/opiekunami),
  które po raz pierwszy będą uczęszczały do przedszkola od 1 września 2017 r.

  na zajęcia  adaptacyjne organizowane w naszej szkole

  w dniach 23.08.2017r. – 25.08.2017r. w godz.10.00 - 12.00.

   Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia
  w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, nauczycielki i personel obsługi.
  Będą uczestniczyć w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacyjnych
  oraz zabawach  integracyjnych  w sali i na terenie ogrodu przedszkolnego.

  CZEKAMY NA WAS!

   

 • Już wakacji nadszedł czas!:)

  24.06.2017

  23 czerwca 2017r. uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016/17. W tym radosnym dniu towarzyszyli nam: pan dyrektor Zbigniew Sobór, Sekretarz Gminy Łęczyca – pani Monika Kilar–Błaszczyk, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Małgorzata Bartniak, jak również nasi wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Po wręczeniu listów gratulacyjnych i nagród najlepszym uczniom w szkole, udaliśmy się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami. Nie obyło się bez łez wzruszeń. Trochę żal się rozstać. Wiemy jednak, że przygoda na nas już czeka.  Zatem… żegnaj szkoło!!! Witajcie wakacje !!! :)

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/17

  23 czerwca 2017r.:

  smiley  godz. 8.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17,

  smiley  po części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w klasach - rozdanie świadectw.

  Uwaga!

  Dowozy poranne - bez zmian -jadą wszystkie autobusy

  Odwozy o godz. 10.30:

  yes autobus nr 7 - Krężelewice

  yes autobus nr 11 - Dobrogosty (dookoła), Gawrony, Gawronki

  yes autobus nr 16 - Lubień, Borki

  yes autobus 16a - Dzierzbiętów

 • 20.06.2017

  Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. To najlepszy czas na podsumowanie tego co robiliśmy podczas 10 miesięcy nauki. Jeśli śledzicie naszą to stronę, to wiecie, że było tego naprawdę dużo. Dziś Pan Dyrektor pogratulował uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach i zawodach, czynnie uczestniczyli w życiu szkoły. Pani pedagog wręczyła dyplomy i upominki uczestnikom programu "Bieg po zdrowie". Opiekunki Samorządu Uczniowskiego wręczyły klasom nagrody za najciekawsze gazetki informacyjne, dyplom z Górę Grosza dla oddziału 0B, który zebrał największą ilość tzw. żółciaków. Pani bibliotekarka podziękowała uczennicom biorącym udział w Ogólnopolskim Programie "PoczytajMy" i wręczyła im pamiątkowe dyplomy. A pani anglistka podsumowała działania grupy projektowej "Telewizja młodych reporterów", a uczestnicy otrzymali pamiątkowe magnesy. Nie zabrakło również nagród dla dzieciaków działających w SKO.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 20.06.2017

  W poniedziałek odbyło się, ostatnie w tym roku szkolnym, spotkanie z muzyką. Tym razem dotyczyło ono tańca towarzyskiego. Uczniowie pod bacznym okiem tancerzy mogli ćwiczyć swe umiejętności w walcu angielskim czy też fokstrocie. Okazało się, że taniec towarzyski wymaga nie lada umiejętności i niezłej kondycji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 20.06.2017

  14 czerwca odbył się po raz dziesiąty Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich. W Turnieju udział wzięło piętnaście szkół z całego powiatu łęczyckiego. Drużyny występowały w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Drużyny rywalizowały na dziedzińcu Zamku w Łęczycy w dziesięciu różnorodnych konkurencjach "rycerskich" - sprawnościowych i wiedzowych. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem ze Szkołą Podstawową w Piątku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 20.06.2017

  8 i 9 czerwca 2017 roku klasy III były na wycieczce w Krakowie, Wieliczce oraz Ojcowie. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły najciekawsze zabytki, zapoznały się z historią i legendami dawnej stolicy. Kolejny dzień przyniósł równie bogate wrażenia, bowiem mali turyści zobaczyli Kopalnię Soli w Wieliczce. Następnie wędrowali po Ojcowskim Parku Narodowym i obejrzeli Jaskinię Łokietka. Przekraczając Bramę Krakowską zobaczyły również Maczugę Herkulesa i Zamek na Pieskowej Skale.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Młodzi reporterzy w "Se-ma-forze"

  14.06.2017

  Kolejnym działaniem w ramach realizacji Projektu "Telewizja młodych reporterów" realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, były warsztaty filmowe w Łodzi. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi. Poznaliśmy historię polskiej animacji, sekrety produkcji lalek, plany filmowe Pik-Poka"", "Misia Coralgola", "Piotrusia i wilka", "Parauszka". Obejrzeliśmy nagrodzonego Oscarem film "Piotruś i wilk" i przeszliśmy do części warsztatowej. Po zapoznaniu się z technikami animacji oraz tajnikami tworzenia filmów sami nakręciliśmy swój pierwszy animowany film. Filmy przez nas nagrane zastały wykonane metodą poklatkową. Zabawa była super. Na zakończenie wycieczki czekała na nas spora dawka adrenaliny. Zjazd torem saneczkowym z Rudzkiej Góry, której wysokość to 230 m n.p.m. Jadąc torem, którego długość wynosi 550 m, podziwialiśmy panoramę Łodzi jakiej jeszcze nikt z nas nie widział.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Moja Rodzina" - przedszkolaki laureatami konkursu recytatorskiego

  12.06.2017

  12 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Siedlcu odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski przedszkolaki recytują pod hasłem „Moja rodzina”. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs recytatorski, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych, ale wychowawczych i społecznych. W konkursie udział wzięło 12 recytatorów z oddziałów przedszkolnych naszej gminy (Leźnica Mała, Siedlec, Topola Królewska). Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Natomiast laureaci dostali piękne książki i dyplomy, które wręczyła dzieciom pani Marzena Gmerek organizatorka konkursu. Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.
  Naszą szkołę reprezentowały przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B: Adam Tomczewski, Patrycja Wiatr, Julia Solarz, Agata Felczak, Magda Rogala
  I miejsce – Julia Solarz
  II miejsce – Adam Tomczewski
  III miejsce Agata Felczak
  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Odkręcam, zbieram, pomagam – zbieramy plastikowe nakrętki"

  08.06.2017

  W tym roku szkolnym oddziały przedszkolne 0A i 0B przyłączyły się do akcji: "Odkręcam, zbieram, pomagam – zbieramy plastikowe nakrętki’’. Dzieci przez cały rok szkolny nazbierały kilka worków plastikowych zakrętek od butelek, za które będzie zakupiony sprzęt do rehabilitacji. Zebrane zakrętki zawieźliśmy do Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie. W nagrodę za udział w akcji na dzieci czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się przeprowadzeniem zajęć edukacyjno-ekologicznych na leśnej ścieżce przez pana leśniczego Józefa Marciniaka i panią Marzenę Cebulską. Następnie dzieci jeździły na konikach, co było wielką frajdą dla maluchów. Wizyta w Stemplewie zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, które bardzo przedszkolakom smakowały. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola. W następnym roku szkolnym zamierzamy również wziąć udział w tej akcji i zbierać zakrętki na szczytny cel.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Młodzi reporterzy i angielska herbatka

  Podczas projektu „Telewizja Młodych Reporterów”, który realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej została przeprowadzona lekcja pieczenia angielskich babeczek. W czasie trwającego naszego projektu nagrywamy filmiki o różnej tematyce. I tym razem również uwieczniliśmy całe wydarzenie na kamerze video. Przed nagraniem filmiku zapoznaliśmy się ze słownictwem angielskim związanym z kuchnią sprzętami kuchennymi. Jedna dziewczynka odegrała rolę kucharki. Po upieczeniu babeczek uczestnicy projektu zaprosili koleżanki i kolegów z klas szóstych aby skosztowali upieczonych przez nich przysmaków. Podczas spotkania poznaliśmy tradycje i zwyczaje związane z parzeniem herbaty. Mieliśmy również okazję spróbować aromatycznej herbaty przygotowanej w tradycyjny sposób wzbogaconej odrobiną mleka. Mamy nadzieję ,że w przyszłości nasze film y będą wyświetlane na dużym ekranie.
  Tekst: Uczennice uczestniczące w projekcie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • IV Piknik Rodzinny

  11.06.2017

  Maj i czerwiec to czas pikników i festynów. Również Rada Rodziców, Dyrekcja i Nauczyciele Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej postanowili zorganizować imprezę dla mieszkańców Gminy Łęczyca i nie tyko. 11 czerwca odbył się IV Piknik Rodzinny. Pogoda była cudowna (może chwilami aż za bardzo) więc chętnych do udziału w zabawie nie brakowało. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: loteria fantowa, turniej szachowy, strzelanie z broni, zabawy z animatorami, skakańce, karuzele, kącik plastyczny i kosmetyczny. Dla łasuchów było pyszne ciasto i kiełbaski z grilla, sałatki i surówki, lody i chłodne napoje. Na scenie można było podziwiać występy uczniów, którzy tańczyli i śpiewali. Naprawdę mamy zdolnych uczniów. Dużym zainteresowanie cieszył się pokaz karate, który został zaprezentowany przez karateków z Łęczyckiego Klubu Karate IPPON.

  Zaprzaszmy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznej

 • VII Powiatowe Manewry Sprawonościowe

  09.06.2017

  9 czerwca uczniowie klasy Vb wraz z p. Zbigniewem Antosiakiem i p. Martą Kowalczyk uczestniczyli w VII Powiatowych Manewrach Sprawnościowych „ I Ty możesz zostać bohaterem”. Jest to impreza terenowa organizowana przez Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy. Uczniowie obejrzeli bajkę przygotowaną przez nauczycieli Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy, a następnie spotkali się z służbami dbającymi i troszczącymi się o nasze bezpieczeństwo. Uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji, bezpieczeństwie podczas kąpieli, o udzielaniu pierwszej pomocy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Witaminowy dzień

  08.06.2017

  Uczniowie klas 4 wraz z pedagogiem Magdaleną Florek – Barylską przygotowali miłą niespodziankę w postaci „Witaminowego dnia”. Ogórki, pomidory, sałata, rzodkiewki, marchewka, jabłka, gruszki, czereśnie i inne witaminowe przysmaki spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Smakując specjały z polskich pól i sadów zapoznawali się z gazetką tematyczną dotyczącą źródeł poszczególnych witamin w produktach spożywczych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Matematyczne zmagania - gatulujemy!

  10.06.2017

  8 czerwca 2017 roku Natalia Drzewiecka, uczennica kl. Va,  zajęła I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie z Matematyki. Do konkursu organizowanego przez S.P. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku zostało zaproszonych 6 szkół z naszego powiatu, czyli łącznie 36 uczestników, w trzech kategoriach wiekowych.

  Młodzi matematycy wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia w I etapie konkursu. II część to zadania wymagające dużego sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

  Prócz Natalii Drzewieckiej swych sił w konkursie próbowali: Lena Szelejewska (IVb), Szymon Kubiak (IVa), Anna Królicka (Vb), Karolina Orłowska (Via), Bogumiła Kowalczyk (VIb). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszych startów, a Natalce jeszcze raz gratulujemy wygranej i podziwiamy jej ogromne umiejętności matematyczne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Trójmiasto w oczach piątoklasistów

  07.06.2017

  W dniach 24-26 maja uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. W wyjeździe wzięły udział 33 osoby. Zapewnić opiekę takiej grupie to nie lada sztuka. Podjęli się tego wyzwania wychowawcy p. Kinga Gawlik, p. Zbigniew Antosiak oraz p. Adam Czajkowski. W drodze do Kątów Rybackich, gdzie mieliśmy bazę noclegową, zatrzymaliśmy się w Malborku. Zwiedzaliśmy największy kompleks zamkowy w Europie, stolicę Wielkiego Zakonu Krzyżackiego. Wieczorem dotarliśmy do naszego hotelu „Neptun”.  Chcąc jak najlepiej wykorzystać czas, jeszcze przed kolacją wybraliśmy się na spacer brzegiem morza. Oczywiście prośby nauczycieli o to, żebyśmy w morskiej zmoczyli tylko stopę,  niekoniecznie zostały wysłuchane. Kilkoro z nas wracało do hotelu w mokrych spodniach.

  Drugi dzień w całości poświęciliśmy zwiedzaniu Trójmiasta. Zaczęliśmy od spaceru ulicami Gdańska, później pojechaliśmy do Gdynii, a na koniec wędrówka w głąb morza po sopockim molo. Pani Alicja przewodnik,  pokazała nam i opowiedziała o najciekawszych miejscach, każdego z tych miast.

  Trzeciego dnia  zwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego. W drodze powrotnej do domu, wstąpiliśmy do miasta Mikołaja Kopernika - Torunia. Toruńskie pierniki są najlepsze na świecie.

  Wieczorem, nieco zmęczeni ale zadowoleni, przywitaliśmy się z naszymi rodzicami…

  Było fajnie….. za rok też gdzieś pojedziemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 07.06.2017

  Czy ktoś powiedział, że smoki nie istnieją? Istnieją, istnieją... Dzisiaj można było je zobaczyć na szkolnym korytarzu. A to wszystko dzięki temu, że uczniowie z klasy II b przygotowali przedstawienie dla dzieci z przedszkola. Przedstawienie pt. "Ucieczka Smoków" na podstawie utworu p. Agnieszki Frączek, wyreżyserowała p. Barbara Lipińska, a aktorami byli: Abdul, Hania, Patrycja, Kuba, Maciek, Weronika, Gabrysia, Czarek, Mateusz, Rafał, Wiktor, Witek, Ksawery, Weronika, Edyta, Nikola, Kasia, Adam i Szymon. Przedstawienie o smokach, które chciały chodzić z dziećmi do szkoły, uczyć się czytać, pisać, nosić tornistry i jadać drugie śniadanie,  bardzo podobało się wszystkim maluchom.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Zielona Szkoła na Kaszubach

  05.06.2017

  Zielona szkoła na Kaszubach W dniach 29-31 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zielonej szkole na Kaszubach. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum kolejnictwa w Kościerzynie. Następnie odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tutaj przy najdłuższej desce świata uczyliśmy się alfabetu kaszubskiego oraz znaczenia kolorów charakterystycznych dla Szwajcarii Kaszubskiej. W Szymbarku poznaliśmy także tragiczne losy polaków podczas II wojny światowej. Odgłosy bombardowań, spacer po bunkrze, brama do obozu w Sztutowie, wagony wywożące Polaków na Syberię to niezapomniana lekcja historii. Jednak największym aktem odwagi dla nas okazała się wizyta w domu do góry nogami. Tam dopiero poprzewracało się nam w głowach. Jeszcze tylko wejście na platformę widokową na szczycie Wieżyca i już mogliśmy rozlokować się w miejscu noclegowym. Gospodarstwo agroturystyczne „U Rychertów” w Kiełpinie przywitało nas pysznym obiadem oraz dodatkową atrakcją, jaką była gra w kręgle. Kolejny dzień to Trójmiasto. ORP Błyskawica, Dar Pomorza, a przede wszystkim rekiny, płaszczki, piranie w Akwarium Gdyńskim – na buzi każdego malował się uśmiech i zachwyt. Prawdziwe smakowanie morza odbyło się jednak na płazy w Sopocie. Zabawa z falami, zamki z piasku, szukanie muszli i bursztynów, wdychanie jodu, łapanie promieni słonecznych to radość dla dzieci i dorosłych. Niestety musieliśmy pożegnać się z Sopotem, bo czekała na nas kolejna atrakcja – rejs galeonem z Westerplatte do Gdańska. Spacer Długim Targiem, Fontanna Neptuna, a przede wszystkim Muzeum II Wojny Światowej to obiekty, których nie można pominąć odwiedzając Gdańsk. Na zakończenie dnia wyśmienite lody i powrót do Kiełpina na dyskotekę. Ostatni dzień pobytu to niezapomniana lekcja historii w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W dworku, w którym urodził się Józef Wybicki poznaliśmy życie autora „Mazurka Dąbrowskiego” oraz okoliczności powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie przy orle stworzonym z kos i już można wyruszać w drogę do Malborka. Tutaj w największym gotyckim zespole zamkowym na świecie poznaliśmy okoliczności pojawienia się Zakonu krzyżackiego na ziemiach polskich. Po 3-godzinnym zwiedzaniu tej największej ceglanej budowli wróciliśmy w wyśmienitych humorach do domów. Jutro przecież nasze święto – Dzień Dziecka i czekają nas kolejne atrakcje.

  http://Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 04.06.2017

  2 czerwca odbyło się XIV Forum Samorządów Uczniowskich. Tym razem organizatorem Forum była Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach, a hasło przewodnie to "Książka dla każdego". Naszą szkołę reprezentowały Ania Królicka, Ula Kowalczyk i Magda Brygier oraz opiekunowie SU Marta Kowalczyk i Magdalena Florek-Barylska. Podczas spotkania młodzież rozmawiała o zaletach jakie daje czytanie książek. A najważniejszym punktem był udział w warsztatach przeprowadzonych przez p. Bogusławę Jankowską Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy. Celem warsztatów było zachęcanie dzieci do czytania książek oraz rozwijanie wyobraźni, oddziaływanie na emocje przy tworzeniu wierszy. Warsztaty bardzo podobały się uczniom i nauczycielom.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: