• Gminny Turniej Piłki Nożnej
  08.06.2018

  Brawo chłopcy!
  Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Błoniu odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Nasza drużyna w składzie: Konrad Kaźmierczak, Mateusz Majchrzak, Mateusz Konrat, Dominik Ostrowski, Jakub Kaczmarek, Bartłomiej Pysera, Bartek Barylski, Krzysztof Brygier, Mateusz Majchrzak, Kacper Joachimiak, Dominik Pietrzak i Wojtek Urbanek, zajęła I miejsce. Gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Dzień Dziecka na sportowo

  Dzień Dziecka na sportowo
  01.06.2018

  Dzień Dziecka na sportowo. 1 czerwca jak co roku, uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencjach sportowych z kolegami i koleżankami z innych klas. Był tor przeszkód dla najmłodszych, turniej piłki nożnej i siatkówki. A komu doskwierał upał mógł skryć się w salach lekcyjnych. Tam również czekały na dzieci ciekawe zajęcia, zabawy i niespodzianki oraz słodkie upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Finał korkobrania
  08.06.2018

  Przedszkolaki w Stemplewie.
  Przez cały rok w naszej szkole wszyscy zbierali plastikowe nakrętki. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych. Przedszkolaki po raz drugi aktywnie włączyły się w akcję. Zebraliśmy 15 worków zakrętek, które zostały przekazane do Zespółu Placówek Edukacyjno -Wychowawczych i Rehabilitacyjnych
  w Stemplewie. 6 czerwca 5 i 6 – latki wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę osobiście przekazać zebrane korki. W nagrodę przedszkolaki miały podczas wyjazdu zorganizowane zajęcia
  edukacyjno – ekologiczne na leśnej ścieżce. Najpierw dzieci poszły na spacer po lesie, który poprowadził pan leśniczy, a następnie przedszkolaki jeździły na konikach. Potem było ognisko i pyszne pieczone kiełbaski oraz mnóstwo radości na placu zabaw.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Trzecioklasiści w Załęczu Wielkim
  08.06.2018

  W ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę" uczniowie klas trzecich pojechali do Załęcza Wielkiego. W Nadwarciańskim Grodzie uczniowie wzięli udział w zajęciach ekologicznych. Najpierw był spacer Ścieżką edukacyjną "Źródełko". A później dzieci badały czystość rzeki Warty. A jak badały? Otóż łowiły za pomocą odpowiedniego sprzętu owady (robaczki i robale), rozpoznawały ich gatunki i to w jakich wodach one żyją. Pogoda piękna, las, rzeka, możliwość ubrudzenia się w błocie, to wszystko sprawiło, że trzecioklasiści bawili się znakomicie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • MRG w Senacie i TVP
  08.06.2018

  Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca oraz grupa uczniów ze szkół w Topoli Królewskiej, Błoniu, Siedlca, Wilczkowic i Leźnicy Małej, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Senat RP oraz gmach TVP.
  Zdjęcia Anna Rysa Straszewska Dyrektor Biura Senatora Przemysława Błaszczyka

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Konkurs historyczno-matematyczny
  06.06.2018

  W dniu 30 maja 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Historyczny "Rok Niepodległej". Wydarzenie to objął patronatem honorowym Senator RP Przemysław Błaszczyk. W konkursie brały udział szkoły działające w Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi i historycznymi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  I miejsce - S.P. w Topoli Królewskiej
  II miejsce - S.P. w Błoniu
  III miejsce - S.P. w Świnicach Warckich
  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Wójta Gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego, Dyrektora Szkoły Zbigniewa Sobora oraz Radę Rodziców.

  Konkurs historyczno-matematyczny.

 • Orlikowa Liga Mistrzów
  06.06.2018

  29.05 2018r. na boisku szkolnym odbyły się zawody w skoku wzwyż Orlikowa Liga Mistrzów. Organizatorem tego wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Gmina Łęczyca i Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TV Toya. Gościem honorowym tej imprezy był Artur Partyka, który chętnie udzielał porad zawodnikom. Szkołę reprezentowało 12 zawodników. Weronika Stolarczyk uczennica klasy VIIA zajęła drugie miejsce w swojej kategorii i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kutnie 16 czerwca.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "W drodze do niepodległości"

  "W drodze do niepodległości"
 • Rozstrzygnięcie konkursu o lesie
  03.06.2018

  Kilka dni temu gościliśmy w naszej szkole panią leśnik z Nadleśnictwa w Kutnie. Powodem tej wizyty było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "DLA LASU, DLA LUDZI - Z NAMI BEZPIECZNIE". Zainteresowanie konkursem było duże, a komisja miała trudne zadanie dokonując wyboru tych najlepszych. Oceniano prace pod względem zgodności z tematem, pomysłowości i oryginalności i estetyki wykonania pracy. Cieszymy się, że wysiłek i zaangażowanie naszych uczniów został doceniony.

  I MIEJCE – Julia Kawczyńska kl.II

  I WYRÓŻNIENIE – Kacper Bartczak kl. IB

  POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA:
  Witold Kowalczyk kl. IIIA
  Zuzanna Wikaryjczak kl. IIIB
  Mikołaj Cieśliński kl.
  Bartosz Borowski kl. II

  Rozstrzygnięcie konkursu o lesie.

 • Dni otwarte w Jednostce Wojskowej w Leźnicy Wielkiej
  03.06.2018

  Uczniom coraz trudniej wysiedzieć w szkolnych ławkach. I nie ma co się dziwić gdyż taka piękna pogoda sprzyja wycieczkom. A propozycji poznawania świata naprawdę nie brakuje. Tym razem uczniowie klas piątych i klasy drugiej wraz z wychowawczyniami, pojechali do Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Chłopcy i dziewczynki z wielkim zainteresowaniem korzystali z atrakcji przygotowanych z okazji dni otwartych w Jednostce. A atrakcji było co niemiara: pokazy spadochronowe, ćwiczenia wojskowe, sprzęt oraz broń współczesna i ta z czasów I wojny światowej. Największą atrakcją okazał się tunel aerodynamiczny i najnowocześniejszy i drugi w Europie.
  Nie lada atrakcję stanowiło tez przymierzanie wyposażenia lotnika i próba skoku. Chętni mogli zasiąść w kabinie śmigłowców, a także obejrzeć przygotowane na tę okazję pokazy dynamiczne. Na zakończenie zjedliśmy wyśmienitą grochówkę i marząc o tym, że może ktoś z nas zostanie lotnikiem pożegnaliśmy żołnierzy. Wrócimy tutaj za rok.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Filharmonia i EC1
  03.06.2018

  Kolejna grupa uczniów w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 r. „Kultura łączy pokolenia – łódzkie bez barier” uczestniczyła w warsztatach muzycznych w łódzkiej filharmonii i w zajęciach edukacyjnych w EC1.
  Zadanie jest realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalnym „Impet”.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Dzień Dziecka w Uniejowie
  03.06.2018

  28 maja 50-cioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Dziecka w Uniejowie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Innowatorów Wsi oraz Pan Senator RP Przemysław Błaszczyk.

  Na uczniów czekało wiele atrakcji. Wielką radość sprawiła młodzieży możliwość skorzystania  z darmowego wejścia do kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów”. Oprócz tego czekała na uczestników niezliczona liczba gier i zabaw, w tym dmuchany tor przeszkód, bumper ball, strefa animacji, pokazy kulinarne w wykonaniu młodych mistrzów kuchni, koncerty, prelekcje, itp. Odbyły się także zawody w piłkę nożną, na których nie zabrakło drużyny Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej. Reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się w rozgrywkach z drużynami z województwa łódzkiego. Po zaciętej walce chłopcy zajęli II miejsce, a Krzysztof Brygier z klasy VIIB otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza. Zabawy było bez liku. Każdy z uczestników imprezy znalazł dla siebie coś interesującego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Zlot HD "NS"
  30.05.2018

  Grupa uczniów (a konkretnie uczennic) z naszej szkoły wzięła udział w XXXI Ogólnopolskim Zlocie DH "NS". Zlot rozpoczął się w uroczystym rozpoczęciem, ogniskiem i warsztatami plastycznymi. Dużą atrakcją dla naszych dziewcząt była nocna warta od 24:00 do 2:00. Drugi dzień rozpoczął się od porannej zaprawy, a następnie uczestnicy Zlotu przystąpili do Manewrów Techniczno – Obronnych. Podczas manewrów grupą zostały przydzielone różne zadania, np. ćwiczenia pożarnicze, pierwsza pomoc, a także zadania w których uczniowie musieli wykazać się zręcznością czyli tor przeszkód, bieg po schodach i wiele innych. Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne w barwach narodowych. A na zakończenie przegląd piosenki zlotowej "Piosenka o Polsce". Nas reprezentowała gdzie Oliwia Czajkowska, która zaprezentowała utwór "Dziewczyna z granatem". Po kolacji wszyscy uczestniczyli w Polowej Mszy Świętej. A na zakończenie była zabawa przy muzyce i pokaz sztucznych ogni. W niedzielę p. Kinga Gawlik i Wioletta Nowak wraz z uczennicami wróciły do domów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Sukces Magdy
  30.05.2018

  W tym roku miała miejsce XL edycja Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka "Pięknie opowiedzieć ojczyznę". Konkurs organizowany przez Książnicę Płocką, od lat cieszy się wielką popularnością, konkurencja jest naprawdę duża, tym bardziej miło nam poinformować, że Magdalena Brygier z klasy VIb powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces i zajęła I miejsce. Przypomnijmy, że do konkursu Magdalenę przygotował p. Zbigniew Sobór. Uczennica przedstawiła słuchaczom fragment utworu E. Orzeszkowej "Nad Niemnem" i wiersz K. K. Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim". Naszą szkołę w finale konkursu reprezentowali również: Maria Turkowska, którą przygotowała p. Barbara Doniak i Jan Zaborowski przygotowany przez p. Agnieszkę Modlińską. Marysia została nagrodzona przez jury wyróżnieniem. Gratulujemy!
  Zdj. Książnica Płocka

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Kultura łączy pokolenia - czyli łódzkie bez barier"

  "Kultura łączy pokolenia - czyli łódzkie bez barier"
 • EC1
  25.05.2018

  EC1 - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Zielona szkoła klas czwartych
  25.05.2018

  Uczniowie klasy IVA i IVB wraz z nauczycielkami p. Elżbietą Lewandowską p. Iwoną Bartczak i p. Barbarą Pawlicką uczestniczyli w trzydniowej zielonej szkole na Roztoczu. Pierwszego dnia uczestnicy dotarli do Sandomierza, zwiedzili m. in. Bramę Opatowską, Rynek Starego Miasta, średniowieczny układ urbanistyczny, renesansowy ratusz, Collegium Gostomianum - dawna szkoła, obecnie liceum, furtę w murach obronnych („ucho igielne”), zamek oraz Podziemia Mieszczańskich. Następnie na uczniów czekała atrakcja w postaci spaceru statkiem po Wiśle, podczas którego podziwiali wspaniałą panoramę starej części Sandomierza. Drugiego dnia czwartoklasiści udali się do Zwierzyńca gdzie zwiedzili obiekty ordynacji Zamoyskich, stary browar, pomnik Szarańczy, kościółek na Wodzie, rezerwat koników polskich, stawy Echo – punkt widokowy. Później wspólnie z przewodnikiem poszli na spacer na Bukową Górę, a w godzinach popołudniowych zwiedzili Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN. Uwieńczeniem dnia była przejażdżka bryczkami zaprzężonymi w konie. Dzień trzeci uczniowie rozpoczęli od wizyty w pasiece w miejscowości Mokre. Obejrzeli skansen starych uli i uczestniczyli w warsztatach o zwyczajach i życiu pszczół – szklany ul. Atrakcją tego dnia była możliwość przebywania w domku inhalacyjnym oraz spacer ścieżką roślin miododajnych oraz ognisko.
  Zmęczeni, nieco przemoczeni ale wszyscy zadowoleni uczniowie wrócili do domów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • English Games
  25.05.2018

  Zdobyliśmy III miejsce!!!
  Dzisiaj uczniowie klasy VIb - Ania Królicka, Edyta Banasiak i Dominik Pietrzak reprezentowali naszą szkołę w konkursie English Games zorganizowanym w SP w Witoni. Oprócz wiedzy teoretycznej z różnych dziedzin sportowych musieli się również wykazać się dużą sprawnością fizyczną. Mieli do zaliczenia miedzy innymi strzały na bramkę, rzuty do kosz, bieg, rzuty piłką lekarską. Nasi uczniowie okazali się sprawną i zgraną drużyną. Gratulujemy!!!!  

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Zielona szkoła klas szóstych
  24.05.2018

  Kolejna grupa uczniów rozpoczęła swoją zieloną szkołę. Tym razem w Polskę wyruszyli uczniowie klas szóstych wraz z p. Kingą Gawlik, p. Wiolettą Nowak i p. Zbigniewem Antosiakiem. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Wrocławia, pięknego miasta, w którym naprawdę można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Najpierw uczniowie wyjechali na 49 piętro Sky Tower, później zwiedzili stary rynek, a na koniec zoo i afrykanarium. Oczywiście na każdym kroku towarzyszyły im urocze krasnale. Następnie pojechali do Szczytnej - docelowego punktu podróży. Szczytna to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, leży u podnóża Gór Stołowych, nad Bystrzycą Dusznicką. Oj, drugiego dnia to dopiero się działo. Nasi szóstoklasiści bardzo aktywnie spędzili dzień, a na trasie swych wędrówek spotkali nawet dzielnego Rumcajsa i piękną Hankę. Wycieczkę rozpoczęli od Kaplicy Czaszek, później pojechali do Kudowy Zdroju. A tam zwiedzili Muzeum Zabawek, Muzeum Żaby, obejrzeli prezentację multimedialną o przyrodzie Gór Stołowych. Później był spacer w parku zdrojowym, chwila relaksu i możliwość skosztowania wód uzdrowiskowych. Po chwili odpoczynku udali się do kościoła św. Anny w Zielencu, jest to najwyżej zbudowany kościół w Sudetach. Z wieży widokowej podziwiali piękne krajobrazy, a później udali się na spacer po torfowiskach w Zieleńcu. W drodze powrotnej odwiedzili Duszniki Zdrój.  Trzeciego dnia pogoda nie rozpieszczala uczestników zielonej szkoły. Od samego rana padał deszcz, ale oni dzielnie wyruszyli na kolejną wyprawę. Pierwszy punkt wycieczki to zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej w Wambierzycach, gdzie znajduje się najstarsza ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Europie oraz piękna i wyjątkowa Kalwaria Wambierzycka. Po obiedzie wreszcie słonko wyszło zza chmur, a uczniowie mogli wyruszyć na następną wyprawę, której nigdy nie zapomną. Autokarem udall się pod Wielka Sowe najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych. Wspinaczka nie była łatwa, ponieważ nim dojechali do celu pogoda znów się popsula, 2 godzinny spacer w deszczu. Jednak deszcz nie pokrzyżował planow naszych dzielnych wędrowców. Oni łatwo się nie poddają. Wprawdzie wracali z wyprawy cali mokrzy, ale zadowoleni i w wspaniałych humorach. A widoków jakie roztaczały sie przed nimi nikt im nie odbierze.  To już koniec zielonej szkoły, szostoklasiści wrócili do domu. W drodze powrotnej odwiedzili Sztolmie Walimskie gdzie poznali historie kompleksu "Riese" w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Później odwiedzili leżący w pobliżu Zamek Grodno, gdzie z wieży zamkowej podziwiali przepiękne widoki Gór Wałbrzyskich, Sowich i Dolinę Bystrzycy. W jednej z sal zamkowych ujrzeli znajomą twarz. Był to portret patrona naszej szkoły Władysława Łokietka. Niestety wyprawa dobiega końca, w poniedziałek czeka na dzieciaki szara rzeczywistość. Jednak tego co zobaczyli i przeżyli nic im nie odbierze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: