• Bańki mydlane, najlepsza zabawa dzieciństwa

  4 grudnia 2017r.  dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej  obejrzały jeden z najciekawszych pokazów niespotykanych w Polsce – magicznych baniek mydlanych w połączeniu z iluzją. To wspaniałe widowisko zaciekawiło zarówno małych jak  i starszych przedszkolaków. Ta doskonała atrakcja to dodatkowy mikołajkowy prezent dla naszych milusińskich.

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 • 30.11.2017

  "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze". Wróżby andrzejkowe są popularne od wielu, wielu lat. Z okazji andrzejek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów super zabawę.Była to dyskoteka andrzejkowa. Jednak najważniejszym punktem imprezy była sala wróżb i możliwość poznania swoje przyszłości. Wróżki miały mnóstwo pracy, ponieważ chętnych do poznania imienia swej przyszłej miłości nie brakowało.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 04.12.2017

  Dzieciaki lubią się bawić. A co jest najkochańszą zabawką każdego dzieciaka? Oczywiście pluszowy miś. Do niego zawsze można się przytulić, wypłakać lub podzielić radościami. Nic dziwnego, że ta najpopularniejsza maskotka świata ma swoje święto - 21 listopada. O misiach są bajki, książki, misie są bohaterami filmów. Z tej okazji dziewczynki z klubu czytelniczego przeprowadziły zajęcia z uczniami klas drugiej i z klas trzecich. Czytały książki: "Dziadek i niedżwiadek" oraz "Przygody Kubusia Puchatka", były konkursy i pioseki o misiach. Zabawa była wspaniała.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

 • 04.12.2017

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Comic Con Warsaw. Impreza ta tworzona jest z myślą o wszystkich fanach popkultury. Każdy z wielbicieli komiksów, książek, seriali, filmów i gier znalazł coś ciekawego właśnie dla siebie. Szeroki zakres tematyczny oraz wiele atrakcji dostępnych tylko na Comic Con Warsaw czyni tę imprezę wyjątkową.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 04.12.2017

  Uczennica klasy 6 Magdalena Brygier reprezentowała naszą szkołę oraz województwo łódzkie na XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy. Ten konkurs to nie tylko rywalizacja najlepszych mówców z całej Polski, ale także duża dawka krajoznawstwa. Uczestnicy przez 3 dni poznawali zabytki Dolnego Śląska. W tym roku zwiedzaliśmy Legnicę, wysłuchaliśmy koncertu organowego w Kościele Pokoju w Jaworze, we Wrocławiu natomiast oglądaliśmy Panoramę Racławicką oraz uczestniczyliśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wystąpienie Magdy otrzymało bardzo dobre noty 9,33 na 10, co dało jej VI miejsce. Została także wyróżniona Nagrodą Specjalną Radnej Miasta Legnica . Gratulujemy sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 26.11.2017

  Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Topoli Królewskiej z zaangażowaniem włączyli się w akcje koordynowane przez Szkolny Klub Wolontariusza: „Kup pan, szczoteczkę” oraz „Opatrunek na ratunek”. Dzięki małym i dużym uczniom naszej szkoły do afrykańskich dzieci trafiło:

  heart 165 szczoteczek do zębów

  heart 131 past do zębów

  heart  39 opakowań plastrów

  heart 161 strzykawek

  heart 144 igły jednorazowe

  heart    2 kompletnie wyposażone apteczki turystyczne

  heart 212 rękawiczek jednorazowych

  heart 192 bandaże i opaski uciskowe

  heart  11  butelek wody utlenionej/jodyny/spirytusu salicylowego

  heart 496 kompresy/gazy/opatrunki

  Klasy, które wykazały się największym zaangażowaniem, otrzymają specjalne odznaki. Mamy nadzieję, że tak szeroki odzew znajdą także inne inicjatywy naszego Klubu.

                                                                                                                                                                                

                                                                                                                Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

 • Co tam w kinie "piszczy?"

  24.11.2017

  W dniu 15 listopada 2017r. klasy Ia i Ib były na wycieczce w Łodzi. Dzieci zawitały do kina "Cinema City" i tam uczestniczyły w warsztatach "Czy ananasy rosną na drzewie?" oraz obejrzały film "Sammy 2". Przygody małego żółwika dostarczyły małym widzom wielu wrażeń! Wyjazd niewątpliwie należał do udanych.

 • 23.11.2017

  Z Topoli Królewskiej do Królewskiego Ogrodu Światła. 19 listopada 2017r. odbył się kolejny wyjazd z cyklu "Rodzinne spotkania z kulturą". Celem naszej niedzielnej wycieczki były rezydencje królewskie w Warszawie. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie, następnie uczestniczyliśmy w projekcji filmy "Zamek Królewski w latach 1918 i 1939, podczas której oglądaliśmy m.in. pogrzeb marszałka J. Piłsudskiego oraz wiele innych ważnych wydarzeń odbywających się na Zamku. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Tutaj nie tylko zwiedzaliśmy pałac, ale przede wszystkim uczestniczyliśmy w lekcjach historycznych: "Obyczaje w dawnej Polsce" oraz "Symbolika pałacowych wnętrz". Mimo, iż była to niedziela wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z ogromnym zainteresowaniem i dużą aktywnością słuchali ciekawych opowieści przewodnika. A o tym, jak piękny jest park i pałac nocą mogliśmy się przekonać wieczorem, gdy park i pałac został rozświetlony tysiącami kolorowych świateł ułożonych w finezyjne kształty. Wchodząc przez różnokolorową bramę mogliśmy się poczuć jak w Magicznym Ogrodzie Króla, a na fasadzie pałacu obejrzeć mapping pt. "Bajka o królewskiej wydrze". Po tym trójwymiarowym pokazie łączącym światło, obraz i dźwięk trudno było wrócić do rzeczywistości. Wyjazd jeszcze na długo zostanie w naszej pamięci. W wycieczce uczestniczyło 20 rodziców oraz 31 uczniów nad bezpieczeństwem których czuwały panie: Emilia Andrzejczak, Emilia Granosik oraz Renata Tratkiewicz. Zapraszamy na kolejny wyjazd z cyklu "Rodzinne spotkania z kulturą", który odbędzie się 15 stycznia do Filharmonii w Łodzi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 17.11.2017

  17 listopada kilkuset uczniów klas drugich szkół podstawowych z województwa łódzkiego wzięło udział w finale XII edycji "Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie" realizowanego w ramach programu prewencyjnego "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" oraz akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo". W hali sportowej przy ul. Małachowskiego, pod okiem policji dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną i wiedzę o bezpieczeństwie. Inicjatywa ta jest jednym z wiodących projektów profilaktycznych podejmowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, mającym na celu edukację młodzieży szkolnej poprzez sport i zabawę. Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej Julia Kawczyńska i Jan Przybysz oraz klasa druga reprezentowali powiat łęczycki. W zmaganiach uczniów wspierały p. Anna Sobór i p. Marta Kowalczyk oraz p. sierż. szt. Joanna Andrzejczak. Zabawa była super. Janek z Julka dzielnie walczyli, wykazali się dużą sprawnością fizyczną i wiedzą o bezpieczeństwie. A kibice wspierali swoich kolegów i aktywnie dopingowali. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć a Albumie fotograficznym

 • 15.11.2017

  15 listopada uczniowie klas szóstych i siódmych z Gminy Łęczyca, uczestniczyli w zajęciach w ramach "Programu zapobiegania chorobom układu krążenia". Zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia, zostały przeprowadzone przez pielęgniarki z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Program ten, jest jednym z działań podejmowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w zakresie promowania i realizacji programów zdrowotnych finansowanych z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Scenariusz zajęć edukacyjnych, został opracowany w Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

  Dbajmy o serce.

 • 15.11.2017

  Dzisiejsze "Spotkanie z muzyką" miało tytuł "Zatańcz ze mną". Było nastrojowo, romantycznie i wesoło. Kto miał dość odwagi mógł spróbować swych sił na parkiecie tańcząc lub grając na instrumentach dętych. Właśnie one były głównym bohaterem koncertu. A kto nie miał dość odwagi aby wystąpić publicznie przed kolegami, mógł kołysać się w rytm muzyki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 09.11.2017

  8 listopada gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Uczniowie obejrzeli przedstawienia profilaktyczne. Najmłodsi obejrzeli spektakl „Awantura o żabę”. Opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji i szacunku do innych. Starsza grupa uczniów wzięła udział w przedstawieniu „Tu rządzi kot”. Niezwykły spektakl, który opowiada o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych. Gimnazjaliści i rodzice wzięli udział w spektaklu „Labirynt” .

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 15.11.2017

  14 listopada miało miejsce kolejne spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca. Podczas sesji radni opracowali i zatwierdzili Plan Pracy MRG oraz wybrali Zarząd Młodzieżowej Rady Gminy. Przewodniczącą została Julia Stankowska, zastępcami przewodniczącej zostały: Martyna Królak i Aleksandra Żakowiak. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie Urzędu Gminy i zapoznanie się z obowiązkami osób tam pracujących.

  Sesja MRG.

 • Uwaga Rodzice!

  06.11.2017

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie informacyjne w dniu 8 listopada 2017r. o godz. 16.00 (hala sportowa). W trakcie będzie można obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. "Labirynt".

  Po zakończeniu części ogólnej spotkania odbędą się rozmowy z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów w poszczególnych salach lekcyjnych.

 • 14.11.2017

  13 listopada odbyła się uroczystość z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To co przygotowali dla nas uczniowie i nauczyciele wzbudziło wśród wszystkich uczestników wiele emocji. Podczas przedstawienia łzy wzruszenia spływały po wielu policzkach.

  11 listopada.

 • 14.11.2017

  Dzień 10 listopada był niezwykle ważnym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Właśnie wtedy odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Przedszkolaki z najmłodszych grup pokazały swoim rodzicom, dziadkom i zaproszonym gościom to, czego nauczyły się do tej pory podczas zajęć. Dzieci pięknie tańczyły, śpiewały, recytowały wierszyki. Dzieci złożyły przyrzeczenie i obiecały być super grzecznymi przedszkolakami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Sukces w II Międzyszkolnych Zawodach Robotów "Robo Race 2017"

  04.11.2017

  Jest nam miło poinformować o sukcesie jaki odniosła drużyna „SP Topola” w II Międzyszkolnych Zawodach Robotów „Robo Race 2017”. W turnieju wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z różnych szkół. Nasi „robotycy” zajęli II miejsce! Gratulacje! Zmagania turniejowe polegały na precyzyjnym pokierowaniu robotem, tak, by ten pokonał tor w jak najkrótszym czasie. Zadanie wcale nie było takie łatwe, jakby mogło się wydawać! Niemniej jednak wszystkim udało się ukończyć slalom. Walka o najważniejszy puchar była bardzo wyrównana do samego końca.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Drużyna „SP Topola” w składzie:

  - Natalia Drzewiecka

  - Szymon Grabarczyk

  - Dawid Gładych

  - Dawid Wasiak

  Jedyna w pełni „dziewczyńska” drużyna „Team 7” w składzie:

  - Magdalena Brygier

  - Oliwia Józwiak

  - Anna Królicka

  - Anna Ryk

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 09.11.2017

  Dziś uczniowie klas I-IV uczestniczyli w niecodziennej lekcji muzyki. Było tanecznie, głośno i wesoło. Panie z Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier "Centrum Hajdasz" zaprosiły uczniów do wspólnej zabawy. Zajęcia z Prosiaczkiem, Batmanem i Minionkami, wszystkim bardzo się podobały. Uczniowie zainteresowani nauką tańca, mogą zapisać się na lekcje. Będą one odbywały się w naszej szkole. Zapraszamy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 03.11.2017

  Nauka języka obcego to nie tylko wkuwanie słówek i uczenie się gramatyki, to również poznawanie tradycji i obyczajów danego kraju. Halloween to świetna okazja do zabawy i do poznania jednej z tradycji Stanów Zjednoczonych, Anglii i Irlandii.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 03.11.2017

  Pomimo zmiennej aury, uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej wzięli udział w grze terenowej "Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u”. W zabawie wzięło udział ponad 170 uczniów. Nas reprezentowały dwie drużyny, w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze dzieci przygotowała p. Renata Tratkiewicz, natomiast grupę złożoną z uczniów z oddziałów gimnazjalnych i uczniów z klas siódmych poprowadziła przez Łęczycę p. Anna Kowalska. W swojej kategorii właśnie ta drużyna okazała się najlepsza i zajęła I miejsce. W czasie imprezy uczniowie mieli możliwość poznania lub przybliżenia sobie  najważniejszych wydarzeń historycznych związanych z omawianym okresem (okres stalinizmu, żołnierze wyklęci, budowa ŁZG, millenium chrztu Polski, rozwój urbanistyczny miasta, łęczycka kultura, Solidarność). Podczas gry terenowej uczniowie rozwiązywali zadania, spacerowali ulicami Łęczycy, byli na Zamku, koło więzienia, kina, na cmentarzu, wdrapywali się na hałdę i poznawali stamtąd panoramę miasta.

  (zdj. http://leczyca.naszemiasto.pl/, http://mojaleczyca.pl, Muzeum w Łęczycy)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: