• 11.12.2017

  Dziś w naszej szkole gościł niezwykły gość. Tajemniczy i niesamowity - Maciej Pol. Zany na całym świecie iluzjonista został zaproszony przez Radę Rodziców Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka. Widowisko było wspaniałe. Wszyscy, od przedszkolaka, poprzez wszystkie klasy podstawówki, oddziały gimnazjalne i nauczycieli bawili się super. Mogliśmy na własne oczy przekonać się, że to co robi Maciej Pol jest naprawdę niezwykłe. Przenieśliśmy się w magiczny klimat zaczarowanych zegarów, kart i luster. Dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Bal

 • Scena to miejsce właśnie dla nas!

  8 grudnia w Domu Kultury w Łęczycy odbył się XVII PRZEGLĄD UCZNIOWSKICH TEATRZYKÓW JĘZYKOWYCH. Samorządową Szkołę Podstawową im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej reprezentowały trzy zespoły uczniów. Uczniowie z klas trzecich odegrali scenkę w języku angielskim pt. "The story of the tree and the woodcutter" czyli "Opowieść o drwalu i drzewie". Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych przedstawili scenkę w języku angielskim "Always Look On the Bright Side of Life" czyli "Będzie dobrze" oraz przedstawienie o "Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach" w niemieckiej wersji językowej. Nasi uczniowie wykazali się dużym talentem aktorskim i muzycznym oraz znajomością języków obcych. I tak w I kategorii wiekowej zajęliśmy II miejsce, w II kategorii miejsce II i III. Jak widać uczniowie naszej szkoły doskonale czują się na scenie. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.
  (Zdjęcia Łukasz Janikowski leczyca.naszemiasto.pl)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Potrafimy być bezpieczni na drodze!

  07.12.2017

  Uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantką z Komisariatu Policji w Łęczycy. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz poza szkołą. Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po drogach, zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w kontaktach z obcymi ludźmi. Ponadtp podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Przypomniała też o potrzebie zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Uwrażliwiła również dzieci, by właściwie i bezpiecznie zachowywały się oczekując na autobus szkolny oraz wsiadając do niego i wysiadając.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Mikołajkowa lekcja matematyki

  06.12.2017

  „Zadania od św. Mikołaja” to hasło dzisiejszych zajęć prowadzonych przez p. Elżbietę Lewandowską. Uczniowie klasy VB, VIB oraz IID podczas dzisiejszej lekcji matematyki rywalizowali ze sobą indywidualnie, a także w parach rozwiązując zadania od ulubionego przez dzieciaków świętego. Wszyscy wygrani otrzymali słodkie podarunki…tym razem od Pani Mikołajowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Mikołaj jest w każdym z nas"

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia więc dużym powodzeniem cieszą się filmy że Świętym Mikołajem w roli głównej. Jednym z nich jest film "Mikołaj jest w każdym z nas". Właśnie ten seans wybrali uczniowie klasy VIa z okazji Mikołajek. Ta norweska produkcja pokazała, że aby zostać Świętym Mikołajem nie trzeba być ani dorosłym ani bogatym. Wystarczy rodzinna atmosfera, radość i miłość aby odnaleźć Mikołaja w samym sobie. A po seansie w Kinie "Górnik", uczniowie udali się na spacer po Łęczycy i na pyszną pizzę. Lubimy takie wyjazdy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Dziadek do orzechów"

  Uczniowie trzecich klas w prezencie od Mikołaja dostali bilety do Teatru Wielkiego w Łodzi, na spektakl "Dziadek do orzechów". Było to ich pierwsze spotkanie z baletem, byli zaskoczeni i zachwyceni tańcem, muzyką, choreografią i strojami. Muzyka Piotra Czajkowskiego tak bardzo im się spodobała, że jeszcze po powrocie do domów długo ją nucili. No ale jak to Mikołajki bez Mikołaja? Otóż nie! Oczywiście Mikołaj znalazł dzieci nawet w Teatrze Wielkim i wraz ze Śnieżynkami rozdawał im słodkości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Pchła Szachrajka"

  Mikołajki to czas prezentów, radości i niespodzianek. Uczniowie przygotowują dla siebie upominki. Wiele klas zdecydowało, że najlepszym upominkiem mikołajkowym bedzie wspólny wyjazd. I tak uczniowie klasy drugiej z okazji Mikołajek pojechali na wycieczkę do Łodzi. Był to wyjazd do AOIA czyli Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Dzieci obejrzały przedstawienie "Pchła Szachrajka" oraz wzięły udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia te przybliżyły dzieciom pojęcia związane z teatrem oraz z pracą aktorów, choreografow, dźwiękowców i scenarzystów. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 06.12.2017

  Mikołajki w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. 6 grudnia w przedszkolu Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej pojawił się długo oczekiwany gość – św. Mikołaj, w którego wcielił się Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a przedszkolaki zaśpiewały świąteczną piosenkę. Mamy nadzieję, że powróci do nas za rok. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Miłym akcentem były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w Albumie fotograficznym

 • Mikołajki, jeden z najpiękniejszych dni w roku

  04.12.2017

  "Święty Mikołaj do nas przychodzi,
  dużo prezentów dzieciom przynosi .
  W buciki wszystko zwinnie upycha
  i jak czarodziej w pośpiechu znika."

  4 grudnia 2017 roku, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa. Wiedziały bowiem, że
  i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie).
  Święty Mikołaj dotarł na czas, co prawda z dwudniowym wyprzedzeniem, ale jak sam tłumaczył ma w tym roku bardzo dużo pracy. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho!
  Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów zakupionych przez rodziców oraz sponsorów.
  Szczególne podziękowania składamy dla:
  - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Przemysława Błaszczyka,
  - Pana Bogusława Greckiego – Młyn w Topoli Królewskiej,
  - Pana Krzysztofa Borowskiego – sklep „Krzyś” w Grabowie,
  - Pani Katarzyny Andrysiak – Hotel i Restauracja Chrobry w Topoli Królewskiej,
  - Pani fotograf Anecie Nawrockiej,
  - Market Dino w Topoli Królewskiej,
  - Firmie Drimpol z Rzeszowa,
  - Firmie Frutina z Łęczycy,
  - Chłodni Mazowsze z Sochaczewa.

  Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Bańki mydlane, najlepsza zabawa dzieciństwa

  4 grudnia 2017r.  dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej  obejrzały jeden z najciekawszych pokazów niespotykanych w Polsce – magicznych baniek mydlanych w połączeniu z iluzją. To wspaniałe widowisko zaciekawiło zarówno małych jak  i starszych przedszkolaków. Ta doskonała atrakcja to dodatkowy mikołajkowy prezent dla naszych milusińskich.

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 • 30.11.2017

  "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze". Wróżby andrzejkowe są popularne od wielu, wielu lat. Z okazji andrzejek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów super zabawę.Była to dyskoteka andrzejkowa. Jednak najważniejszym punktem imprezy była sala wróżb i możliwość poznania swoje przyszłości. Wróżki miały mnóstwo pracy, ponieważ chętnych do poznania imienia swej przyszłej miłości nie brakowało.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 04.12.2017

  Dzieciaki lubią się bawić. A co jest najkochańszą zabawką każdego dzieciaka? Oczywiście pluszowy miś. Do niego zawsze można się przytulić, wypłakać lub podzielić radościami. Nic dziwnego, że ta najpopularniejsza maskotka świata ma swoje święto - 21 listopada. O misiach są bajki, książki, misie są bohaterami filmów. Z tej okazji dziewczynki z klubu czytelniczego przeprowadziły zajęcia z uczniami klas drugiej i z klas trzecich. Czytały książki: "Dziadek i niedżwiadek" oraz "Przygody Kubusia Puchatka", były konkursy i pioseki o misiach. Zabawa była wspaniała.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

 • 04.12.2017

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Comic Con Warsaw. Impreza ta tworzona jest z myślą o wszystkich fanach popkultury. Każdy z wielbicieli komiksów, książek, seriali, filmów i gier znalazł coś ciekawego właśnie dla siebie. Szeroki zakres tematyczny oraz wiele atrakcji dostępnych tylko na Comic Con Warsaw czyni tę imprezę wyjątkową.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 04.12.2017

  Uczennica klasy 6 Magdalena Brygier reprezentowała naszą szkołę oraz województwo łódzkie na XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy. Ten konkurs to nie tylko rywalizacja najlepszych mówców z całej Polski, ale także duża dawka krajoznawstwa. Uczestnicy przez 3 dni poznawali zabytki Dolnego Śląska. W tym roku zwiedzaliśmy Legnicę, wysłuchaliśmy koncertu organowego w Kościele Pokoju w Jaworze, we Wrocławiu natomiast oglądaliśmy Panoramę Racławicką oraz uczestniczyliśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wystąpienie Magdy otrzymało bardzo dobre noty 9,33 na 10, co dało jej VI miejsce. Została także wyróżniona Nagrodą Specjalną Radnej Miasta Legnica . Gratulujemy sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 26.11.2017

  Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Topoli Królewskiej z zaangażowaniem włączyli się w akcje koordynowane przez Szkolny Klub Wolontariusza: „Kup pan, szczoteczkę” oraz „Opatrunek na ratunek”. Dzięki małym i dużym uczniom naszej szkoły do afrykańskich dzieci trafiło:

  heart 165 szczoteczek do zębów

  heart 131 past do zębów

  heart  39 opakowań plastrów

  heart 161 strzykawek

  heart 144 igły jednorazowe

  heart    2 kompletnie wyposażone apteczki turystyczne

  heart 212 rękawiczek jednorazowych

  heart 192 bandaże i opaski uciskowe

  heart  11  butelek wody utlenionej/jodyny/spirytusu salicylowego

  heart 496 kompresy/gazy/opatrunki

  Klasy, które wykazały się największym zaangażowaniem, otrzymają specjalne odznaki. Mamy nadzieję, że tak szeroki odzew znajdą także inne inicjatywy naszego Klubu.

                                                                                                                                                                                

                                                                                                                Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

 • Co tam w kinie "piszczy?"

  24.11.2017

  W dniu 15 listopada 2017r. klasy Ia i Ib były na wycieczce w Łodzi. Dzieci zawitały do kina "Cinema City" i tam uczestniczyły w warsztatach "Czy ananasy rosną na drzewie?" oraz obejrzały film "Sammy 2". Przygody małego żółwika dostarczyły małym widzom wielu wrażeń! Wyjazd niewątpliwie należał do udanych.

 • 23.11.2017

  Z Topoli Królewskiej do Królewskiego Ogrodu Światła. 19 listopada 2017r. odbył się kolejny wyjazd z cyklu "Rodzinne spotkania z kulturą". Celem naszej niedzielnej wycieczki były rezydencje królewskie w Warszawie. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie, następnie uczestniczyliśmy w projekcji filmy "Zamek Królewski w latach 1918 i 1939, podczas której oglądaliśmy m.in. pogrzeb marszałka J. Piłsudskiego oraz wiele innych ważnych wydarzeń odbywających się na Zamku. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Tutaj nie tylko zwiedzaliśmy pałac, ale przede wszystkim uczestniczyliśmy w lekcjach historycznych: "Obyczaje w dawnej Polsce" oraz "Symbolika pałacowych wnętrz". Mimo, iż była to niedziela wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z ogromnym zainteresowaniem i dużą aktywnością słuchali ciekawych opowieści przewodnika. A o tym, jak piękny jest park i pałac nocą mogliśmy się przekonać wieczorem, gdy park i pałac został rozświetlony tysiącami kolorowych świateł ułożonych w finezyjne kształty. Wchodząc przez różnokolorową bramę mogliśmy się poczuć jak w Magicznym Ogrodzie Króla, a na fasadzie pałacu obejrzeć mapping pt. "Bajka o królewskiej wydrze". Po tym trójwymiarowym pokazie łączącym światło, obraz i dźwięk trudno było wrócić do rzeczywistości. Wyjazd jeszcze na długo zostanie w naszej pamięci. W wycieczce uczestniczyło 20 rodziców oraz 31 uczniów nad bezpieczeństwem których czuwały panie: Emilia Andrzejczak, Emilia Granosik oraz Renata Tratkiewicz. Zapraszamy na kolejny wyjazd z cyklu "Rodzinne spotkania z kulturą", który odbędzie się 15 stycznia do Filharmonii w Łodzi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 17.11.2017

  17 listopada kilkuset uczniów klas drugich szkół podstawowych z województwa łódzkiego wzięło udział w finale XII edycji "Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie" realizowanego w ramach programu prewencyjnego "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" oraz akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo". W hali sportowej przy ul. Małachowskiego, pod okiem policji dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną i wiedzę o bezpieczeństwie. Inicjatywa ta jest jednym z wiodących projektów profilaktycznych podejmowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, mającym na celu edukację młodzieży szkolnej poprzez sport i zabawę. Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej Julia Kawczyńska i Jan Przybysz oraz klasa druga reprezentowali powiat łęczycki. W zmaganiach uczniów wspierały p. Anna Sobór i p. Marta Kowalczyk oraz p. sierż. szt. Joanna Andrzejczak. Zabawa była super. Janek z Julka dzielnie walczyli, wykazali się dużą sprawnością fizyczną i wiedzą o bezpieczeństwie. A kibice wspierali swoich kolegów i aktywnie dopingowali. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć a Albumie fotograficznym

 • 15.11.2017

  15 listopada uczniowie klas szóstych i siódmych z Gminy Łęczyca, uczestniczyli w zajęciach w ramach "Programu zapobiegania chorobom układu krążenia". Zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia, zostały przeprowadzone przez pielęgniarki z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Program ten, jest jednym z działań podejmowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w zakresie promowania i realizacji programów zdrowotnych finansowanych z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Scenariusz zajęć edukacyjnych, został opracowany w Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

  Dbajmy o serce.

strona: