• ZEBRANIE Z RODZICAMI. ZAPRASZAMY!

  ZEBRANIE Z RODZICAMI. ZAPRASZAMY!
 • "Edukacja statystyczna dzieci i młodzieży"
  14.11.2018

  Uczniowie klas siódmych biorą udział w akcji "Edukacja statystyczna dzieci i młodzieży" organizowanej przez Łódzki Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi. W ramach działań edukacyjnych uczniowie zwiedzili dzisiaj siedzibę Urzędu Statystycznego, zapoznali się z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzali wiedzy o regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Podczas zajęć uczyli się właściwej interpretacji danych statystycznych i umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych.
  A później przyszedł czas na relaks czyli szaleństwa w parku trampolin "Saltos ".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Pasowanie na Przedszkolaka
  10.11.2018

  Jaką bajkę znają wszystkie dzieci? Oczywiście i te małe, i te duże dzieci lubią oglądać przygody Smerfów. Dlatego właśnie w towarzystwie tych miłych i zabawnych, niebieskich ludzików nasze 3 i 4 latki zostały pasowane na przedszkolaka. Maluszkom towarzyszyli przejęci rodzice oraz zaproszeni goście p. dyrektor Zbigniew Sobór, p. wicedyrektor Maria Gębuś, p. wicedyrektor Alicja Zarzycka-Durda, p. Anna Straszewska - dyrektor biura senatorskiego Przemysława Błaszczyka. Dzieci udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami, potrafią tańczyć, śpiewać, recytować, a łezki w oczach pojawiają się już bardzo, bardzo rzadko. Co innego łzy na policzkach rodziców, którzy ze wzruszeniem oglądali swe pociechy na scenie. Każdy maluszek otrzymał pamiątkowy dyplom i button, a na zakończenie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Polsce na stulecie
  10.11.2018

  100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej niezwykle uroczystą i wzruszającą lekcją historii. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11.11. Tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Świętujemy niepodległą, bijemy rekord - ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej - Annę Zalewską. Następnie uczniowie opowiedzieli niezwykle wzruszającą historię rodziny sprzed stu lat. "Polsce na 100-lecie" taki tytuł miała inscenizacja przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Dla naszego pokolenia wydarzenia sprzed 100 lat to czas tak odległy i nierzeczywisty, że trudno zrozumieć tamtą niezwykłą chwilę. Myśląc o tamtych czasach nie zamykajmy tragedii tysięcy Polaków w bezdusznych liczbach. Pomyślmy o jednej konkretnej matce, która straciła ukochanego syna, pomyślmy o zakochanej dziewczynie, która na zawsze pożegnała swojego chłopaka, pomyślmy o dziecku, tęskniącym za powrotem ojca... Kulminacyjnym punktem obchodów święta było odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Gminę Łęczyca "W 104 ROCZNICĘ DZIAŁAŃ PODODDZIAŁÓW II BATALIONU 1 PUŁKU PIECHOTY LEGIONISTÓW POLSKICH JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W TOPOLI KRÓLEWSKIEJ I OKOLICY (27-28 X 1914). W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ". W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: p. Anna Straszewska - dyrektor biura senatora Przemysława Błaszczyka, p. Mateusz Pali - reprezenujący Wojewodę Łódzkiego, p. Jolanta Kuropatwa - Wicekurator Oświaty w Łodzi, p. Adam Przepałkowski - Prezes Zarządu Legionistów Polskich i ich Rodzin, p. dr Tadeusz Bogalewski - doradca naukowy Zarządu Legionistów Polskich i ich Rodzin, p. Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, p. Włodzimierz Starzyński - Przewodniczący Rady Gminy Łęczyca, p. Jadwiga Frątczak - Zatępca Przewodniczącego Rady Gminy Łęczyca, ksiądz Kamil Leśniewski - Proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Topoli Królewskiej, p. Małgorzata Królak - p.o. Kiierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy, radni i sołtysi Gminy Łęczycy i rodzice.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Rajd dla Niepodległej
  10.11.2018

  Z okazji 100 lecia niepodległości Polski organizowanych jest wiele uroczystości i przedsięwzięć związanych z obchodami tak ważnej rocznicy. Nasi uczniowie i nauczyciele realizują zadania związane z tym tematem. Dziś grupa uczniów uczestniczyła w Rajdzie dla Niepodległej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Ścieżka ekologiczna - Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
  05.11.2018

  Kolejnym zadaniem w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Gminę Łęczyca - „Powietrze szanujesz, zdrowie zyskujesz”, był udział uczniów klas IV - VI w warsztatach ekologicznych "Oczyśćmy atmosferę". Były to zajęcia terenowe prowadzone przez pracowników Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli  się jak mogą samodzielnie zbadać jakość powietrza w najbliższym otoczeniu oraz jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na organizmy żywe, a także jak chronić powietrze w codziennym życiu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Wszystkich Świętych - Pamiętamy
  31.10.2018

  Pamiętamy! 31 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami robili porządki na cmentarzu parafialnym w Topoli Królewskiej, zapalili znicze na grobach żołnierzy. Akcja miała na celu upamiętnienie żołnierzy, poległych na terenach ziemi łęczyckiej w walkach, stoczonych o odrodzoną 100 lat temu wolną Polskę m. in. podczas Bitwy nad Bzurą.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Strachy na lachy czyli Halloween w naszej szkole
  31.10.2018

  Halloween to świetna okazja do zabawy i do poznania jednej z wielu tradycji Stanów Zjednoczonych, Anglii i Irlandii. W tym roku na korytarzach również nie zabrakło wydrążonych dyń i i innych halloweenowych dekoracji. Po korytarzu kręcili się uczniowie w zabawnych, czasami nieco przerażających strojach. Dzięki takim zajęciom nauka języka angielskiego okazuje się świetną zabawą, a nowo poznane słówka lepiej zapadają w pamięci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
  31.10.2018

  30 października 2018 roku przedstawiciele klas drugich Nikola Nawrocka i Fabian Skoczylas, Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej wzięli udział w eliminacjach powiatowych XIII Edycji Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Konkurs skierowany był do uczniów z klas drugich szkół podstawowych. Spośród 10 zgłoszonych do rywalizacji drużyn (składającej się z dziewczynki i chłopca) reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować powiat łęczycki w finale wojewódzkim 16 listopada 2018r. Brawo Nikola i Fabian! Gratulujemy i trzymamy kciuki!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Polska - moja Ojczyzna"
  30.10.2018

  VI Gminny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu, nosił tytuł "Polska - nasza Ojczyzna". Cel konkursu to pielęgnowanie postaw patriotycznych, wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Samorządową Szkołę Podstawową im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej reprezentowali: Julia Kawczyńska, Natalia Wasiak, Adam Tomczewski, Julia Cybulska, Amelia Głodek, Lena Nowakowska, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Jury przyznało I miejsce Julii Kawczyńskiej, II miejsce zajęła Natalia Wasiak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Comic Con Warsaw
  29.10.2018

  Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Comic Con Warsaw. Impreza ta tworzona jest z myślą o wszystkich fanach popkultury. Każdy z wielbicieli komiksów, książek, seriali, filmów i przede wszystkim gier komputerowych i planszowych mógł znaleźć coś dla siebie. Szeroki zakres tematyczny oraz wiele atrakcji dostępnych tylko na Comic Con Warsaw czyni tę imprezę wyjątkową.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia w Albumie fotograficznym

 • Warszawa
  29.10.2018

  Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza. Deszcz i wiatr sprawiają, że najchętniej założylibyśmy ciepłe kapcie i usiedlibyśmy w fotelu przed telewizorem. Jednak uczniowie klasy III nie wystraszyli się zimna i pojechali do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania warszawskiego lotniska. Później spacerowali po Starym Mieście, podziwiając Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III Wazy, zrobili pamiątkowe zdjęcia przy pomnikach Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Następnie pojechali do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego, który znajduje się na trzydziestym piętrze PKiN, podziwiali panoramę miasta. Oczywiście w programie wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Łazienkach Królewskich. A na zakończenie zwiedzanie Stadionu Narodowego, gdzie każdy mógł poczuć się jak prawdziwy piłkarz, siadając w szatniach swoich idoli lub biorąc udział w treningu.
   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Spotkanie Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego we współpracy z WODN Łódź w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku
  26.10.2018

  W dniu 23 października 2018r. w godzinach popołudniowych, w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się spotkanie Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego we współpracy z WODN Łódź.

  Międzyszkolną Sieć Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego stanowią przedstawiciele następujących placówek oświatowych: Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy, Samorządowa Szkoła Podstawowa  im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, Szkoła Podstawowa w Błoniu, Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Świnicach Warckich oraz Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku we współpracy z konsultantami WODN Łódź p. Dorotą Zając p. Anną Pilichowską, p. Magdaleną Murowaniecką oraz p. Pawłem Mateją. Przedstawicielami sieci w w/w szkołach są następujący nauczyciele: w ZPEW w Łęczycy – p. Krawczak Iwona, w Samorządowej Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej – p. Lewandowska Elżbieta, p. Kinga Gawlik, p. Renata Tratkiewicz, p. Magdalena Florek - Barylska, w SP Błonie – p. W. Łuczak, w SP w Świnicach Warckich – p. Danuta Ławniczak, w SP w Wilczkowicach - p. Anna Gierlińska, p. A. Ratajczak, p. B. Cieślarek, w SP Piątek – p. Krystyna Grabowska, p. Agnieszka Psiurska – Wujcik, p. Arleta. Osiecka, p. Barbara  Wasiak, p. Wioletta Czarnecka.

  Działania Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Szkół Powiatu Łęczyckiego ma na celu zwiększenie kompetencji nauczycieli w zakresie wykorzystania TIK, cyfryzacji w procesie dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczym, turystyce, rozwijanie współpracy nauczycieli skupionych wokół działań Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego poprzez dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami, wspólne działania na rzecz podwyższania jakości pracy nauczyciela z wykorzystaniem TIK, wzbogacania i doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela, integrowanie nauczycieli z różnych szkół/placówek, wspieranie działań nauczycieli w różnych obszarach jego pracy oraz motywowanie nauczycieli do podejmowania kolejnych innowacyjnych wyzwań.  

  Nauczyciele, pod opieką i we współpracy z konsultantami WODN, zaplanowali harmonogram wspólnych działań dotyczących turystyki oraz wdrożenia i stosowania TIK w procesie nauczania, wychowania i opieki na rok szkolny 2018/2019.     

 • "W podróż do niepodległej"
  23.10.2018

  "W podróży do niepodległej" taki tytuł miał koncert muzyczny w jakim wzięli uczniowie naszej szkoły. Były to pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach "Spotkań z muzyką". W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, mogliśmy wysłuchać i wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Muzycy za pomocą instrumentów dętych ukazali drogę Polski do niepodległości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Uwaga uczniowie!

  Uwaga uczniowie!
  19.10.2018

  W dniu 20 października 2018r. (sobota) zajęcia będą odbywać się wg następującego harmonogramu:

  1. 8.15 - 8.45
  2. 8.50 - 9.20
  3. 9.25 - 9.55
  4. 10.00 - 10.30

  przerwa obiadowa 10.30 - 10.50

  5.10.50 - 11.25

  przerwa obiadowa 11.25 - 11.45

  6. 11.45 - 12.20
  7. 12.25 - 13.00

  Autobusy odjeżdżają o godz. 12.00 (7,11,16) - Klasy I-III
  Pozostałe autobusy odjeżdżają o godz.13.00.

   

 • Otwarcie siłowni plenerowej
  18.10.2018

  W niedzielę 14 października uroczyście otworzono siłownię plenerową przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Siłownia powstała dzięki dofinansowaniu uzyskanego przez Gminę Łęczyca z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności. W uroczystym otwarciu siłowni wzięli udział m.in.:
  Jacek Rogoziński – Wójt Gminy Łęczyca;
  Marek Matuszewski – Poseł na Sejm RP;
  Przemysław Błaszczyk – Senator RP;
  Włodzimierz Starzyński - Przewodniczący Rady Gminy
  Paweł Pałczyński – Radny Gminy Łęczyca;
  Stefan Pacholczyk – Radny Gminy Łęczyca;
  Małgorzata Bartniak – przedstawiciel Rady Rodziców;
  Zbigniew Sobór – Dyrektor Szkoły;
  a także nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.
  Podczas uroczystości przybliżono założenia projektu, zdano relację z postępu prac oraz podziękowano za wsparcie i zaangażowanie w budowę obiektu. Po przecięciu wstęgi wszyscy chętni mogli przetestować urządzenie.

  fot. P. Cieślarek

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Zerwijmy łańcuchy"
  18.10.2018

  To już drugi rok z rzędu, kiedy uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej włączyli się w ogólnopolską akcję „Zerwijmy łańcuchy”.
  Wzorem roku ubiegłego wybrali się do Konina, by wspólnie z organizatorami i wolontariuszami uczestniczyć w happeningu na rzecz miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. – Wszystko przebiegło zgodnie z założeniami – mówi koordynator szkolnego przedsięwzięcia p. A. Łuczak. A zaangażowanie uczniów i opiekunów przyczyniło się do tego, że akcja została właściwie rozpropagowana wśród miejscowej społeczności. Ponadto uczniowie naszej szkoły zakupili ponad 20 kg karmy dla zwierząt, którą osobiście dostarczyliśmy do schroniska.
  W tym dniu nie zabrakło też zwykłych przyjemności, bowiem wolontariusze z Topoli udali się nad Bulwary Nadwarciańskie i spacerowali staromiejskimi uliczkami Konina.
  Za okazaną pomoc i udział w ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy” otrzymali z rąk organizatorów podziękowanie.

  "Zerwijmy łańcuchy".

 • "Do Hymnu"
  18.10.2018

  "Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Uczniowie naszej szkoły również zmierzyli się z tym konkursem. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.
  We wspólnym śpiewaniu wzięło udział 275 uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka. Uczniowie zaśpiewali Hymn Państwowy, Rotę i Marsz Polonii. Nad prawidłową realizacją zadania czuwała komisja w składzie: Krzysztof Kozłowski Koordynator Konkursu i prof. zw. dr Anna Domańska z Akademii Muzycznej w Łodzi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: