• "Moja mała ojczyzna - miejsca pamięci i walk o niepodległość"

  "Moja mała ojczyzna - miejsca pamięci i walk o niepodległość"
  14.12.2018

  13 grudnia 2018 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Miejsca pamięci i walk o niepodległość”. Zadaniem uczestnika było wykonanie od 1 do 2 zdjęć przedstawiających miejsce pamięci, pomnik w walce o niepodległość w najbliższej okolicy. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 181 zdjęć.
  I tak, II miejsce zajęła Agata Bartniak z klasy IVB, a wyróżnienia otrzymały Kinga Kondras i Nikola Kordyla z klasy IVB.
  (foto: MiPBP w Łęczycy)

 • Otwarte Halowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

  12.12.2018

  12 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr.1 w Łęczycy odbyły się Otwarte Halowe Mistrzostwa Szkoły w lekkiej atletyce. W tym roku ta impreza sportowacieszyła się wielką popularnością. W zawodach wzięło udział około stu czterdziestu zawodników z całego województwa. Na uwagę zasługuje poziom sportowy uczestników. Nasz drużyna liczyła 14 zawodników. Cieszymy się bardzo, że wśród najlepszych znaleźlli się również reprezentanci naszej szkoły. Wiktoria Baras zajęła I miejsce w biegu na 600 m, a Kuba Cywiński III miejsce w biegu na 100 m i III miejsce w pchnięciu piłką ciężką.

 • Kręgle
  13.12.2018

  Podobno w kręgle może grać każdy i podobno to łatwy sport. Ale czy to prawda? O tym, że nie tak łatwo strącić wszystkie kręgle przekonali się siódmoklasiści. No cóż kula nie zawsze toczy się tak jakbyśmy tego chcieli. Ale to nie ważne, bo zabawa w Kręgielni Grakula była świetna. A później przedświąteczny shopping w Manufakturze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Lekcja wf w "Saltosie"
  13.12.2018

  Z okazji Mikołajek uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji wf-u w "Saltosie". Taka lekcja to sama przyjemność. Po zapoznaniu z regulaminem Parku Trampolin, wysłuchaniu wskazówek trenerów i krótkiej rozgrzewce zaczęły się prawdziwe szaleństwa. Pod okiem trenerów i nauczycieli dzieciaki skakały, wspinały się, uczyły się salt i skacząco pokonywały przeszkody. Mimo utraty sił humory dopisywały. A w drodze powrotnej dzieciaki uzupełniły kalorie w ulubionej restauracji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Rajd Mikołajkowy
  11.12.2018

  Rajd Mikołajkowy organizowany Przez Oddział PTTK w Łęczycy od lat cieszy się wielką popularnością. Również w tym roku nie brakowało chętnych. W czternastej edycji Rajdu Mikołajkowego w Łęczycy wzięło udział ponad 2 tysiące Mikołajów. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Kolorowy orszak wyruszył z Parku Miejskiego, aby dotrzeć na Plac T. Kościuszki, gdzie odbył się finał rajdu. Trasa przebiegała przez osiedle Waliszew, ulicę Ozorkowskie Przedmieście, Belwederską, a następnie przez łęczyckie zalewy, aby dotrzeć na ulicę Bitwy nad Bzurą. Ogromna grupa Mikołajów następnie trafiła na ulicę Belwederską, Szkolną, Dominikańską i Poznańską. Na Placu Kościuszki, przed Ratuszem odbył się finał wydarzenia. Organizatorzy wręczyli najmłodszym upominki.

  Rajd Mikołajkowy.

 • Mikołajki kulturalnie i sportowo

  Mikołajki kulturalnie i sportowo
  11.12.2018

  Mikołajki kulturalnie i sportowo - Obrazek 1

 • A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna...

  A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna...
  06.12.2018

  "A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
  Od domu do domu ciężką pracę ma
  Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
  Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł."

  Co to był za dzień. Już od rana można było zobaczyć dzieci i młodzież w czapkach Mikołaja, a to dlatego, że samorzad uczniowski zorganizował akcję "kto przebrany nie pytany". Więc wiadomo, chętnych do zabawy nie brakowało. Z kolei dla namłodszych Mikołaj przygotował mnóstwo niespodzianek. Tradycją już jest, że tego dnia Pan Wójt Jacek Rogoziński w stroju Mikołaja odwiedza przedszkolaki i dla każdego ma słodki upominek. Później na sali pojawił się Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci przyglądały się gościowi z wielkim zainteresowaniem. Jedni nie mogli się doczekać kiedy będzie ich kolej na prezent i pamiątkowe zdjęcie, a inni... No cóż... to było ich pierwsze spotkanie z Mikołajem. Kolejną atrakcją był pokaz baniek mydlanych. Radość dzieci była wielka, bo bańki w takim wydaniu to prawdziwa frajda.
  Oczywiście dla Mikołaja i zaproszonych gości również była przygotowana niespodzianka. Był to występ maluszków i szkolnego chóru. Piękna dekoracja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Uwaga Rodzice!

  Uwaga Rodzice!
  05.12.2018

  Kierownik stołówki uprzejmie przypomina o terminie płatności za obiady w grudniu. Koszt obiadów w tym miesiącu to 52,50 zł. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat w terminie do 15 grudnia 2018r. (ze względu na święta i przerwę świąteczną).

 • Turniej Tenisa Stołowego

  Turniej Tenisa Stołowego
  05.12.2018

  Ula Kowalczyk, Kasia Biniek i Weronika Stolarczyk reprezentowały dziś naszą szkołę w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Błoniu. Ula Kowalczyk zajęła I miejsce, natomiast drużynowo nasze uczennice uplasowały się na drugim miejscu. Gratulujemy!

 • Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

  Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych
  03.12.2018

  Kierownik stołówki uprzejmie przypomina o terminie płatności za obiady w grudniu. Koszt obiadów w tym miesiącu to 52,50 zł. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat w terminie do 15 grudnia 2018r. ze względu na święta i przerwę świąteczną.

  Sukcesy plastyczne naszych uczniów.
  W czwartek 29 listopada 2018 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów plastyczno-graficznych „Demotywator literacki” oraz „Jak wyobrażam sobie bohatera mojej ulubionej książki”. W konkursach plastycznych udział wzięło 216 dzieci z 12 szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. Wybrano i nagrodzono 68 najlepszych prac.
  I tak, w konkursie plastyczno-graficznym na „Demotywator literacki” wyróżnieni zostali nasi uczniowie z oddziałów gimnazjalnych, którzy odebrali nagrody w MiPBP w Łęczycy;
  1. Jakub Bednarek (3C)
  2. Katarzyna Jasińska (3E)
  3. Milena Olejniczak (3E)
  Natomiast wśród wyróżnionych w konkursie plastycznym „Jak wyobrażam sobie bohatera mojej ulubionej książki” znalazła się liczna grupa uczniów z klas I- V szkoły podstawowej. Nagrody w bibliotece szkolnej wręczyła p. Grażyna Olczak, bibliotekarz z MiPBP w Łęczycy.
  Oto lista wyróżnionych uczniów w konkursie:
  1. Michał Topiński
  2. Lena Nowakowska
  3. Ksawery Karasiński
  4. Igor Pełczyński
  5. Wojciech Rutkowski
  6. Zuzanna Rogala
  7. Adam Anielak
  8. Emil Łuczak
  9. Aleksander Milski
  10. Adam Tomczewski
  11. Piotr Szymczak
  12. Oliwier Woźniak
  13. Bartosz Drwalewski
  14. Fabian Skoczylas
  15. Anna Nowak
  16. Julia Zajkowska
  17. Krzysztof Bindas
  18. Maja Bombała
  19. Gabriela Andrzejczak
  20. Hubert Durys
  21.Maria Głodek
  22. Adam Zajkowski
  23. Natalia Wojtczak
  24. Michalina Banasiak
  foto: MiPBP w Łęczycy

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Muzyka country

  Muzyka country
  03.12.2018

  3 grudnia uczniowie uczestniczyli w kolejnym Spotkaniu z muzyką. Tym razem muzycy i tancerze przenieśli nas w świat kowojów i muzyki country. Muzyka country, odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"

  "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"

  "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze". Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt, a męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki. Obecnie wróżby andrzejkowe są okazją do dobrej zabawy, wróżyć może sobie każdy, kto ma na to ochotę. Również w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Wróżb Andrzejkowych. Nie zabrakło dziewczynek (i chłopców) w strojach wróżek. Nasze szkolne wróżki przepowiadały przyszłość z kart, z zaczarowanej kuli, z ręki, a nawet w cukierkach ukryte były tajemnicze przepowiednie np. "strzeż się geografii". Chętnych do poznania swej bliższej i dalszej przyszłości. No cóż zobaczymy czy jakieś przepowiednie się sprawdzą.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Powiatowy Konkurs Kaligrafii
  29.11.2018

  Dziś po raz pierwszy w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej został zorganizowany Powiatowy Konkurs Kaligraficzny. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była p. Renata Tratkiewicz, która uznała, że w czasie komputerów, wysyłania wiadomości pocztą elektroniczną  i ogólnego pośpiechu sztuka pięknego pisania zanika. Jednak chyba nie do końca, ponieważ do konkursu zgłosiło się 19 uczestników, którzy udowodnili, że kaligrafia nie jest im obca. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Szkoły Podstawowej w Błoniu, Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich i Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Dziewczynki (szkoda, że chłopcy nie podjęli się tego wyzwania) pisały słowa "Mazurka Dąbrowskiego". Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele z ww. szkół, nie mieli łatwego zadania. Ostatecznie przyznali I miejsce - Mai Andrzejczak z Piątku, II miejsce - Urszuli Kowalczyk z Topoli Królewskiej, III miejsce - Joannie Wlazińskiej. Przyznano również 8 wyróżnień dla Oliwii Matusiak (Błonie), Sandry Pisery (Topola Królewska), Klaudii Wikaryjczak (Wilczkowice), Zuzannie Pierścieniewskiej (Piątek), Marcie Kowalczyk (Błonie), Annie Kaźmierczak (Błonie), Magdalenie Olczyk (Topola Królewska) i Julii Święckiej (Leźnica Mała). Taka ilość nagród świadczy o tym, że prace były naprawdę piękne i staranne, każda inna i każda wyjątkowa. Fundatorami nagród był Pan Senator Przemysław Błaszczyk i Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Wszyscy uczestnicy Powiatowego Konkursu Kaligraficznego 7 grudnia pojadą do teatru na przedstawienie "Ania z Zielonego Wzgórza".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie Fotograficznym

 • "Jak Cię widzą, tak Cię piszą"
  29.11.2018

  29 listopada odbyło się kolejne spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli Powiatu Łęczyckiego we współpracy z WODN w Łodzi w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej "Aktywna tablica". Tym razem nauczyciele uczestniczyli w lekcji otwartej "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Zajęcia zostały przeprowadzone w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej przez Panią pedagog Magdalenę Florek-Barylską w klasie VIIA.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem - spektakl profilaktyczny
  29.11.2018

  28 listopada w Kutnowskim Domu Kultury uczniowie klas I-III poznali dalsze przygody Kubusia Puchatka w przedstawieniu profilaktycznym "Chatka Puchatka". Łódzcy aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Były wesołe piosenki, taniec i trochę gimnastyki, zabawne historyjki i przygody Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego, Królika i Kangurzycy. Spektakl poruszał bardzo poważny i trudny problem "Żyj w trzeźwości bez przemocy w rodzinie" w sposób prosty i zrozumiały dla najmłodszych widzów. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Misie, miśki, misiaczki odwiedziły bibliotekę.

  Misie, miśki, misiaczki odwiedziły bibliotekę.

  Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Każdy z nas ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Pluszowy Miś to bohater wielu książek i bajek. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka wraz ze swoimi ulubionymi Misiaczkami odwiedziły bibliotekę. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom historię Pluszowego Misia, przeczytały książeczkę „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Dzieci obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie. Następnie wszystkie dzieci z nauczycielkami poszły na salę gimnastyczną gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci przedstawiły swoje ulubione, ukochane misie, był quiz wiedzy o misiach i o otaczającym je świecie, wyścigi z misiami, dyskoteka i oczywiście słodkie nagrody.
  Ale Pluszowy miś to nie tylko ulubiona zabawka maluszków. Starsze dzieci również uwielbiają historie o misiach. Uczniowie klas czwartych podczas wizyty w bibliotece zapoznali się z Misiami bohaterami książek dla dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Przedstawienia profilaktyczne
  23.11.2018

  W ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego 22 listopada odbyły się spektakle profilaktyczne przygotowane przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu "Jestem królem zamku", który dotyczył kształtowania się relacji społecznych oraz przyjaźni. Uczniowie klas 4 - 6 obejrzeli przedstawienie "Niebezpieczna sieć". Spektakl opowiadał o problemach i zagrożeniach związanych z komunikacją elektroniczną. Klasy 7-8 oraz oddziały gimnazjalne obejrzały przedstawienie "Bumerang", który przedstawiał trudności w budowaniu relacji rodzice - dzieci. Czwarte przedstawienie pt. "Ciernie" obejrzeli rodzice. Spektakl podejmował problematykę przemocy w rodzinie, samotności, budowania relacji rodzice - dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Coraz bliżej święta... - wizyta w fabryce bombek

  Coraz bliżej święta... - wizyta w fabryce bombek

  Bombki choinkowe to najpopularniejsza i najpiękniejsza ozdoba choinkowa, która cieszy nasze oczy w każde Święta Bożego Narodzenia. A jak powstają te szklane, niezwykle delikatne cuda? Tajemnicę tę poznali uczniowie klas drugich, którzy pojechali na wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz wiedzą, że robienie takiej ozdoby jest niezwykle pracochłonne i wymaga ogromnej fachowości. Podczas zwiedzania fabryki, dzieci uczestniczyły również w warsztatach polegających na dekorowaniu własnych bombek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Spotkanie z Królowa Śniegu

  Spotkanie z Królowa Śniegu
 • Dzień Czystego Powietrza
  19.11.2018

  14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji nauczycielki p. Anna Sobór, p. Jolanta Chwiałkowska i p. Magdalena Jasiaczek z grupą uczniów w ramach Projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2018/2019 „Powietrze szanujesz - zdrowie zyskujesz” zorganizowały happening „Zdrowy oddech”.
  Akcja skierowana została do mieszkańców Topoli Królewskiej i dotyczyła szkodliwości spalania śmieci. Uczniowie spacerowali z plakatami, wykonanymi przez dzieci i młodzież naszej szkoły w ramach konkursu plastyczno -ekologicznego. Hasła umieszczone na plakatach i wygłaszane podczas happeningu przypominały o zakazie spalania odpadów w piecach i o tym jakie skutki może nam przynieść jego łamanie. Miejmy nadzieję, że dorośli zastanowią się zanim wrzucą do pieca plastikową butelkę czy torbę foliową, bo przecież "Paląc śmieci trujesz dzieci."

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do Albumu fotograficznego

strona: