• Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości
  20.09.2018

  19 września ponad 600 zawodników z Łęczycy i okolic wzięło udział w święcie sportu i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w Łęczyckim Biegu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali również puchary. Michał Topiński z klasy IVB zajął I miejsce, Krzysztof Zieliński z klasy IVA był trzeci w swojej kategorii, natomiast Jakub Cywiński w starszej kategorii zajął drugie miejsce.

  Fot. leczyca.naszemiasto.pl

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Biskupin
  20.09.2018

  W poniedziałek 17 września uczniowie klas drugich wyruszyli na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu Gniezna, Biskupina i Kruszwicy. Dzieci poznały legendy i podania dotyczące początków Państwa Polskiego.  W Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski, obejrzeli Drzwi Gnieźnieńskie, zabytek romańskiej sztuki odlewniczej. W Biskupinie, w rezerwacie archeologicznym związanym z istnieniem na tym terenie obronnej osady kultury łużyckiej w 737 r. p.n.e. drugoklasiści uczwstniczyli w zajęciach edukacyjnych. A w legendarnej stolicy Polski - Kruszwicy, słynącej z ceglanej, gotyckiej wieży stojącej samotnie na Wzgórzu Zamkowym – Mysiej Wieży wysłuchali opowieści o Królu Popielu. 

  Biskupin.

 • Euroweek
  20.09.2018

  W dniach 12 - 16 września 2018r. 50 uczniów naszej szkoły wziąło udział w obozie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.  Uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w zajęciach pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy, rozwijających takie umiejętności społeczne jak autoprezentacja, praca w zespole, przewodzenie. Młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez folontariuszy Fundacji EuroWeek. Atmosfera podczas zajęć była niesamowita, wszyscy chętnie w nich uczestniczyli, choć mięli naprawdę wiele zadań do wykonania i czasami zmęczenie dawało o sobie znać. Nasi uczniowie oprócz ciężkiej pracy, rozmów w języku angielskim, uczestniczyli również w wycieczce do Wrocławia gdzie spacerowali po Starym Mieście, wjechali na Sky Tower, do Jaskini Niedźwiedzia w  Kletnie, Muzeum Minerałów, a w drodze powrotnej zwiedzili Kłodzko.

  Euroweek.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami
  18.09.2018

  Drodzy Rodzice,

  W dniu 20 września 2018r. o godz. 16.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami (na hali sportowej).

  Po tym spotkaniu zapraszamy Państwa na klasowe zebrania z wychowawcami. Następnie odbędzie spotkanie trójek klasowych z Dyrektorem Szkoły i wybór Rady Rodziców na rok szkolny 2018/19.

 • Uwaga Uczniowie i Rodzice!

  17.09.2018

  Informacje dotyczące logowania się do dziennika elektronicznego Vulcan znajdują się w prawym panelu strony (pod zegarem).

 • Bezpieczna droga do szkoły!
  11.09.2018

  W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci 11 września uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy i specjalistą do spraw BRD z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Panowie mówili również o bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać dzieciom na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali elementy odblaskowe, które można przyczepić do plecaka lub roweru.

   Bezpieczna droga do szkoły!.

 • Rajd Bohaterów Walk nad Bzurą
  10.09.2018

  9 września w niedzielny poranek uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej wzięli udział w XLIII Rajdzie Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Wędrówkę zaczęli od cmentarza w Tumie tam złożyliśmy kwiaty na grobach żołnierzy, którzy polegli w obronie ojczyzny. W czasie wędrówki na Szwedzką Górę odbył się konkurs dotyczący wiadomości o walkach, które rozgrywały się na tym terenie. Po dotarciu do Łęczycy dzieci uczestniczyły w uroczystym pochodzie na cmentarz, gdzie odbyły apel poległych. Następnie uczniowie oddali cześć składając kwiaty na grobach żołnierzy.

  Rajd Bohaterów Walk nad Bzurą.

 • ...I znów zadźwięczał szkolny dzwonek...

  ...I znów zadźwięczał szkolny dzwonek...
  07.09.2018

  Trudno uwierzyć, jak szybko minęły wakacje. I znów nadszedł czas powrotu uczniów do szkoły. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2018/19 zostali oni serdecznie powitani przez pana dyrektora - Zbigniewa Sobora. W uroczystości wzięła udział Sekretarz Gminy Łęczyca p. Anna Zarębska, ksiądz proboszcz Kamil Leśniewski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Bartniak i v-ce przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Roszuk. Uczniom towarzyszyli zarówno wychowawcy, jak i nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Nie zabrakło oczywiście rodzin najmłodszych dzieci. Po części oficjalnej uczniowie  wraz z wychowawcami udali się do swoich sal. Nowy rok szkolny został rozpoczęty. Nauczycielom i uczniom życzymy wielu sukcesów. Powodzenia!!!

   

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/19

  Inauguracja roku szkolnego 2018/19
  29.08.2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - poniedziałek 3 września 2018r.
  Zbiórka na placu przed szkołą - godz. 8.15.

  smiley godz. 8.30 - wspólne przejście ze sztandarem do kościoła; udział we mszy św.,

  smiley ok. godz. 9.30 - inauguracja nowego roku szkolnego na hali sportowej,

  smiley spotkania uczniów z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych.

  smiley  godz. 11.00 - odwozy

  Uwaga:  Prosimy  o zabranie do szkoły obuwia na zmianę - obowiązkowo!

   

 • Dni adaptacyjne w przedszkolu

  Dni adaptacyjne w przedszkolu
  29.08.2018

  W dniach 27, 28 i 29 sierpnia 2018 roku odbyły się  w oddziałach przedszkolnych dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Zajęcia  przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W sali na dzieci czekały zabawki, pacynki, gry, maskotki. Przedszkolaki  wspólnie z rodzicami zwiedzali przedszkole i pomieszczenia, w których będą spędzać czas.
  Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy w ogrodzie przedszkolnym pod czujnym okiem rodziców i personelu przedszkola. Przez trzy kolejne dni nauczycielki prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość.

  Dni adaptacyjne przebiegły w miłej atmosferze.

  Dni adaptacyjne w przedszkolu - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Zapraszamy do przedszkola

  30.07.2018

  SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W TOPOLI KRÓLEWSKIEJ

  serdecznie zaprasza dzieci (wraz z rodzicami/opiekunami),
  które po raz pierwszy będą uczęszczały do przedszkola
  od 1 września 2018r.
  na zajęcia  adaptacyjne organizowane w naszej szkole
  w dniach 27.08.2018r. – 29.08.2018r.
  w godz.10.00 - 12.00.

  Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, nauczycielki i personel obsługi. Uczestniczą w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacyjnych oraz zabawach integracyjnych w sali i na terenie ogrodu przedszkolnego.

  CZEKAMY NA WAS!

  Zapraszamy do przedszkola - Obrazek 1

  UWAGA:

  Wyprawki przedszkolne dla poszczególnych grup znajdują się w zakładce: Nasze przedszkole.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

  25.06.2018

  Ostatni raz przed wakacjami cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej. Pan dyrektor Zbigniew Sobór oraz pani wicedyrekror Alicja Zarzycka - Durda pogratulowali wszystkim uczniom uzyskanych wyników w nauce. Z dumą gratulowali sukcesów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Najlepsi z najlepszych otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Doceniono również tych, którzy nie opuścili nawet jednego dnia w szkole! Dyrekcja serdecznie podziękowała także Gronu Pedagogicznemu za rzetelnie przekazywaną wiedzę, efektywną pracę z uczniami, za opiekę i troskliwość. Dobre słowa trafiły również do rodziców, którzy przez cały rok szkolny aktywnie działali na rzecz szkoły. Szczególne podziękowania otrzymała pani Anna Martofel, która w roli przewodniczącej Rady Rodziców wystąpiła w tym dniu po raz ostatni.  Nie zabrakło łez wzruszenia wśród absolwentów szkoły. W wakacyjny rytm wprowadziła wszystkich krótka, wesoła część artystyczna. Po tych wszystkich przeżyciach odbyły się jeszcze spotkania z wychowawcami w klasach. Nauczyciele życzyli uczniom udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. A kiedy wszyscy odebrali zasłużone świadectwa… w szkole zrobiło się jakoś cicho i pusto.                     

 • Uwaga Uczniowie i Rodzice!

  Uwaga Uczniowie i Rodzice!
  21.06.2018

  Miejsca zbiórek dla dzieci ze szkół  podstawowych z powiatu zgierskiego i łęczyckiego:

   

  Miejsce kolonii: 

  OŚRODEK SZKOLENIOWO – WYPOCZYNKOWY ZHP

  „NADWARCIAŃSKI GRÓD”

  Załęcze Wielkie 89,

  98 – 355 PĄTNÓW

  .

  - dla dzieci z powiatu łęczyckiego:

   

  Wyjazd – zbiórka w dniu 26 czerwca 2018 r. (wtorek) –  Łęczyca – parking przed Urzędem Miasta, ul. M. Konopnickiej 14, o godzinie 9:30. 

  Powrót dzieci w dniu 9 lipca 2018 r. (poniedziałek)  na miejsce zbiórki przy wyjeździe. 

  Przypuszczalna godzina powrotu 13:00 – 13:30. Szczegóły na miejscu zbiórki.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Zakończenie roku szkolnego 2017/18
  19.06.2018

  22 czerwca 2018r.:

  smiley  godz. 8.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18,

  smiley  po części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w klasach - rozdanie świadectw.

  Uwaga!

  Dowozy poranne - bez zmian -jadą wszystkie autobusy

  Odwozy ok. godz. 12.00 - wszystkie autobusy.

 • "Woda wodzie nierówna"

  4 czerwca 2018 roku  grupa gimnazjalistów z klasy IIIB Justyna Głyda, Eryka Twardowska, Natalia Kapica, Aleksandra Pacholska i Mateusz Mikołajczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej przeprowadziła zajęcia w  II klasie. Głównym celem lekcji „Woda - niezwykła substancja” było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody, poznanie jej znaczenia i uświadomienie konieczności ochrony oraz wyzwalanie postawy badawczej dzieci. Drugoklasiści doświadczalnie zbadali podstawowe właściwości wody, narysowali wyszukane w wierszyku sposoby jej ochrony, a za pomocą gestów i rysunków odgadywali popularne powiedzenia o życiodajnej substancji.  Młodzież zadbała także o przyjazną i życzliwą atmosferę, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Woda wodzie nierówna” napisanego przez gimnazjalistów pod opieką p.Magdaleny Jasiaczek w ramach VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Projekt z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Lekcja dała dzieciakom odrobinę radości, zrealizowała zamierzone cele pomysłodawców, a szkoła uzyskała tytuł "Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2018.

 • Zaczarowany ogród czyli wizyta u Macieja Pola

  W tych ludziach można się zakochać. Jest w nich tyle ciepła, radości i dobroci. O kim tak piszemy? To Maciej Pol i Izabela Ogrodnik. Mimo mnóstwa pracy, ciągłych występów i wyjazdów otworzyli dziś przed nami drzwi swojego domu. Nie każdy miałby tyle odwagi, aby wpuścić do swego domu ponad trzydziestkę rozbrykanych uczniów i powiedzieć "czujcie się jak u siebie w domu". Mamy nadzieję, że gospodarze nie żałują tych słów i będą miło wspominać uczniów naszej szkoły. My jesteśmy zachwyceni tym spotkaniem. Dla dzieci wielką atrakcją była możliwość spotkania z czarodziejem w jego pięknym ogrodzie, gdzie wśród normalnych drzew czekało na nich niezwykłe czekoladowe drzewo i lekcja magii. Dziękujemy! Specjalne podziękowania dla p. Anny Roszuk za organizację dzisiejszego spotkania.

 • Śladami rzeki Pilicy

  Śladami rzeki Pilicy podążali ostatnio uczniowie klas czwartych i szóstych. Podczas wycieczki uczniowie poznawali historie grot oraz najdłuższego w Polsce schronu zbudowanego w czasie drugiej wojny światowej. Zapoznali się z funkcją energetyczną i rekreacyjną tamy, fauną i flora rezerwatu przyrody. A co zobaczyli? Naprawdę dużo m.in. Mikrokosmos w Ujeździe, w Nagórzycach zwiedzili piaskowcowe groty, w Smardzewicach spacerowali tamą, a w Spale zwiedzili rezerwat przyrody i spacerowali szlakiem nad Pilicę – pomnik Żubra, spacer ścieżkami przyrodniczymi. To jeszcze nie koniec. W miejscowości w Konewce obejrzeli wnętrze bunkra kolejowego,Tomaszowie Mazowieckim zwiedzili rezerwat „Niebieskie Źródła” i skansen rzeki Pilicy. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę".

 • V Piknik Rodzinny
  12.06.2018

  Dnia 10 czerwca 2018r. o godz. 13-stej rozpoczął się V Piknik Rodzinny. Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Sobór, serdecznie powitał zaproszonych gości, społeczność uczniowską, rodziców oraz pozostałych sympatyków szkoły.
  Nasz festyn uświetniły występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Bawiły nas pokazy taneczne najmłodszych, piosenki w wykonaniu chórów szkolnych i popisy solistów. Nie zabrakło kabaretów i przedstawień. Było radośnie, barwnie i trochę... nazbyt słonecznie. Żar z nieba można było złagodzić lodami, sorbetami i chłodną wodą. Ogromną popularnością cieszyła się, jak co roku, loteria fantowa. Atrakcję stanowiły również zajęcia z animatorką zabaw oraz turniej gier logicznych. Frajdę, małym i dużym, sprawiły zawody sportowe, strzelanie do celu oraz dmuchana zjeżdżalnia i skoki na trampolinie. Zainteresowanie wzbudziły stanowiska: turystyczne, kosmetyczne, wyrobów regionalnych. Nie zabrakło także pokazów strażackich. Każdy mały i większy głodomor mógł zaspokoić apetyt kosztując potraw z grilla. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju pysznych, słodkich wypieków. Kiedy po głodzie nie było już najmniejszego śladu, służby medyczne zapewniły pomiar cukru we krwi oraz mierzenie ciśnienia tętniczego.
  Czas spędzony na pikniku minął niepostrzeżenie. Pomimo wielkiego upału impreza udała się świetnie. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do domów.

 • Uwaga Rodzice!

  Uwaga Rodzice!
  22.05.2018

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 11 czerwca 2018r. (poniedziałek), o godz. 16.00.

                                                                                  Serdecznie zapraszamy!

strona: