• Muzyka country

  Muzyka country
  03.12.2018

  3 grudnia uczniowie uczestniczyli w kolejnym Spotkaniu z muzyką. Tym razem muzycy i tancerze przenieśli nas w świat kowojów i muzyki country. Muzyka country, odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"

  "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"

  "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze". Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt, a męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki. Obecnie wróżby andrzejkowe są okazją do dobrej zabawy, wróżyć może sobie każdy, kto ma na to ochotę. Również w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Wróżb Andrzejkowych. Nie zabrakło dziewczynek (i chłopców) w strojach wróżek. Nasze szkolne wróżki przepowiadały przyszłość z kart, z zaczarowanej kuli, z ręki, a nawet w cukierkach ukryte były tajemnicze przepowiednie np. "strzeż się geografii". Chętnych do poznania swej bliższej i dalszej przyszłości. No cóż zobaczymy czy jakieś przepowiednie się sprawdzą.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Powiatowy Konkurs Kaligrafii
  29.11.2018

  Dziś po raz pierwszy w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej został zorganizowany Powiatowy Konkurs Kaligraficzny. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była p. Renata Tratkiewicz, która uznała, że w czasie komputerów, wysyłania wiadomości pocztą elektroniczną  i ogólnego pośpiechu sztuka pięknego pisania zanika. Jednak chyba nie do końca, ponieważ do konkursu zgłosiło się 19 uczestników, którzy udowodnili, że kaligrafia nie jest im obca. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Szkoły Podstawowej w Błoniu, Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich i Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Dziewczynki (szkoda, że chłopcy nie podjęli się tego wyzwania) pisały słowa "Mazurka Dąbrowskiego". Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele z ww. szkół, nie mieli łatwego zadania. Ostatecznie przyznali I miejsce - Mai Andrzejczak z Piątku, II miejsce - Urszuli Kowalczyk z Topoli Królewskiej, III miejsce - Joannie Wlazińskiej. Przyznano również 8 wyróżnień dla Oliwii Matusiak (Błonie), Sandry Pisery (Topola Królewska), Klaudii Wikaryjczak (Wilczkowice), Zuzannie Pierścieniewskiej (Piątek), Marcie Kowalczyk (Błonie), Annie Kaźmierczak (Błonie), Magdalenie Olczyk (Topola Królewska) i Julii Święckiej (Leźnica Mała). Taka ilość nagród świadczy o tym, że prace były naprawdę piękne i staranne, każda inna i każda wyjątkowa. Fundatorami nagród był Pan Senator Przemysław Błaszczyk i Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Wszyscy uczestnicy Powiatowego Konkursu Kaligraficznego 7 grudnia pojadą do teatru na przedstawienie "Ania z Zielonego Wzgórza".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie Fotograficznym

 • "Jak Cię widzą, tak Cię piszą"
  29.11.2018

  29 listopada odbyło się kolejne spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli Powiatu Łęczyckiego we współpracy z WODN w Łodzi w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej "Aktywna tablica". Tym razem nauczyciele uczestniczyli w lekcji otwartej "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Zajęcia zostały przeprowadzone w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej przez Panią pedagog Magdalenę Florek-Barylską w klasie VIIA.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem - spektakl profilaktyczny
  29.11.2018

  28 listopada w Kutnowskim Domu Kultury uczniowie klas I-III poznali dalsze przygody Kubusia Puchatka w przedstawieniu profilaktycznym "Chatka Puchatka". Łódzcy aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Były wesołe piosenki, taniec i trochę gimnastyki, zabawne historyjki i przygody Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego, Królika i Kangurzycy. Spektakl poruszał bardzo poważny i trudny problem "Żyj w trzeźwości bez przemocy w rodzinie" w sposób prosty i zrozumiały dla najmłodszych widzów. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Misie, miśki, misiaczki odwiedziły bibliotekę.

  Misie, miśki, misiaczki odwiedziły bibliotekę.

  Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Każdy z nas ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Pluszowy Miś to bohater wielu książek i bajek. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka wraz ze swoimi ulubionymi Misiaczkami odwiedziły bibliotekę. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom historię Pluszowego Misia, przeczytały książeczkę „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Dzieci obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie. Następnie wszystkie dzieci z nauczycielkami poszły na salę gimnastyczną gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci przedstawiły swoje ulubione, ukochane misie, był quiz wiedzy o misiach i o otaczającym je świecie, wyścigi z misiami, dyskoteka i oczywiście słodkie nagrody.
  Ale Pluszowy miś to nie tylko ulubiona zabawka maluszków. Starsze dzieci również uwielbiają historie o misiach. Uczniowie klas czwartych podczas wizyty w bibliotece zapoznali się z Misiami bohaterami książek dla dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Przedstawienia profilaktyczne
  23.11.2018

  W ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego 22 listopada odbyły się spektakle profilaktyczne przygotowane przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu "Jestem królem zamku", który dotyczył kształtowania się relacji społecznych oraz przyjaźni. Uczniowie klas 4 - 6 obejrzeli przedstawienie "Niebezpieczna sieć". Spektakl opowiadał o problemach i zagrożeniach związanych z komunikacją elektroniczną. Klasy 7-8 oraz oddziały gimnazjalne obejrzały przedstawienie "Bumerang", który przedstawiał trudności w budowaniu relacji rodzice - dzieci. Czwarte przedstawienie pt. "Ciernie" obejrzeli rodzice. Spektakl podejmował problematykę przemocy w rodzinie, samotności, budowania relacji rodzice - dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Coraz bliżej święta... - wizyta w fabryce bombek

  Coraz bliżej święta... - wizyta w fabryce bombek

  Bombki choinkowe to najpopularniejsza i najpiękniejsza ozdoba choinkowa, która cieszy nasze oczy w każde Święta Bożego Narodzenia. A jak powstają te szklane, niezwykle delikatne cuda? Tajemnicę tę poznali uczniowie klas drugich, którzy pojechali na wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz wiedzą, że robienie takiej ozdoby jest niezwykle pracochłonne i wymaga ogromnej fachowości. Podczas zwiedzania fabryki, dzieci uczestniczyły również w warsztatach polegających na dekorowaniu własnych bombek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Spotkanie z Królowa Śniegu

  Spotkanie z Królowa Śniegu
 • Dzień Czystego Powietrza
  19.11.2018

  14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji nauczycielki p. Anna Sobór, p. Jolanta Chwiałkowska i p. Magdalena Jasiaczek z grupą uczniów w ramach Projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2018/2019 „Powietrze szanujesz - zdrowie zyskujesz” zorganizowały happening „Zdrowy oddech”.
  Akcja skierowana została do mieszkańców Topoli Królewskiej i dotyczyła szkodliwości spalania śmieci. Uczniowie spacerowali z plakatami, wykonanymi przez dzieci i młodzież naszej szkoły w ramach konkursu plastyczno -ekologicznego. Hasła umieszczone na plakatach i wygłaszane podczas happeningu przypominały o zakazie spalania odpadów w piecach i o tym jakie skutki może nam przynieść jego łamanie. Miejmy nadzieję, że dorośli zastanowią się zanim wrzucą do pieca plastikową butelkę czy torbę foliową, bo przecież "Paląc śmieci trujesz dzieci."

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do Albumu fotograficznego

 • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa - finał wojewódzki
  17.11.2018

  Nikola Nawrocka i Fabian Skoczylas z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej po zwycięstwie w powiatowych eliminacjach w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa, reprezentowali powiat łęczycki w finale wojewódzkim. Finał XIII edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa "Kręci mnie bezpieczeństwo", odbył się 16 listopada, startowały w nim 22 drużyny. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną i wiedzą na temat bezpieczeństwa. Nikola i Fabian poradzili sobie fantastycznie i zajęli III miejsce. Gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Gra terenowa "Niepodległa"
  15.11.2018

  15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się gra terenowa „Niepodległa” z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W zabawie uczestniczyło po troje uczniów z klas siódmych wraz z nauczycielami ze Szkół Podstawowych z: Błonia, Leźnicy Małej, Topoli Królewskiej, Wilczkowic, Piątku i Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Jakub Kaczmarek, Szymon Grabarczyk, Natalia Drzewiecka.

  Więcej informacji znajduje się w zakładce: Aktywna tablica – serdecznie zapraszamy do lektury i obejrzenia zdjęć z gry terenowej.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI. ZAPRASZAMY!

  ZEBRANIE Z RODZICAMI. ZAPRASZAMY!
 • "Edukacja statystyczna dzieci i młodzieży"
  14.11.2018

  Uczniowie klas siódmych biorą udział w akcji "Edukacja statystyczna dzieci i młodzieży" organizowanej przez Łódzki Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi. W ramach działań edukacyjnych uczniowie zwiedzili dzisiaj siedzibę Urzędu Statystycznego, zapoznali się z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzali wiedzy o regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Podczas zajęć uczyli się właściwej interpretacji danych statystycznych i umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych.
  A później przyszedł czas na relaks czyli szaleństwa w parku trampolin "Saltos ".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Pasowanie na Przedszkolaka
  10.11.2018

  Jaką bajkę znają wszystkie dzieci? Oczywiście i te małe, i te duże dzieci lubią oglądać przygody Smerfów. Dlatego właśnie w towarzystwie tych miłych i zabawnych, niebieskich ludzików nasze 3 i 4 latki zostały pasowane na przedszkolaka. Maluszkom towarzyszyli przejęci rodzice oraz zaproszeni goście p. dyrektor Zbigniew Sobór, p. wicedyrektor Maria Gębuś, p. wicedyrektor Alicja Zarzycka-Durda, p. Anna Straszewska - dyrektor biura senatorskiego Przemysława Błaszczyka. Dzieci udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami, potrafią tańczyć, śpiewać, recytować, a łezki w oczach pojawiają się już bardzo, bardzo rzadko. Co innego łzy na policzkach rodziców, którzy ze wzruszeniem oglądali swe pociechy na scenie. Każdy maluszek otrzymał pamiątkowy dyplom i button, a na zakończenie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Polsce na stulecie
  10.11.2018

  100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej niezwykle uroczystą i wzruszającą lekcją historii. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11.11. Tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Świętujemy niepodległą, bijemy rekord - ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej - Annę Zalewską. Następnie uczniowie opowiedzieli niezwykle wzruszającą historię rodziny sprzed stu lat. "Polsce na 100-lecie" taki tytuł miała inscenizacja przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Dla naszego pokolenia wydarzenia sprzed 100 lat to czas tak odległy i nierzeczywisty, że trudno zrozumieć tamtą niezwykłą chwilę. Myśląc o tamtych czasach nie zamykajmy tragedii tysięcy Polaków w bezdusznych liczbach. Pomyślmy o jednej konkretnej matce, która straciła ukochanego syna, pomyślmy o zakochanej dziewczynie, która na zawsze pożegnała swojego chłopaka, pomyślmy o dziecku, tęskniącym za powrotem ojca... Kulminacyjnym punktem obchodów święta było odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Gminę Łęczyca "W 104 ROCZNICĘ DZIAŁAŃ PODODDZIAŁÓW II BATALIONU 1 PUŁKU PIECHOTY LEGIONISTÓW POLSKICH JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W TOPOLI KRÓLEWSKIEJ I OKOLICY (27-28 X 1914). W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ". W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: p. Anna Straszewska - dyrektor biura senatora Przemysława Błaszczyka, p. Mateusz Pali - reprezenujący Wojewodę Łódzkiego, p. Jolanta Kuropatwa - Wicekurator Oświaty w Łodzi, p. Adam Przepałkowski - Prezes Zarządu Legionistów Polskich i ich Rodzin, p. dr Tadeusz Bogalewski - doradca naukowy Zarządu Legionistów Polskich i ich Rodzin, p. Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, p. Włodzimierz Starzyński - Przewodniczący Rady Gminy Łęczyca, p. Jadwiga Frątczak - Zatępca Przewodniczącego Rady Gminy Łęczyca, ksiądz Kamil Leśniewski - Proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Topoli Królewskiej, p. Małgorzata Królak - p.o. Kiierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy, radni i sołtysi Gminy Łęczycy i rodzice.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Rajd dla Niepodległej
  10.11.2018

  Z okazji 100 lecia niepodległości Polski organizowanych jest wiele uroczystości i przedsięwzięć związanych z obchodami tak ważnej rocznicy. Nasi uczniowie i nauczyciele realizują zadania związane z tym tematem. Dziś grupa uczniów uczestniczyła w Rajdzie dla Niepodległej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Ścieżka ekologiczna - Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
  05.11.2018

  Kolejnym zadaniem w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Gminę Łęczyca - „Powietrze szanujesz, zdrowie zyskujesz”, był udział uczniów klas IV - VI w warsztatach ekologicznych "Oczyśćmy atmosferę". Były to zajęcia terenowe prowadzone przez pracowników Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli  się jak mogą samodzielnie zbadać jakość powietrza w najbliższym otoczeniu oraz jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na organizmy żywe, a także jak chronić powietrze w codziennym życiu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Wszystkich Świętych - Pamiętamy
  31.10.2018

  Pamiętamy! 31 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami robili porządki na cmentarzu parafialnym w Topoli Królewskiej, zapalili znicze na grobach żołnierzy. Akcja miała na celu upamiętnienie żołnierzy, poległych na terenach ziemi łęczyckiej w walkach, stoczonych o odrodzoną 100 lat temu wolną Polskę m. in. podczas Bitwy nad Bzurą.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Strachy na lachy czyli Halloween w naszej szkole
  31.10.2018

  Halloween to świetna okazja do zabawy i do poznania jednej z wielu tradycji Stanów Zjednoczonych, Anglii i Irlandii. W tym roku na korytarzach również nie zabrakło wydrążonych dyń i i innych halloweenowych dekoracji. Po korytarzu kręcili się uczniowie w zabawnych, czasami nieco przerażających strojach. Dzięki takim zajęciom nauka języka angielskiego okazuje się świetną zabawą, a nowo poznane słówka lepiej zapadają w pamięci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: