• Pierwszy Dzień Wiosny

  22.03.2018

  Wreszcie przyszła wiosna. I chociaż pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nie był zbyt ciepły, nam humory dopisywały. A to dzięki pierwszym wiosennym promieniom słonecznym i ciekawym zajęciom przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie klas IV-VII zamienili się rolami z nauczycielami i to oni prowadzili lekcje, a nauczyciele zasiedli na ich miejscach. Trzeba przyznać, że dzieciaki wywiązały się z powierzonego im zadania i pod bacznym okiem nauczycieli przeprowadzili świetne zajęcia. Młodsze dzieci też miały niełatwe zadanie. Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wykonały wiosenne plakaty. A później poszły z marzannami pożegnać zimę. Miejmy nadzieję, że zima odejdzie tak szybko jak zniknęły marzanny wykonane przez uczniów klas trzecich.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Uwaga Uczniowie!

  19.03.2018

  yes  24 marca 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W sobotę będzie pracowała także stołówka szkolna.

  Zajęcia odbywać się będą wg następującego harmonogramu:

  1. 8.15 - 8.55

  2. 9.00 - 9.40

  3. 9.50 - 10.30

  4. 10.40 - 11.20

  Długa przerwa - obiad - I tura

  5. 11.40 - 12.20

  Długa przerwa - obiad -II tura

  6. 12.40 - 13.10

  7. 13.15 - 13.50

  Odwozy w tym dniu przedstawiają sie następująco:

  godz. 12:00 - autobusy nr: 7, 11, 16

  godz. 13.00 - autobus nr 16

  godz. 13.50 - autobusy nr: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 16

 • Uwaga Rodzice!

  15.03.2018

  Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na wywiadówkę w dniu 10 kwietnia 2018r.:

  - godz. 15.30 - klasy I - III;

  - godz. 16.00 - klasy IV - VII i oddziały gimnazjalne.

 • Mistrzostwa Ortografii

  19.03.2018

  W piątek 15 marca w Domu Kultury w Łęczycy odbyły się X Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii. Uczennice i nauczycielki z naszej szkoły (Bogusia Kowalczyk, Ula Kowalczyk, Klaudia Gmerek, Wiktoria Nawrocka i Julka Stankowska oraz p. Magdalena Florek-Barylska i p. Sylwia Narożna) również postanowiły zmierzyć się z tym trudnym zadaniem i sprawdzić swoje umiejętności. Tekst dyktanda, napisany przez p. Henryka Stokwiszewskiego, najeżony był ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami. Tym razem jeszcze bez medali, ale z nowymi doświadczeniami uczestniczki wróciły do szkoły.
  Fot. Łukasz Janikowski leczyca.naszemiasto.pl

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 19.03.2018

  12 marca obchodzimy Dzień matematyki, został on stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego trudnego przedmiotu. Tego dnia organizowane są gry i zabawy matematyczne, mające na celu polubienie tej nauki oraz udowodnienie, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Piątku i w ramach Programu "Aktywna Tablica", pojechaliśmy do nich aby wziąć udział we wspólnej lekcji matematyki. Marysia Głodek, Kinga Ostrowska, Michalina Banasiak, Ola Marczak i p. Kinga Gawlik podczas lekcji otwartej: Polubić i zrozumieć – matematyka w TIK, rozwiązywały krzyżówki, grały w ”Milionerów”, obliczały pola wielokątów, ćwiczyły tabliczkę mnożenia. Była to lekcja matematyki i świetna zabawa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 16.03.2018

  W czwartek 15 marca nasz szkoła, na co dzień piękna i kolorowa, stała się jeszcze piękniejsza i wesoła. A to dlatego, że specjalnie na dzień otwarty na korytarzach, sali gimnastycznej i w klasach zawisły nowe wiosenne dekoracje. Tego dnia odwiedziło nas wielu gości. Byli to nasi przyszli uczniowie wraz z rodzicami. Kolorowe balony unoszące się pod sufitem zabrały naszych gości w podróż po szkole. Maluszki obejrzały przedstawienie przygotowane przez kolegów z grup przedszkolnych, posłuchały piosenek w języku angielskim przygotowanych przez uczniów klasy IB i klasy IIIA. Oczywiście nie zabrakło występu chóru szkolnego. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego, oprowadzili gości po szkole i wręczyli upominki. Maluszki były zachwycone zabawą w oddziałach przedszkolnych, możliwością pobiegania na hali sportowej, czy też odwiedzeniem biblioteki szkolnej i sal lekcyjnych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Zapraszamy!

 • Warsztaty ekologiczne

  W dniach od 5 do 7 marca w ramach Projektu Edukacja Ekologiczna w Szkołach i Przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 „Oszczędzam wodę chronię przyrodę”, zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez panią z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”. Warsztaty miały na celu upowszechnianie wartości proekologicznych wśród uczniów. Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach „Ekologia mieszczucha”, a uczniowie klas IV-VII „Energia Ziemi”.

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Jaskiniowiec"

  05.03.2018

  Uczniowie klasy drugiej poznali historię „Jaskiniowca”. Jest to historia o czasach, kiedy po ziemi chodziły dinozaury i mamuty, a dzielny jaskiniowiec jednoczył plemię (drużynę piłkarską) przeciwko potężnemu wrogowi. W tej opowieści, piłka nożna jest darem zesłanym z niebios i staje się spoiwem ludzkich społeczności, uczy współpracy, wzmacnia więzy międzyludzkie, oparte na przyjaźni, rodzinie i uczuciach romantycznych. W dobrych humorach (bo wiadomo, że wygrała drużyna tych dobrych) drugoklasiści poszli spacerkiem do Sali zabaw „Fantazja”, gdzie bawiąc się na drabinkach, zjeżdżalniach i pokonując tory przeszkód, ćwiczyli swoją kondycję. Być może przed jakimś ważnym meczem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Cudowny chłopiec"

  07.03.2018

  Całkiem niedawno, z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas szóstych i siódmych wraz z nauczycielami, zorganizowali wyjazd do Łodzi. Celem wycieczki była niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w Parku Trampolin „Saltos” oraz spotkanie z „Cudownym Chłopcem”. „Cudowny chłopiec” to niezwykle wzruszający film o Auggie, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Informacja dla uczniów i rodziców

  19.02.2018

  yes  24 lutego 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 2 maja (środa), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W sobotę będzie pracowała także stołówka szkolna.

  Zajęcia odbywać się będą wg następującego harmonogramu:

  1. 8.15 - 8.55

  2. 9.00 - 9.40

  3. 9.50 - 10.30

  4. 10.40 - 11.20

  Długa przerwa - obiad - I tura

  5. 11.40 - 12.20

  Długa przerwa - obiad -II tura

  6. 12.40 - 13.10

  7. 13.15 - 13.50

  Odwozy w tym dniu przedstawiają sie następująco:

  godz. 12:00 - autobusy nr: 7, 11, 16

  godz. 13.00 - autobus nr 16

  godz. 13.50 - autobusy nr: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 16

  yes  24 marca 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 30 kwietnia (poniedziałek), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  yes  7 kwietnia 2018r. (sobota) będziemy odpracowywać 4 maja (piątek), który będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 • 13.02.2018

  Jak powstaje książka? pod takim hasłem, 13 lutego br. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich, organizowanych i stworzonych przez Słowosferę, w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" współfinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzone przez p. Marcina Wojtaszczyka. Z inicjatywy p. Katarzyny Bednarek najmłodsi czytelnicy mieli wyjątkową okazję do poznania procesu powstawania książki oraz zostali wprowadzeni w świat wydawców, ilustratorów, grafików, autorów i księgarzy...! I jak tu nie kochać książek...
  Panu Marcinowi dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia... i już z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty... smiley

 • Ferie to czas, który możemy spędzić na błogim lenistwie. Niestety śniegu nie ma, mrozu nie ma, więc wpatrujemy się w ekrany telefonów, komputerów, telewizorów. No dobrze, a co byśmy robili gdyby nagle zabrakło prądu? A tak właściwie, to jak pozyskuje się energię elektryczną? Dzięki wycieczce zorganizowanej w ramach realizacji Projektu Ekologicznego WFOŚiGW "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę" do MCK Bełchatów PGE Giganty Mocy grupa uczniów naszej szkoły zapoznała się z procesem wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego. Węgla wydobywanego i przetwarzanego przez kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną w Bełchatowie. Giganty Mocy to niezwykłe miejsce. Spacerując po dnie morza i lesie tropikalnym, uczniowie dowiedzieli się o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. A na zakończenie każda z grup wzięła udział w warsztatach "Misja - czysta emisja". Dzieciaki dowiedziały się naprawdę wielu ciekawych rzeczy i świetnie się przy tym bawiły (zresztą podobnie jak nauczyciele panie: Anna Sobór, Jolanta Chwiałkowska, Marta Kowalczyk, Kinga Gawlik, Elżbieta Lewandowska, Iwona Malicka oraz pan Zbigniew Antosiak).

 • Bal choinkowy

  29.01.2018

  Za nami I semestr nauki i ciężkiej pracy, teraz czekają na nas dwa tygodnie odpoczynku. 24 stycznia odbyły się apele podsumowujące nasze dokonania w tym roku szkolnym. A wczoraj, miała miejsce długo wyczekiwana zabawa choinkowa. Zabawa trwała od godziny 8.30 do 20.00. Najpierw bawiły się przedszkolaki i dzieci z młodszych klas, a później uczniowie klas starszych. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów mnóstwo atrakcji. Oczywiście najważniejszy był DJ, no bo jak się bawić bez dobrej muzyki. Dla maluchów przygotowane były zabawy, które prowadziły Panie animatorki. Wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III jury wybrało Króla i Królową Balu. Kolejną atrakcją jaką przygotowano dla dzieciaków (i nie tylko) była foto-budka. Zabawa super. Śmiechu i radości było co nie miara. Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację Choinki, za fantastyczne atrakcje, super zabawę i pyszne ciasto oraz kanapki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Bezpieczne ferie

  Ferie zimowe już za kilka dni. Wiadomo, ferie to dla dzieciaków czas odpoczynku, zabaw na świeżym powietrzu: sanki, łyżwy, narty, spacery itp. To również czas wyjazdów. Uczniowie już nie mogą się doczekać chwili, gdy książki pójdą w kąt i zacznie się zimowe szaleństwo. Jednak, żeby ferie zimowe były naprawdę udane, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Dziś dzielnicowi łęczyckiej komendy st. sierż. Damian Klauza oraz sierż. szt. Joanna Andrzejczak, spotkali się najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Policjanci przeprowadzili zajęcia, w trakcie których mówili o bezpiecznym wypoczynku. Przestrzegali przed ,,niebezpieczną” zabawą jak np. na zamarzniętych akwenach wodnych czy jaździe na sankach w rejonie pasa drogowego. Zaakcentowali, jak ważną rolę podczas poruszania się po drogach odrywają odblaski.

  A to najważniejsze rady, które przekazali policjanci w ramach akcji "Ķręci mnie bezpieczeństwo... na sankach"

  Bezpieczne ferie - Obrazek 1do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętajmy, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc należy zachować szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;

  Bezpieczne ferie - Obrazek 2nie rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

  Bezpieczne ferie - Obrazek 3korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem;

  Bezpieczne ferie - Obrazek 4kulig organizować wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łączyć grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;

  Bezpieczne ferie - Obrazek 5nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;

  Bezpieczne ferie - Obrazek 6podczas zabaw na śniegu i lodowisku należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddać do depozytu lub pod opiekę zaufanej osoby.

  http://www.leczyca.policja.gov.pl/…

 • "Psie serce"

  Od wielu lat uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej biorą udział w akcji dokarmiania zwierząt ze schroniska w Łęczycy. W tym roku również zorganizowaliśmy zbiórkę karmy. I tym razem nad całością czywały panie: Alina Idczak, Emilia Granosik, Iwona Malicka i Jolanta Szymańska. Wspierał je Szkolny Klub Wolontariusza, którym opiekują się panie Magdalena Florek-Barylska, Kinga Gawlik, Katarzyna Bednarek i Iwona Bartczak. I tak udało nam się zebrać 210 kg suchej karmy i 35 kg karmy w puszkach. Wczoraj grupa uczniów zawiozła worki i puszki do schroniska.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Uwaga Rodzice!

  Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na spotkanie ogólne (na hali sportowej) w dniu 24 stycznia 2018r. o godz. 16.00.

  Następnie odbędą się rozmowy z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów w poszczególnych salach lekcyjnych.

 • Kochana Babciu, Kochany Dziadku...

  19 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swymi paniami przygotowały niezwykłą uroczystość. Tego dnia odbyły się dwa spektakle słowno-muzyczne przeznaczone dla niezwykłych gości. Kogoś kto kocha bezwarunkowo, zawsze znajdzie czas żeby wysłuchać i przytulić, a w szafce ma ukryte coś słodkiego na otarcie łez. Oczywiście chodzi o najukochańsze na świecie Babcie i najukochańszych Dziadków. Tym razem Dziadkowie również nie zawiedli. Przyszło ich do szkoły naprawdę wielu, każdy chciał zobaczyć swe ukochane wnuczęta na scenie. Było wzruszająco i wesoło, po prostu pięknie. My również życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • UWAGA KONKURS!

  19.01.2018

  UWAGA KONKURS! - Obrazek 1

 • Wizyta w DPS w Karsznicach

  17.01.2018

  Tradycją naszej szkoły jest to, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie i nauczyciele odwiedzają podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach. Tak też było i w tym roku. 11 stycznia grupa dzieci i młodzieży pojechała do Karsznic z p. Anną Sobór, p. Katarzyną Banasiak i p. Marcinem Toberem. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe, współczesną wersję "Dziewczynki z zapałkami". Jasełka w wykonaniu uczniów bardzo się spodobały, wywołały wiele wzruszeń. Na zakończenie wszyscy razem śpiewali kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Uczniowie swoim występem i rozmowami sprawili wiele radości podopiecznym DPS.

strona: