• Uwaga Uczniowie!

  Uwaga Uczniowie!
  15.10.2018

  Dnia 20 października pracujemy za 2 listopada (piątek). Lekcje będą skrócone. Klasy młodsze I-III i oddziały przedszkolne do godz. 12.00, natomiast klasy IV-VIII i oddziały gimnazjalne do godz.13.00.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów
  15.10.2018

  Pierwszoklasiści z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej stali się już pełnoprawnymi uczniami. 12 października 2018r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Przed pocztem sztandarowym, w obecności nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej, najmłodsze dzieci w szkole przyrzekły być dobrymi uczniami i Polakami, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu uroczystego ślubowania pan dyrektor Zbigniew Sobór oraz pani wicedyrektor Maria Gębuś dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak dzieciaki zostały przyjęte do grona uczniów, najpiękniej jak potrafiły, pokazały publiczności to, czego już się w szkole nauczyły. Odświętnie ubrane i bardzo przejęte recytowały wierszyki, śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych, pięknie odtańczyły wszystkie zaplanowane figury poloneza. Za swój występ mali uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia, podziękowania, uściski. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  

 • Warsztaty ekologiczne

  Warsztaty ekologiczne

  W dniach 2 - 5 października obyły się w naszej szkole warsztaty "Smog groźniejszy niż smok”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV – VIII oraz klas gimnazjalnych. Owe przedsięwzięcie zapoczątkowało realizację projektu finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Gminę Łęczyca - „Powietrze szanujesz, zdrowie zyskujesz” .

  W XXI wieku coraz częściej słyszymy o tematach związanych z ochroną środowiska oraz wpływem zanieczyszczeń na życie i funkcjonowanie ludzi na Ziemi. Liczne kampanie społeczne, szczyty klimatyczne, działania proekologiczne podejmowane przez organizacje międzynarodowe, rządy poszczególnych państw czy zwykłych obywateli mają na celu podnosić świadomość ekologiczną przyszłych pokoleń.

  Szczególnie doniosłe znaczenie działania takie zyskują wśród dzieci. To one w przyszłości będą kształtować politykę ekologiczną organizacji międzynarodowych, państw czy lokalnych społeczności. Dlatego tak ważne jest organizowanie licznych warsztatów ekologicznych mających, zgodnie z oświeceniowym mottem „bawiąc, uczyć”, zachęcać najmłodszych do poznawania tajników ochrony środowiska.

  Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej chętnie włącza się w tego typu działania. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Zajęcia prowadzone były przez pracownika ośrodka edukacyjnego  „Świat Przygód” w Łodzi, podczas których uczestnicy mogli poznać informacje na temat sytuacji ekologicznej na świecie na przykładzie Polski oraz Chin, a także smogu i jego wpływu na nasze życie. Zachętą dla najmłodszych były liczne doświadczenia i pokazy.  Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczniowie dowiedzieli się, że działanie każdego człowieka ma wpływ na wspólne środowisko, w którym żyjemy. Dlatego tak ważne jest szanowanie i dbanie o wspólne dziedzictwo ludzkości, jakim jest Ziemia. Mamy nadzieję na możliwość uczestnictwa w takich przedsięwzięciach w przyszłości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Tabliczka mnożenia
  10.10.2018

  Po raz kolejny nauczycielki matematyki w naszej szkole zachęcały uczniów do udziału w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wykonywali plakaty dotyczące tabliczki mnożenia, domu i na zajęciach dodatkowych uczniowie przygotowywali się do tego dnia ćwicząc pamięciowe mnożenie, dzielenie i potęgowanie, a klasy starsze działania pisemne. W przeddzień akcji na korytarzach zawisły prace plastyczne dzieci, a następnego dnia na korytarze szkoły wyruszyły patrole, które przepytywały wszystkich z tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki tego dnia w klasach IV, V i VI odbyły się zabawy z tabliczką mnożenia. W klasie VIA miała też miejsce lekcja otwarta, podczas której dzieci "na czas" odpowiadały na pytania, losując losy z tabliczką mnożenia, dzielenia i potęgowania. Później grupy rozwiązywały karty pracy z rebusami, a koniec lekcji poświęcony był na matematyczną wojnę kartami Grabowskiego i matematyczne Bingo. Akcja, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier"

  "Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier"
  03.10.2018
 • Dzień języków obcych
  28.09.2018

  26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu nauczyciele języka angielskiego i języka angielskiego w szczególny sposób zachęcali młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli do nauki języka obcego. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji. Każdy kto chciał, mógł spróbować swoich sił biorąc udział w quizie lub innych zajęciach promujących naukę języków obcych.

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Biegi Przełajowe o Puchar Wójta

  Biegi Przełajowe o Puchar Wójta

  We wtorek 25 września w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej odbyły się Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Łęczyca. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV-VIII I klas gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta walczyli zacięcie o zwycięstwo. Rywalizacja była naprawdę duża. Tym bardziej cieszymy się, że nasza drużyna zwyciężyła. Brawo!

 • W Teatrze Małym w Łodzi

  W Teatrze Małym w Łodzi
  26.09.2018

  Uczniowie klas VII i VIII rozpoczęli nowy rok szkolny od wizyty w teatrze. Nieduża scena, niewielu aktorów, ale wielkie wydarzenie opowiedziane z dużą dawką humoru. "Zemsta" Aleksandra Fredry to komedia, która wywołała uśmiech na twarzy każdego z widzów. A cytaty "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby", "Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" czy "Idź serdeńko, bo cię trzepnę" pozostaną na długo w naszej pamięci. Zapamiętamy także świetną grę aktorską, bliski kontakt z widzem i wspólne zdjęcie na zakończenie spektaklu. Nie rozstajemy się z Teatrem Małym, bo już w piątek czeka nas prapremiera sztuki "Tylko miłość - sceny z życia małżeńskiego".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • I miejsce gawędziarza Janka

  I miejsce gawędziarza Janka
  26.09.2018

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w trudnej sztuce mówienia piękną i sugestywną polszczyzną. Podczas zmagań w konkursie "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę" Jan zaborowski uczeń klasy III gimnazjum swoją gawędą o gawędziarzu Janie Kopce wywalczył I miejsce i udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Wieluniu. Nikola Kordyla z klasy IV, opowieścią o swoim rodzinnym domu wywalczyła III miejsce. Również III miejsce uzyskały nasze gimnazjalistki. Maria Turkowska, która zachęcała do odwiedzin dworku w Bronowie i Gusinie - cytując fragmenty utworów Marii Konopnickiej. Natomiast Aleksandra Śmiechowska opowiadając o Łęczycy - chce ją ocalić od zapomnienia. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejne sukcesy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Akcja - segregacja"
  24.09.2018

  "AKCJA - SEGREGACJA" to tegoroczne hasło akcji "Sprzątanie świata – Polska”. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w lekcji poszanowania środowiska. Akcja ta ma na celu promowanie nieśmiecenia, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dzieciaki małe i duże uzbrojone w rękawice ochronne i worki, w piątek wyruszyły na spacer. Nie był to zwykły spacer, dzieciaki nazbierały kilkanaście worków śmieci, segregowały je. Wszyscy bardzo się napracowali. Mamy nadzieję, że ten wysiłek nie pójdzie na marne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Dzień Przedszkolaka
  21.09.2018

  "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
  to święto Ani, Basi i Krzysia.
  W dzień przedszkolaka każdy to wie,
  Bawi się z nami, kto tylko chce"".

  20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. To święto ma krótką historię, Sejm uchwalił je 13 września 2013 roku. Ten wyjątkowy dzień podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzuje nowoczesne wychowanie przedszkolne. Jest to okazja do świętowania, wspólnej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Oczywiście również w naszej szkole maluchy miały swoje święto. Panie przygotowały dla nich mnóstwo atrakcji. A my wszyscy przyłączamy się do życzeń dla naszych przedszkolaków!

   

  Dzień Przedszkolaka.

 • "Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier"

  "Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier"
  21.09.2018
 • Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości
  20.09.2018

  19 września ponad 600 zawodników z Łęczycy i okolic wzięło udział w święcie sportu i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w Łęczyckim Biegu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali również puchary. Michał Topiński z klasy IVB zajął I miejsce, Krzysztof Zieliński z klasy IVA był trzeci w swojej kategorii, natomiast Jakub Cywiński w starszej kategorii zajął drugie miejsce.

  Fot. leczyca.naszemiasto.pl

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Biskupin
  20.09.2018

  W poniedziałek 17 września uczniowie klas drugich wyruszyli na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu Gniezna, Biskupina i Kruszwicy. Dzieci poznały legendy i podania dotyczące początków Państwa Polskiego.  W Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski, obejrzeli Drzwi Gnieźnieńskie, zabytek romańskiej sztuki odlewniczej. W Biskupinie, w rezerwacie archeologicznym związanym z istnieniem na tym terenie obronnej osady kultury łużyckiej w 737 r. p.n.e. drugoklasiści uczwstniczyli w zajęciach edukacyjnych. A w legendarnej stolicy Polski - Kruszwicy, słynącej z ceglanej, gotyckiej wieży stojącej samotnie na Wzgórzu Zamkowym – Mysiej Wieży wysłuchali opowieści o Królu Popielu. 

  Biskupin.

 • Euroweek
  20.09.2018

  W dniach 12 - 16 września 2018r. 50 uczniów naszej szkoły wziąło udział w obozie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.  Uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w zajęciach pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy, rozwijających takie umiejętności społeczne jak autoprezentacja, praca w zespole, przewodzenie. Młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez folontariuszy Fundacji EuroWeek. Atmosfera podczas zajęć była niesamowita, wszyscy chętnie w nich uczestniczyli, choć mięli naprawdę wiele zadań do wykonania i czasami zmęczenie dawało o sobie znać. Nasi uczniowie oprócz ciężkiej pracy, rozmów w języku angielskim, uczestniczyli również w wycieczce do Wrocławia gdzie spacerowali po Starym Mieście, wjechali na Sky Tower, do Jaskini Niedźwiedzia w  Kletnie, Muzeum Minerałów, a w drodze powrotnej zwiedzili Kłodzko.

  Euroweek.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami
  18.09.2018

  Drodzy Rodzice,

  W dniu 20 września 2018r. o godz. 16.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami (na hali sportowej).

  Po tym spotkaniu zapraszamy Państwa na klasowe zebrania z wychowawcami. Następnie odbędzie spotkanie trójek klasowych z Dyrektorem Szkoły i wybór Rady Rodziców na rok szkolny 2018/19.

 • Uwaga Uczniowie i Rodzice!

  17.09.2018

  Informacje dotyczące logowania się do dziennika elektronicznego Vulcan znajdują się w prawym panelu strony (pod zegarem).

 • Bezpieczna droga do szkoły!
  11.09.2018

  W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci 11 września uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy i specjalistą do spraw BRD z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Panowie mówili również o bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać dzieciom na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali elementy odblaskowe, które można przyczepić do plecaka lub roweru.

   Bezpieczna droga do szkoły!.

strona: