• "Rodzinne spotkania z kulturą"

  W niedzielę 14 stycznia, grupa uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w "Rodzinnych spotkaniach z kulturą". Tym razem mięliśmy przyjemność wysłuchania interpretacji wokalnych i instrumentalnych kolęd, w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Po koncercie spacerkiem udaliśmy się na ulicę Piotrkowską gdzie podziwialiśmy Wielką Szarżę Konną, rydwan. Za paradą konną przejechała parada koni mechanicznych: auta zabytkowe, terenowe, sportowe. Parada ta zorganizowana została z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie udaliśmy się do Manufaktury gdzie również grała orkiestra WOŚP.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Taniec karnawałowy

  12.01.2018

  Rozgrzewka przed balem choinkowym już za nami. W piątek 12.01.2018r. po raz kolejny "Spotkaliśmy się z muzyką". Tym razem nasi goście, tancerze z Teatru V6 w Łodzi, wprowadzili nas w świat tańca karnawałowego. Każdy kto chciał, mógł pod okiem ekspertów, spróbować swoich sił na parkiecie. Najlepsi tancerze, wyłonieni przez profesjonalistów otrzymali nagrody.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

   

 • "So this is Christmas"

  5 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy, w miłej, świątecznej atmosferze, mogliśmy posłuchać pięknych, piosenek o Bożym Narodzeniu. Właśnie wtedy odbył się tam III Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek w Języku Angielskim "So this is Christmas". Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów naszej szkoły: Wiktoria Klimas i Adam Anielak zaśpiewali piosenkę "Little Snowflake", Magdalena Brygier "Let it snow", Hanna Andrzejczak "Hush... there is a baby". Piosenka w wykonaniu Hani, uczennicy klasy 3a, bardzo spodobała się jury i zajęła ona II miejsce. Pozostali nasi uczniowie zastali wyróżnieni. Gratulujemy dzieciakom i p. Emilii Andrzejczak i p. Annie Wypych-Wilińskiej, które przygotowały dzieci do występu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "...Narodził się, by uratować mnie, by nie zostawić mnie..."

  22.12.2017

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali – jasełka. Przedstawienie pokazało czym powinny stać się dla nas Święta Bożego Narodzenia. Chwilą, w której dzielimy się tym, co najcenniejsze – miłością i radością z potrzebującymi. Chwilą refleksji - niech każdy z nas spróbuje dostrzec wokół siebie jakąś dziewczynkę z zapałkami, jakiegoś chłopca, który nie ma swojego domu. I oby każdy potrafił tych potrzebujących, tych niekochanych zaprosić do swojego domu, do swojego serca.

  Oprawa muzyczna pięknie dopełniła magiczną całość przedstawienia i napełniła serca ciepłym światłem.

  Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycili nas goście z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy „Niezabudka” w Kutnie. Dziękujemy za wspólne kolędowanie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

 • Bal

 • Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia

  19.12.2017

  Informujemy, że w czwartek 21 grudnia plan dnia w szkole ulega zmianie:

   

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 1  8.15 - 8.35 - pierwsza lekcja

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 2  8.40 - 9.00 - druga lekcja

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 3  9.05 - 9.25 - trzecia lekcja

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 4  9.30 - 9.55 - czwarta lekcja

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 5  10.00 - 10.55 Jasełka

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 6  10.50 - 11.10 I przerwa obiadowa

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 7  11.10 - 11.40 - piąta lekcja

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 8  11.40 - 12.00 II przerwa obiadowa

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 9  12.00 - 12.25 - szósta lekcja

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 10  12.30 - 13.00 - siódma lekcja

   

  Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 11 Odwozy:Organizacja zajęć szkolnych w dniu 21 grudnia - Obrazek 12

  - o godz. 12.00 autobusy nr: 7, 11, 16

  - o godz. 13.00 wszystkie autobusy

 • 18.12.2017

  Szkoła jest super! A już najfajniej w szkole jest w nocy. Przekonali się o tym uczniowie, którzy wzięli udział w nocnym maratonie filmowym. Samorząd uczniowski zorganizował dla uczniów nocowanie w szkole, wypełnione filmami i grami planszowymi. W całonocnej zabawie wzięło udział 44 uczniów, którym dzielnie towarzyszyły Panie: Kinga Gawlik, Wioletta Nowak, Emilia Granosik i Marta Kowalczyk. Atmosfera była fantastyczna: oglądaliśmy horrory i bajeczki, jedliśmy pizzę i pyszne kanapki, były śpiewy i pogaduchy do poduchy. Niektórym z nas towarzyszyły ukochane maskotki, które zapewniały poczucie bezpieczeństwa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Opowieść wigilijna"

  12.12.2017

  12 grudnia uczniowie klas siódmych wraz z nauczycielami p. Barbarą Pawlicką, p. Jolantą Chwiałkowską i p. Hanną Kokorzycką, obejrzeli spektakl "Opowieść wigilijna" w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Widowisko muzyczne "Opowieść wigilijna"powstało na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Przedstawienie skłoniło uczniów do refleksji nad tym co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze i wprowadziło ich w przedświąteczny nastrój.
  (zdj.http://teatrplock.pl/pl/teatr-menu)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

 • 18.12.2017

  Rajd Mikołajkowy. W dniu 9 grudnia 44 turystów z naszej szkoły uczestniczyło w Paradzie Mikołajów, która przeszła ulicami Łęczycy. Wszyscy ubrani w czerwone czapki, z dzwonkami, trąbkami i innymi instrumentami, raźnie maszerowali w kolorowym korowodzie na czele którego wyróżniali się Mikołaje i Śnieżynki na szczudłach. Na metę rajdu dotarliśmy w dobrych humorach. Tutaj na wszystkie dzieci czekały słodkie upominki od Mikołaja, odznaki dla najaktywniejszych turystów oraz świetna zabawa. Lekko zmarznięci, ale uśmiechnięci wróciliśmy do domów. Opiekę nad turystami sprawowały panie: Emilia Granosik, Wioletta Nowak oraz Renata Tratkiewicz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 11.12.2017

  Dziś w naszej szkole gościł niezwykły gość. Tajemniczy i niesamowity - Maciej Pol. Zany na całym świecie iluzjonista został zaproszony przez Radę Rodziców Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka. Widowisko było wspaniałe. Wszyscy, od przedszkolaka, poprzez wszystkie klasy podstawówki, oddziały gimnazjalne i nauczycieli bawili się super. Mogliśmy na własne oczy przekonać się, że to co robi Maciej Pol jest naprawdę niezwykłe. Przenieśliśmy się w magiczny klimat zaczarowanych zegarów, kart i luster. Dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Scena to miejsce właśnie dla nas!

  8 grudnia w Domu Kultury w Łęczycy odbył się XVII PRZEGLĄD UCZNIOWSKICH TEATRZYKÓW JĘZYKOWYCH. Samorządową Szkołę Podstawową im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej reprezentowały trzy zespoły uczniów. Uczniowie z klas trzecich odegrali scenkę w języku angielskim pt. "The story of the tree and the woodcutter" czyli "Opowieść o drwalu i drzewie". Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych przedstawili scenkę w języku angielskim "Always Look On the Bright Side of Life" czyli "Będzie dobrze" oraz przedstawienie o "Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach" w niemieckiej wersji językowej. Nasi uczniowie wykazali się dużym talentem aktorskim i muzycznym oraz znajomością języków obcych. I tak w I kategorii wiekowej zajęliśmy II miejsce, w II kategorii miejsce II i III. Jak widać uczniowie naszej szkoły doskonale czują się na scenie. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.
  (Zdjęcia Łukasz Janikowski leczyca.naszemiasto.pl)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Potrafimy być bezpieczni na drodze!

  07.12.2017

  Uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantką z Komisariatu Policji w Łęczycy. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz poza szkołą. Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po drogach, zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w kontaktach z obcymi ludźmi. Ponadtp podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Przypomniała też o potrzebie zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Uwrażliwiła również dzieci, by właściwie i bezpiecznie zachowywały się oczekując na autobus szkolny oraz wsiadając do niego i wysiadając.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Mikołajkowa lekcja matematyki

  06.12.2017

  „Zadania od św. Mikołaja” to hasło dzisiejszych zajęć prowadzonych przez p. Elżbietę Lewandowską. Uczniowie klasy VB, VIB oraz IID podczas dzisiejszej lekcji matematyki rywalizowali ze sobą indywidualnie, a także w parach rozwiązując zadania od ulubionego przez dzieciaków świętego. Wszyscy wygrani otrzymali słodkie podarunki…tym razem od Pani Mikołajowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Mikołaj jest w każdym z nas"

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia więc dużym powodzeniem cieszą się filmy że Świętym Mikołajem w roli głównej. Jednym z nich jest film "Mikołaj jest w każdym z nas". Właśnie ten seans wybrali uczniowie klasy VIa z okazji Mikołajek. Ta norweska produkcja pokazała, że aby zostać Świętym Mikołajem nie trzeba być ani dorosłym ani bogatym. Wystarczy rodzinna atmosfera, radość i miłość aby odnaleźć Mikołaja w samym sobie. A po seansie w Kinie "Górnik", uczniowie udali się na spacer po Łęczycy i na pyszną pizzę. Lubimy takie wyjazdy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Dziadek do orzechów"

  Uczniowie trzecich klas w prezencie od Mikołaja dostali bilety do Teatru Wielkiego w Łodzi, na spektakl "Dziadek do orzechów". Było to ich pierwsze spotkanie z baletem, byli zaskoczeni i zachwyceni tańcem, muzyką, choreografią i strojami. Muzyka Piotra Czajkowskiego tak bardzo im się spodobała, że jeszcze po powrocie do domów długo ją nucili. No ale jak to Mikołajki bez Mikołaja? Otóż nie! Oczywiście Mikołaj znalazł dzieci nawet w Teatrze Wielkim i wraz ze Śnieżynkami rozdawał im słodkości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Pchła Szachrajka"

  Mikołajki to czas prezentów, radości i niespodzianek. Uczniowie przygotowują dla siebie upominki. Wiele klas zdecydowało, że najlepszym upominkiem mikołajkowym bedzie wspólny wyjazd. I tak uczniowie klasy drugiej z okazji Mikołajek pojechali na wycieczkę do Łodzi. Był to wyjazd do AOIA czyli Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Dzieci obejrzały przedstawienie "Pchła Szachrajka" oraz wzięły udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia te przybliżyły dzieciom pojęcia związane z teatrem oraz z pracą aktorów, choreografow, dźwiękowców i scenarzystów. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 06.12.2017

  Mikołajki w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. 6 grudnia w przedszkolu Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej pojawił się długo oczekiwany gość – św. Mikołaj, w którego wcielił się Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a przedszkolaki zaśpiewały świąteczną piosenkę. Mamy nadzieję, że powróci do nas za rok. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Miłym akcentem były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w Albumie fotograficznym

 • Mikołajki, jeden z najpiękniejszych dni w roku

  04.12.2017

  "Święty Mikołaj do nas przychodzi,
  dużo prezentów dzieciom przynosi .
  W buciki wszystko zwinnie upycha
  i jak czarodziej w pośpiechu znika."

  4 grudnia 2017 roku, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa. Wiedziały bowiem, że
  i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie).
  Święty Mikołaj dotarł na czas, co prawda z dwudniowym wyprzedzeniem, ale jak sam tłumaczył ma w tym roku bardzo dużo pracy. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho!
  Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów zakupionych przez rodziców oraz sponsorów.
  Szczególne podziękowania składamy dla:
  - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Przemysława Błaszczyka,
  - Pana Bogusława Greckiego – Młyn w Topoli Królewskiej,
  - Pana Krzysztofa Borowskiego – sklep „Krzyś” w Grabowie,
  - Pani Katarzyny Andrysiak – Hotel i Restauracja Chrobry w Topoli Królewskiej,
  - Pani fotograf Anecie Nawrockiej,
  - Market Dino w Topoli Królewskiej,
  - Firmie Drimpol z Rzeszowa,
  - Firmie Frutina z Łęczycy,
  - Chłodni Mazowsze z Sochaczewa.

  Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Bańki mydlane, najlepsza zabawa dzieciństwa

  4 grudnia 2017r.  dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej  obejrzały jeden z najciekawszych pokazów niespotykanych w Polsce – magicznych baniek mydlanych w połączeniu z iluzją. To wspaniałe widowisko zaciekawiło zarówno małych jak  i starszych przedszkolaków. Ta doskonała atrakcja to dodatkowy mikołajkowy prezent dla naszych milusińskich.

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 • 30.11.2017

  "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze". Wróżby andrzejkowe są popularne od wielu, wielu lat. Z okazji andrzejek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów super zabawę.Była to dyskoteka andrzejkowa. Jednak najważniejszym punktem imprezy była sala wróżb i możliwość poznania swoje przyszłości. Wróżki miały mnóstwo pracy, ponieważ chętnych do poznania imienia swej przyszłej miłości nie brakowało.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: