• IX Przegląd Kolęd i Pastorałek
  14.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX Przegląd Kolęd i Pastorałek.

 • Język angielski
  14.01.2019

  Gizem Zeybek z Turcji i Quezia Lacerda z Brazylii to wolontariuszki, które w dniach od 7 do 11 stycznia gościły w naszej szkole. Dziewczyny przyjechały do Polski na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów OSA ET. Prowadziły zajęcia w języku angielskim. W trakcie spotkań z wolontariuszami uczniowie poznali kraje z których pochodzą nasi goście. Gizem i Quezia opowiadały o tradycyjnych potrawach, tańcach, o religii i obchodzonych świętach, o najważniejszych miejscach w Turcji i Brazylii. Dzięki spotkaniu z tymi fantastycznymi dziewczynami, które z wielkim zapałem i radością angażowały się w zajęcia, uczniowie mięli okazję poćwiczyć mówienie w języku angielskim i przełamać bariery językowe, zadając pytania, grając w kalambury i inne gry, wykorzystując również technologie informatyczne. Wolontariuszki czas wolny spędzały w domach naszych uczniów z ich rodzinami, dzięki temu poznały polską tradycję, kuchnię, zwyczaje i kulturę. Popołudniami spotykały się z młodzieżą, spacerowały po Łęczycy, zwiedziły Zamek Królewski, były w parku miejskim i na lodowisku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Pomaganie jest dziecinnie proste"
  14.01.2019

  "Pomaganie jest dziecinnie proste". Tak jak cała Polska tak i uczniowie naszej szkoły grali z WOŚP i zbierali pieniądze dla najmłodszych. W tym tygodniu zorganizonawno kiermasz ciast i ciasteczek, loterię fantową. W dziś wielu wolontariuszy wyruszyło na ulice Łęczycy i nie tylko. Nasze uczennice wystąpiły rownież na łęczyckiej scenie w koncercie dla WOŚP. Dziękujemy Wszystkim, którzy otworzyli serca i wspierali naszych wolontariuszy wrzucając do puszek pieniądze, uśmiechając się i mówiąc miłe słowa, częstując czekoladką i herbatką.

  Zaperaszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Pomagamy psiakom
  11.01.2019

  Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej włączyli się do akcji pomagania zwierzętom znajdującymi się w schroniskach. W ramach wolontariatu uczniowie zbierali karmę, koce, ręczniki dla psów znajdujących się w schroniskach w Łęczycy i w Kutnie. Uczniowie zebrali bardzo dużą ilość karmy dla zwierząt. Cieszymy się, że los samotnych zwierzaków nie jest obojętny naszym dzieciakom. Po raz kolejny udowodnili, że potrafią i chcą pomagać potrzebującym.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Jasełka
  21.12.2018

  O tym, że to Święta Bożego Narodzenia świadczy wiele: piękne, świąteczne dekoracje w klasach i na korytarzach, kolędy rozbrzmiewajace w całej szkole, uśmiechy i życzenia. W świąteczny nastrój wprowadziło nas również niezwykłe przedstawienie bożonarodzeniowe i występ szkolnego zespołu "Pierożki". Pan dyrektor Zbigniew Sobór złożył życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom, podziekował uczniom i p. J. Traczowi, p. A. Łuczakowi i p. M. Toberowi za przygotowanie Jasełek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Wigilie klasowe
  21.12.2018

  ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT! W tym świątecznym czasie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali klasowe wigilie, podczas których kładali sobie życzenia, śpiewali kolędy, obdarowywali się drobnymi upominkami
  A tak składaliśmy sobie życzenia podczas klasowych Wigilii.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Życzenia

  Życzenia
 • Christmas Songs
  17.12.2018

  Przedświąteczny czas to również czas wielu konkursów muzycznych. Tym razem Hania Andrzejczak i Agata Olczyk pięknie wyśpiewały dwa drugie miejsca w Powiatowym Konkursie Piosenki Bożonarodzeniowej "Christmas Songs" w Świnicach Warckich. Konkurs odbył się w ramach współpracy międzyszkolnej sieci nauczycieli Powiatu Łęczyckiego we współpracy z WODN w Łodzi w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej "Aktywna tablica". Brawo dziewczyny!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Grakula"
  17.12.2018

  Nie liczy się wygrywanie... Liczy się wspólne granie!!! I dobra zabawa! I to właśnie mieli zapewnione uczniowie klas ósmych, którzy w prezencie mikołajkowym pojechali do Łodzi do Kręgielni Grakula, a później udali się na przedświąteczne, zakupowe szaleństwo w Manufakturze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Warsztaty plastyczne
  17.12.2018

  W dniu 12 grudnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których malowali koszulki. Pani Marta wyjaśniła dzieciom tajniki zdobienia koszulek, następnie każdy z nich wykonał projekt i naniósł go na swoją koszulkę. Zabawy przy tym było bardzo dużo. Każdy z dumą patrzył na swoje dzieło, gdyż było ono niepowtarzalne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Moja mała ojczyzna - miejsca pamięci i walk o niepodległość"

  "Moja mała ojczyzna - miejsca pamięci i walk o niepodległość"
  14.12.2018

  13 grudnia 2018 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Miejsca pamięci i walk o niepodległość”. Zadaniem uczestnika było wykonanie od 1 do 2 zdjęć przedstawiających miejsce pamięci, pomnik w walce o niepodległość w najbliższej okolicy. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 181 zdjęć.
  I tak, II miejsce zajęła Agata Bartniak z klasy IVB, a wyróżnienia otrzymały Kinga Kondras i Nikola Kordyla z klasy IVB.
  (foto: MiPBP w Łęczycy)

 • Otwarte Halowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

  12.12.2018

  12 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr.1 w Łęczycy odbyły się Otwarte Halowe Mistrzostwa Szkoły w lekkiej atletyce. W tym roku ta impreza sportowacieszyła się wielką popularnością. W zawodach wzięło udział około stu czterdziestu zawodników z całego województwa. Na uwagę zasługuje poziom sportowy uczestników. Nasz drużyna liczyła 14 zawodników. Cieszymy się bardzo, że wśród najlepszych znaleźlli się również reprezentanci naszej szkoły. Wiktoria Baras zajęła I miejsce w biegu na 600 m, a Kuba Cywiński III miejsce w biegu na 100 m i III miejsce w pchnięciu piłką ciężką.

 • Kręgle
  13.12.2018

  Podobno w kręgle może grać każdy i podobno to łatwy sport. Ale czy to prawda? O tym, że nie tak łatwo strącić wszystkie kręgle przekonali się siódmoklasiści. No cóż kula nie zawsze toczy się tak jakbyśmy tego chcieli. Ale to nie ważne, bo zabawa w Kręgielni Grakula była świetna. A później przedświąteczny shopping w Manufakturze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Lekcja wf w "Saltosie"
  13.12.2018

  Z okazji Mikołajek uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji wf-u w "Saltosie". Taka lekcja to sama przyjemność. Po zapoznaniu z regulaminem Parku Trampolin, wysłuchaniu wskazówek trenerów i krótkiej rozgrzewce zaczęły się prawdziwe szaleństwa. Pod okiem trenerów i nauczycieli dzieciaki skakały, wspinały się, uczyły się salt i skacząco pokonywały przeszkody. Mimo utraty sił humory dopisywały. A w drodze powrotnej dzieciaki uzupełniły kalorie w ulubionej restauracji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Rajd Mikołajkowy
  11.12.2018

  Rajd Mikołajkowy organizowany Przez Oddział PTTK w Łęczycy od lat cieszy się wielką popularnością. Również w tym roku nie brakowało chętnych. W czternastej edycji Rajdu Mikołajkowego w Łęczycy wzięło udział ponad 2 tysiące Mikołajów. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Kolorowy orszak wyruszył z Parku Miejskiego, aby dotrzeć na Plac T. Kościuszki, gdzie odbył się finał rajdu. Trasa przebiegała przez osiedle Waliszew, ulicę Ozorkowskie Przedmieście, Belwederską, a następnie przez łęczyckie zalewy, aby dotrzeć na ulicę Bitwy nad Bzurą. Ogromna grupa Mikołajów następnie trafiła na ulicę Belwederską, Szkolną, Dominikańską i Poznańską. Na Placu Kościuszki, przed Ratuszem odbył się finał wydarzenia. Organizatorzy wręczyli najmłodszym upominki.

  Rajd Mikołajkowy.

 • Mikołajki kulturalnie i sportowo

  Mikołajki kulturalnie i sportowo
  11.12.2018

  Mikołajki kulturalnie i sportowo - Obrazek 1

 • A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna...

  A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna...
  06.12.2018

  "A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
  Od domu do domu ciężką pracę ma
  Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
  Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł."

  Co to był za dzień. Już od rana można było zobaczyć dzieci i młodzież w czapkach Mikołaja, a to dlatego, że samorzad uczniowski zorganizował akcję "kto przebrany nie pytany". Więc wiadomo, chętnych do zabawy nie brakowało. Z kolei dla namłodszych Mikołaj przygotował mnóstwo niespodzianek. Tradycją już jest, że tego dnia Pan Wójt Jacek Rogoziński w stroju Mikołaja odwiedza przedszkolaki i dla każdego ma słodki upominek. Później na sali pojawił się Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci przyglądały się gościowi z wielkim zainteresowaniem. Jedni nie mogli się doczekać kiedy będzie ich kolej na prezent i pamiątkowe zdjęcie, a inni... No cóż... to było ich pierwsze spotkanie z Mikołajem. Kolejną atrakcją był pokaz baniek mydlanych. Radość dzieci była wielka, bo bańki w takim wydaniu to prawdziwa frajda.
  Oczywiście dla Mikołaja i zaproszonych gości również była przygotowana niespodzianka. Był to występ maluszków i szkolnego chóru. Piękna dekoracja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Uwaga Rodzice!

  Uwaga Rodzice!
  05.12.2018

  Kierownik stołówki uprzejmie przypomina o terminie płatności za obiady w grudniu. Koszt obiadów w tym miesiącu to 52,50 zł. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat w terminie do 15 grudnia 2018r. (ze względu na święta i przerwę świąteczną).

 • Turniej Tenisa Stołowego

  Turniej Tenisa Stołowego
  05.12.2018

  Ula Kowalczyk, Kasia Biniek i Weronika Stolarczyk reprezentowały dziś naszą szkołę w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Błoniu. Ula Kowalczyk zajęła I miejsce, natomiast drużynowo nasze uczennice uplasowały się na drugim miejscu. Gratulujemy!

 • Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

  Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych
  03.12.2018

  Kierownik stołówki uprzejmie przypomina o terminie płatności za obiady w grudniu. Koszt obiadów w tym miesiącu to 52,50 zł. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat w terminie do 15 grudnia 2018r. ze względu na święta i przerwę świąteczną.

  Sukcesy plastyczne naszych uczniów.
  W czwartek 29 listopada 2018 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów plastyczno-graficznych „Demotywator literacki” oraz „Jak wyobrażam sobie bohatera mojej ulubionej książki”. W konkursach plastycznych udział wzięło 216 dzieci z 12 szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. Wybrano i nagrodzono 68 najlepszych prac.
  I tak, w konkursie plastyczno-graficznym na „Demotywator literacki” wyróżnieni zostali nasi uczniowie z oddziałów gimnazjalnych, którzy odebrali nagrody w MiPBP w Łęczycy;
  1. Jakub Bednarek (3C)
  2. Katarzyna Jasińska (3E)
  3. Milena Olejniczak (3E)
  Natomiast wśród wyróżnionych w konkursie plastycznym „Jak wyobrażam sobie bohatera mojej ulubionej książki” znalazła się liczna grupa uczniów z klas I- V szkoły podstawowej. Nagrody w bibliotece szkolnej wręczyła p. Grażyna Olczak, bibliotekarz z MiPBP w Łęczycy.
  Oto lista wyróżnionych uczniów w konkursie:
  1. Michał Topiński
  2. Lena Nowakowska
  3. Ksawery Karasiński
  4. Igor Pełczyński
  5. Wojciech Rutkowski
  6. Zuzanna Rogala
  7. Adam Anielak
  8. Emil Łuczak
  9. Aleksander Milski
  10. Adam Tomczewski
  11. Piotr Szymczak
  12. Oliwier Woźniak
  13. Bartosz Drwalewski
  14. Fabian Skoczylas
  15. Anna Nowak
  16. Julia Zajkowska
  17. Krzysztof Bindas
  18. Maja Bombała
  19. Gabriela Andrzejczak
  20. Hubert Durys
  21.Maria Głodek
  22. Adam Zajkowski
  23. Natalia Wojtczak
  24. Michalina Banasiak
  foto: MiPBP w Łęczycy

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: