• Zapraszamy do przedszkola

  30.07.2018

  SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W TOPOLI KRÓLEWSKIEJ

  serdecznie zaprasza dzieci (wraz z rodzicami/opiekunami),
  które po raz pierwszy będą uczęszczały do przedszkola
  od 1 września 2018r.
  na zajęcia  adaptacyjne organizowane w naszej szkole
  w dniach 27.08.2018r. – 29.08.2018r.
  w godz.10.00 - 12.00.

  Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, nauczycielki i personel obsługi. Uczestniczą w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacyjnych oraz zabawach integracyjnych w sali i na terenie ogrodu przedszkolnego.

  CZEKAMY NA WAS!

  Zapraszamy do przedszkola - Obrazek 1

  UWAGA:

  Wyprawki przedszkolne dla poszczególnych grup znajdują się w zakładce: Nasze przedszkole.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

  25.06.2018

  Ostatni raz przed wakacjami cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej. Pan dyrektor Zbigniew Sobór oraz pani wicedyrekror Alicja Zarzycka - Durda pogratulowali wszystkim uczniom uzyskanych wyników w nauce. Z dumą gratulowali sukcesów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Najlepsi z najlepszych otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Doceniono również tych, którzy nie opuścili nawet jednego dnia w szkole! Dyrekcja serdecznie podziękowała także Gronu Pedagogicznemu za rzetelnie przekazywaną wiedzę, efektywną pracę z uczniami, za opiekę i troskliwość. Dobre słowa trafiły również do rodziców, którzy przez cały rok szkolny aktywnie działali na rzecz szkoły. Szczególne podziękowania otrzymała pani Anna Martofel, która w roli przewodniczącej Rady Rodziców wystąpiła w tym dniu po raz ostatni.  Nie zabrakło łez wzruszenia wśród absolwentów szkoły. W wakacyjny rytm wprowadziła wszystkich krótka, wesoła część artystyczna. Po tych wszystkich przeżyciach odbyły się jeszcze spotkania z wychowawcami w klasach. Nauczyciele życzyli uczniom udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. A kiedy wszyscy odebrali zasłużone świadectwa… w szkole zrobiło się jakoś cicho i pusto.                     

 • Uwaga Uczniowie i Rodzice!

  Uwaga Uczniowie i Rodzice!
  21.06.2018

  Miejsca zbiórek dla dzieci ze szkół  podstawowych z powiatu zgierskiego i łęczyckiego:

   

  Miejsce kolonii: 

  OŚRODEK SZKOLENIOWO – WYPOCZYNKOWY ZHP

  „NADWARCIAŃSKI GRÓD”

  Załęcze Wielkie 89,

  98 – 355 PĄTNÓW

  .

  - dla dzieci z powiatu łęczyckiego:

   

  Wyjazd – zbiórka w dniu 26 czerwca 2018 r. (wtorek) –  Łęczyca – parking przed Urzędem Miasta, ul. M. Konopnickiej 14, o godzinie 9:30. 

  Powrót dzieci w dniu 9 lipca 2018 r. (poniedziałek)  na miejsce zbiórki przy wyjeździe. 

  Przypuszczalna godzina powrotu 13:00 – 13:30. Szczegóły na miejscu zbiórki.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Zakończenie roku szkolnego 2017/18
  19.06.2018

  22 czerwca 2018r.:

  smiley  godz. 8.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18,

  smiley  po części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w klasach - rozdanie świadectw.

  Uwaga!

  Dowozy poranne - bez zmian -jadą wszystkie autobusy

  Odwozy ok. godz. 12.00 - wszystkie autobusy.

 • "Woda wodzie nierówna"

  4 czerwca 2018 roku  grupa gimnazjalistów z klasy IIIB Justyna Głyda, Eryka Twardowska, Natalia Kapica, Aleksandra Pacholska i Mateusz Mikołajczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej przeprowadziła zajęcia w  II klasie. Głównym celem lekcji „Woda - niezwykła substancja” było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody, poznanie jej znaczenia i uświadomienie konieczności ochrony oraz wyzwalanie postawy badawczej dzieci. Drugoklasiści doświadczalnie zbadali podstawowe właściwości wody, narysowali wyszukane w wierszyku sposoby jej ochrony, a za pomocą gestów i rysunków odgadywali popularne powiedzenia o życiodajnej substancji.  Młodzież zadbała także o przyjazną i życzliwą atmosferę, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Woda wodzie nierówna” napisanego przez gimnazjalistów pod opieką p.Magdaleny Jasiaczek w ramach VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Projekt z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Lekcja dała dzieciakom odrobinę radości, zrealizowała zamierzone cele pomysłodawców, a szkoła uzyskała tytuł "Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2018.

 • Zaczarowany ogród czyli wizyta u Macieja Pola

  W tych ludziach można się zakochać. Jest w nich tyle ciepła, radości i dobroci. O kim tak piszemy? To Maciej Pol i Izabela Ogrodnik. Mimo mnóstwa pracy, ciągłych występów i wyjazdów otworzyli dziś przed nami drzwi swojego domu. Nie każdy miałby tyle odwagi, aby wpuścić do swego domu ponad trzydziestkę rozbrykanych uczniów i powiedzieć "czujcie się jak u siebie w domu". Mamy nadzieję, że gospodarze nie żałują tych słów i będą miło wspominać uczniów naszej szkoły. My jesteśmy zachwyceni tym spotkaniem. Dla dzieci wielką atrakcją była możliwość spotkania z czarodziejem w jego pięknym ogrodzie, gdzie wśród normalnych drzew czekało na nich niezwykłe czekoladowe drzewo i lekcja magii. Dziękujemy! Specjalne podziękowania dla p. Anny Roszuk za organizację dzisiejszego spotkania.

 • Śladami rzeki Pilicy

  Śladami rzeki Pilicy podążali ostatnio uczniowie klas czwartych i szóstych. Podczas wycieczki uczniowie poznawali historie grot oraz najdłuższego w Polsce schronu zbudowanego w czasie drugiej wojny światowej. Zapoznali się z funkcją energetyczną i rekreacyjną tamy, fauną i flora rezerwatu przyrody. A co zobaczyli? Naprawdę dużo m.in. Mikrokosmos w Ujeździe, w Nagórzycach zwiedzili piaskowcowe groty, w Smardzewicach spacerowali tamą, a w Spale zwiedzili rezerwat przyrody i spacerowali szlakiem nad Pilicę – pomnik Żubra, spacer ścieżkami przyrodniczymi. To jeszcze nie koniec. W miejscowości w Konewce obejrzeli wnętrze bunkra kolejowego,Tomaszowie Mazowieckim zwiedzili rezerwat „Niebieskie Źródła” i skansen rzeki Pilicy. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę".

 • V Piknik Rodzinny
  12.06.2018

  Dnia 10 czerwca 2018r. o godz. 13-stej rozpoczął się V Piknik Rodzinny. Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Sobór, serdecznie powitał zaproszonych gości, społeczność uczniowską, rodziców oraz pozostałych sympatyków szkoły.
  Nasz festyn uświetniły występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Bawiły nas pokazy taneczne najmłodszych, piosenki w wykonaniu chórów szkolnych i popisy solistów. Nie zabrakło kabaretów i przedstawień. Było radośnie, barwnie i trochę... nazbyt słonecznie. Żar z nieba można było złagodzić lodami, sorbetami i chłodną wodą. Ogromną popularnością cieszyła się, jak co roku, loteria fantowa. Atrakcję stanowiły również zajęcia z animatorką zabaw oraz turniej gier logicznych. Frajdę, małym i dużym, sprawiły zawody sportowe, strzelanie do celu oraz dmuchana zjeżdżalnia i skoki na trampolinie. Zainteresowanie wzbudziły stanowiska: turystyczne, kosmetyczne, wyrobów regionalnych. Nie zabrakło także pokazów strażackich. Każdy mały i większy głodomor mógł zaspokoić apetyt kosztując potraw z grilla. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju pysznych, słodkich wypieków. Kiedy po głodzie nie było już najmniejszego śladu, służby medyczne zapewniły pomiar cukru we krwi oraz mierzenie ciśnienia tętniczego.
  Czas spędzony na pikniku minął niepostrzeżenie. Pomimo wielkiego upału impreza udała się świetnie. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do domów.

 • Uwaga Rodzice!

  Uwaga Rodzice!
  22.05.2018

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 11 czerwca 2018r. (poniedziałek), o godz. 16.00.

                                                                                  Serdecznie zapraszamy!

 • Gminny Turniej Piłki Nożnej
  08.06.2018

  Brawo chłopcy!
  Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Błoniu odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Nasza drużyna w składzie: Konrad Kaźmierczak, Mateusz Majchrzak, Mateusz Konrat, Dominik Ostrowski, Jakub Kaczmarek, Bartłomiej Pysera, Bartek Barylski, Krzysztof Brygier, Mateusz Majchrzak, Kacper Joachimiak, Dominik Pietrzak i Wojtek Urbanek, zajęła I miejsce. Gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Dzień Dziecka na sportowo

  Dzień Dziecka na sportowo
  01.06.2018

  Dzień Dziecka na sportowo. 1 czerwca jak co roku, uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencjach sportowych z kolegami i koleżankami z innych klas. Był tor przeszkód dla najmłodszych, turniej piłki nożnej i siatkówki. A komu doskwierał upał mógł skryć się w salach lekcyjnych. Tam również czekały na dzieci ciekawe zajęcia, zabawy i niespodzianki oraz słodkie upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Finał korkobrania
  08.06.2018

  Przedszkolaki w Stemplewie.
  Przez cały rok w naszej szkole wszyscy zbierali plastikowe nakrętki. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych. Przedszkolaki po raz drugi aktywnie włączyły się w akcję. Zebraliśmy 15 worków zakrętek, które zostały przekazane do Zespółu Placówek Edukacyjno -Wychowawczych i Rehabilitacyjnych
  w Stemplewie. 6 czerwca 5 i 6 – latki wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę osobiście przekazać zebrane korki. W nagrodę przedszkolaki miały podczas wyjazdu zorganizowane zajęcia
  edukacyjno – ekologiczne na leśnej ścieżce. Najpierw dzieci poszły na spacer po lesie, który poprowadził pan leśniczy, a następnie przedszkolaki jeździły na konikach. Potem było ognisko i pyszne pieczone kiełbaski oraz mnóstwo radości na placu zabaw.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Trzecioklasiści w Załęczu Wielkim
  08.06.2018

  W ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę" uczniowie klas trzecich pojechali do Załęcza Wielkiego. W Nadwarciańskim Grodzie uczniowie wzięli udział w zajęciach ekologicznych. Najpierw był spacer Ścieżką edukacyjną "Źródełko". A później dzieci badały czystość rzeki Warty. A jak badały? Otóż łowiły za pomocą odpowiedniego sprzętu owady (robaczki i robale), rozpoznawały ich gatunki i to w jakich wodach one żyją. Pogoda piękna, las, rzeka, możliwość ubrudzenia się w błocie, to wszystko sprawiło, że trzecioklasiści bawili się znakomicie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • MRG w Senacie i TVP
  08.06.2018

  Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca oraz grupa uczniów ze szkół w Topoli Królewskiej, Błoniu, Siedlca, Wilczkowic i Leźnicy Małej, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Senat RP oraz gmach TVP.
  Zdjęcia Anna Rysa Straszewska Dyrektor Biura Senatora Przemysława Błaszczyka

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Konkurs historyczno-matematyczny
  06.06.2018

  W dniu 30 maja 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Historyczny "Rok Niepodległej". Wydarzenie to objął patronatem honorowym Senator RP Przemysław Błaszczyk. W konkursie brały udział szkoły działające w Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi i historycznymi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  I miejsce - S.P. w Topoli Królewskiej
  II miejsce - S.P. w Błoniu
  III miejsce - S.P. w Świnicach Warckich
  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Wójta Gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego, Dyrektora Szkoły Zbigniewa Sobora oraz Radę Rodziców.

  Konkurs historyczno-matematyczny.

 • Orlikowa Liga Mistrzów
  06.06.2018

  29.05 2018r. na boisku szkolnym odbyły się zawody w skoku wzwyż Orlikowa Liga Mistrzów. Organizatorem tego wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Gmina Łęczyca i Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TV Toya. Gościem honorowym tej imprezy był Artur Partyka, który chętnie udzielał porad zawodnikom. Szkołę reprezentowało 12 zawodników. Weronika Stolarczyk uczennica klasy VIIA zajęła drugie miejsce w swojej kategorii i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kutnie 16 czerwca.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "W drodze do niepodległości"

  "W drodze do niepodległości"
 • Rozstrzygnięcie konkursu o lesie
  03.06.2018

  Kilka dni temu gościliśmy w naszej szkole panią leśnik z Nadleśnictwa w Kutnie. Powodem tej wizyty było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "DLA LASU, DLA LUDZI - Z NAMI BEZPIECZNIE". Zainteresowanie konkursem było duże, a komisja miała trudne zadanie dokonując wyboru tych najlepszych. Oceniano prace pod względem zgodności z tematem, pomysłowości i oryginalności i estetyki wykonania pracy. Cieszymy się, że wysiłek i zaangażowanie naszych uczniów został doceniony.

  I MIEJCE – Julia Kawczyńska kl.II

  I WYRÓŻNIENIE – Kacper Bartczak kl. IB

  POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA:
  Witold Kowalczyk kl. IIIA
  Zuzanna Wikaryjczak kl. IIIB
  Mikołaj Cieśliński kl.
  Bartosz Borowski kl. II

  Rozstrzygnięcie konkursu o lesie.

strona: