• 25.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii EC1.

 • 25.05.2018

  Uczniowie klasy IVA i IVB wraz z nauczycielkami p. Elżbietą Lewandowską p. Iwoną Bartczak i p. Barbarą Pawlicką uczestniczyli w trzydniowej zielonej szkole na Roztoczu. Pierwszego dnia uczestnicy dotarli do Sandomierza, zwiedzili m. in. Bramę Opatowską, Rynek Starego Miasta, średniowieczny układ urbanistyczny, renesansowy ratusz, Collegium Gostomianum - dawna szkoła, obecnie liceum, furtę w murach obronnych („ucho igielne”), zamek oraz Podziemia Mieszczańskich. Następnie na uczniów czekała atrakcja w postaci spaceru statkiem po Wiśle, podczas którego podziwiali wspaniałą panoramę starej części Sandomierza. Drugiego dnia czwartoklasiści udali się do Zwierzyńca gdzie zwiedzili obiekty ordynacji Zamoyskich, stary browar, pomnik Szarańczy, kościółek na Wodzie, rezerwat koników polskich, stawy Echo – punkt widokowy. Później wspólnie z przewodnikiem poszli na spacer na Bukową Górę, a w godzinach popołudniowych zwiedzili Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN. Uwieńczeniem dnia była przejażdżka bryczkami zaprzężonymi w konie. Dzień trzeci uczniowie rozpoczęli od wizyty w pasiece w miejscowości Mokre. Obejrzeli skansen starych uli i uczestniczyli w warsztatach o zwyczajach i życiu pszczół – szklany ul. Atrakcją tego dnia była możliwość przebywania w domku inhalacyjnym oraz spacer ścieżką roślin miododajnych oraz ognisko.
  Zmęczeni, nieco przemoczeni ale wszyscy zadowoleni uczniowie wrócili do domów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 25.05.2018

  Zdobyliśmy III miejsce!!!
  Dzisiaj uczniowie klasy VIb - Ania Królicka, Edyta Banasiak i Dominik Pietrzak reprezentowali naszą szkołę w konkursie English Games zorganizowanym w SP w Witoni. Oprócz wiedzy teoretycznej z różnych dziedzin sportowych musieli się również wykazać się dużą sprawnością fizyczną. Mieli do zaliczenia miedzy innymi strzały na bramkę, rzuty do kosz, bieg , rzuty piłką lekarską. Nasi uczniowie okazali się sprawną i zgraną drużyną. Gratulujemy!!!!  

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 24.05.2018

  Kolejna grupa uczniów rozpoczęła swoją zieloną szkołę. Tym razem w Polskę wyruszyli uczniowie klas szóstych wraz z p. Kingą Gawlik, p. Wiolettą Nowak i p. Zbigniewem Antosiakiem. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Wrocławia, pięknego miasta, w którym naprawdę można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Najpierw uczniowie wyjechali na 49 piętro Sky Tower, później zwiedzili stary rynek, a na koniec zoo i afrykanarium. Oczywiście na każdym kroku towarzyszyły im urocze krasnale. Następnie pojechali do Szczytnej - docelowego punktu podróży. Szczytna to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, leży u podnóża Gór Stołowych, nad Bystrzycą Dusznicką. Oj, drugiego dnia to dopiero się działo. Nasi szóstoklasiści bardzo aktywnie spędzili dzień, a na trasie swych wędrówek spotkali nawet dzielnego Rumcajsa i piękną Hankę. Wycieczkę rozpoczęli od Kaplicy Czaszek, później pojechali do Kudowy Zdroju. A tam zwiedzili Muzeum Zabawek, Muzeum Żaby, obejrzeli prezentację multimedialną o przyrodzie Gór Stołowych. Później był spacer w parku zdrojowym, chwila relaksu i możliwość skosztowania wód uzdrowiskowych. Po chwili odpoczynku udali się do kościoła św. Anny w Zielencu, jest to najwyżej zbudowany kościół w Sudetach. Z wieży widokowej podziwiali piękne krajobrazy, a później udali się na spacer po torfowiskach w Zieleńcu. W drodze powrotnej odwiedzili Duszniki Zdrój.  Trzeciego dnia pogoda nie rozpieszczala uczestników zielonej szkoły. Od samego rana padał deszcz, ale oni dzielnie wyruszyli na kolejną wyprawę. Pierwszy punkt wycieczki to zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej w Wambierzycach, gdzie znajduje się najstarsza ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Europie oraz piękna i wyjątkowa Kalwaria Wambierzycka. Po obiedzie wreszcie słonko wyszło zza chmur, a uczniowie mogli wyruszyć na następną wyprawę, której nigdy nie zapomną. Autokarem udall się pod Wielka Sowe najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych. Wspinaczka nie była łatwa, ponieważ nim dojechali do celu pogoda znów się popsula, 2 godzinny spacer w deszczu. Jednak deszcz nie pokrzyżował planow naszych dzielnych wędrowców. Oni łatwo się nie poddają. Wprawdzie wracali z wyprawy cali mokrzy, ale zadowoleni i w wspaniałych humorach. A widoków jakie roztaczały sie przed nimi nikt im nie odbierze.  To już koniec zielonej szkoły, szostoklasiści wrócili do domu. W drodze powrotnej odwiedzili Sztolmie Walimskie gdzie poznali historie kompleksu "Riese" w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Później odwiedzili leżący w pobliżu Zamek Grodno, gdzie z wieży zamkowej podziwiali przepiękne widoki Gór Wałbrzyskich, Sowich i Dolinę Bystrzycy. W jednej z sal zamkowych ujrzeli znajomą twarz. Był to portret patrona naszej szkoły Władysława Łokietka. Niestety wyprawa dobiega końca, w poniedziałek czeka na dzieciaki szara rzeczywistość. Jednak tego co zobaczyli i przeżyli nic im nie odbierze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Uwaga Rodzice!

  22.05.2018

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 11 czerwca 2018r. (poniedziałek), o godz. 16.00.

                                                                                  Serdecznie zapraszamy!

 • 18.05.2018

  Pierwszoklasiści również wybrali sie na wycieczkę. W ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę" pojechali do rezerwatu przyrody "Perna". Uczniowie wzięli udział w zajęciach ekologicznych, podczas których m.in. poznawali gatunki drzew. Dzieci rozwiązywały różne zadania związane z lasem i ekologią, a pomagały im p. Emilia Granosiki i p. Alina Idczak. Rezerwat "Perna" został utworzony dla zachowania cennego lasu liściastego o różnowiekowym drzewostanie, z 140 letnimi przestojami obu gatunków dębów, tworzących najwyższe piętro. Reprezentuje on naturalną postać kontynentalnego grądu niskiego Tilio-Carpinetum stachyetosum w odmianie kujawskiej. Powierzchnia rezerwatu 15,27 ha.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Lekcja historii w Warszawie

  11.05.2018

  Maj obfituje w święta i uroczystości narodowe, a gdzie najlepiej uczyć się o ojczyźnie, symbolach narodowych jak nie w stolicy. Uczniowie klas trzecich pod opieką p. Barbary Lipińskiej, p. Jolanty Szymańskiej i p. Magdaleny Florek-Barylskiej, pojechali do Warszawy. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po Warszawie i poznawaniu skarbów, niezwykłych miejsc i historii naszej stolicy.

 • "Woda i powietrze w literaturze dziecięcej"

  14.05.2018

  Tym razem w ramach realizacji projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę" p. Anna Sobór i p. Jolanta Chwiałkowska zorganizowały konkurs recytatorski dla klas I-III pt. "Woda i powietrze w literaturze dziecięcej". Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych. Uczniowie przygotowali do recytacji wiersze o tym jak ważna jest dla nas woda i dlaczego nie możemy żyć bez powietrza, a także o tym co należy robić aby woda była zdrowa i powietrze było czyste.
  Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach:
  Klasy I
  I miejsce - Adam Tomczewski
  II miejsce - Julia Cybulska
  III miejsce - Patrycja Wiatr
  wyróżnienie - Maja Bombała
  Klasy II
  I miejsce - Natalia Wasiak
  II miejsce - Gabriela Andrzejczak
  wyróżnienie - Julia Łuczak
  Klasy III
  I miejsce - Jakub Kaczmarek
  II miejsce - Witold Kowalczyk
  III miejsce - Gabriela Gadulska, Adrianna Płoska
  wyróżnienie - Katarzyna Walisiak, Zuzanna Wikaryjczak
  Gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Cisza, spokój, czyste powietrze, szumiąca rzeka ... i siódmioklasiści

  11.05.2018

  Czy w obecnym świecie można znaleźć miejsce gdzie nie dociera Internet, nie działają telefony komórkowe, za to jest cisza, spokój, piękne widoki i czyste powietrze? Otóż jest. To miejsce to Nadwarciański Gród - Załęcze Wielkie. Właśnie tu uczniowie klas siódmych oraz p. Jolanta Chwiałkowska i p. Marta Kowalczyk byli na zielonej szkole. Wyjazd zorganizowany został w ramach zadania Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę". No cóż początki były trudne. No bo jak tu żyć bez telefonu, jak tu rozmawiać ze sobą patrząc w oczy, a nie klikając w klawiaturę telefonu. Jednak niesamowity klimat tego miejsca sprawił, że wszyscy bawili się fantastycznie, natura wygrała z nowoczesnością (chociaż na kilka dni). Codzienne spacery po lesie, lekcje ekologii dotyczące badania czystości wody w rzece Warcie, mecze piłki nożnej, wycieczki do kamieniołomów i nad Żabi Staw, wieczorne rozmowy do samego rana, sprawiły, że żal było rozstać się z tym uroczym miejscem. Załęcze Wielkie to miejsce gdzie można oddychać pełną piersią.

 • "Budowle XX wieku"

  14.05.2018

  Kilka dni temu został rozstrzygnięty konkurs matematyczno-plastyczny "Budowle XX wieku". Konkurs zorganizowały nasze matematyczki p. Kinga Gawlik i p. Elżbieta Lewandowska. Nauczycielki po raz kolejny starały się udowodnić, że matematyka nie jest nudna tylko naprawdę ważna i spotykamy ją na każdym kroku. W konkursie wzięło udział wielu uczniów więc chyba się im to udało. A oto wyniki konkursu:
  I miejsce Jan Roszuk i Stanisław Stańczyk
  II miejsce Kasia Stańczyk i Krzysztof Banasiak
  III miejsce Julia Budzyńska i Zuzanna Tyrpuła.
  Gratulujemy świetnych pomysłów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Górskie wędrówki piątoklasistów

  11.05.2018

  Uczniowie klas piątych rozpoczęli majową przygodę z górami od wizyty we Wrocławskim ZOO. Tam najwięcej czasu spędziliśmy w Afrykarium przyglądając się z bliska rekinom, płaszczkom i żółwiom. Następnie podziwialiśmy wodny spektakl fontann przed Halą Stulecia oraz spacerowaliśmy wśród kwitnących azalii w Ogrodzie Japońskim. Późnym popołudniem dotarliśmy do Karpacza, aby poznać miejsce, w którym będziemy mieszkać ,,Zielone Wzgórze”, z którego roztaczał się przepiękny widok na Śnieżkę  zdobytą przez nas 3 dnia pobytu. Długie wędrówki pod górkę to cecha charakterystyczna tego wyjazdu. Zamek Chojnik, zamek Bolków, skała Chybotek, Złoty Widok, a nawet mały spacer – to zawsze pod górkę. Ta wyprawa dla wytrwałych, okazała się jednak pełna niezapomnianych atrakcji. Wizyta w Western City, podczas której jeździliśmy konno, rzucaliśmy włócznią, podkową i wdrapywaliśmy się na pal męczarni.

  Tor saneczkowy, spacer w jaskini, szukanie ametystów w strumieniu, wjazd kolejką na Kopę, obcowanie z przyrodą Karkonoskiego Parku Narodowego to tylko cząstka wyjazdu. Zwiedzaliśmy także Muzeum Sportu i Rekreacji, Muzeum Gier Video i Klocków Lego. Ostatnim punktem wyjazdu było wizyta na wrocławskim stadionie.

  W strugach deszczu wróciliśmy  do domu, a zmęczenie długo nie pozwalało zapomnieć tej wyprawy.

  Maj to czas wyjazdów, wycieczek i zielonych szkół. Jako pierwsi na zieloną szkołę wyjechali uczniowie klas piątych z p. Renatą Tratkiewicz, p. Emilią Andrzejczak.Pierwszego dnia zwiedzali wrocławskie zoo oraz pachnący i kolorowy ogród japoński. Podziwiali Halę Stulecia wpisaną jako zabytek na listę Unesco oraz uczestniczyli w multimedialnym pokazie fontann. Po wizycie we Wrocławiu czekała na uczniów kolejna atrakcja czyli zapoznanie z ośrodkiem Zielone Wzgórzew Karpaczu, z którego roztacza się przepiękny widok na Śnieżkę ,pyszna kolacja oraz rozgrywki sportowe. W drugi dzień zielonej szkoły odwiedzili Muzeum klocków Lego i konsoli gier oraz wcielili się w zdobywców Dzikiego Zachodu w Western City. Ale najwięcej satysfakcji sprawił przejazd torem saneczkowym. Trzeciego dnia  pobytu w Karpaczu wszyscy uczestnicy wyjazdu dzielnie weszli na Śnieżkę, a schodząc ze szczytu zachwycili się zabytkową świątynią Wang. Wieczorem siły jeszcze nie całkiem nie opuściły więc zorganizowano Questing po Karpaczu
  Czwarty dzień również obfitował w wyprawy górskie. Uczniowie wybrali się do Szklarskiej Poręby aby zauroczyć się pięknem wodospadu Szklarki oraz wyszukać w górskim potoku szlachetnych kamyków. Ta przygoda dla jednego ucznia skończyła się wizytą w przychodni chirurgicznej, ponieważ niefortunnie przeciął sobie stopę. Marcel był bardzo dzielny i już niedługo po założeniu trzech szwów był gotowy do dalszego korzystania z atrakcji zielonej szkoły. Po południu piątoklasiści wraz z opiekunami wdrapali się na szczyt góry Chojnik aby z wieży podziwiać przepiękny widok na Karkonosze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 08.05.2018

  Taka piękna, słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom i poznawaniu otaczającego nas świata. Zaczął się czas Zielonych Szkół i wyjazdów. Również uczniowie klasy drugiej i klas czwartych w ramach zadania Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę",  pojechali na wycieczkę podczas, której wzięli udział w zajęciach dotyczących wody, ekologii i świata zwierząt. Najpierw uczniowie zwiedzili elektrownię wodnej, a następnie pojechali do Zoo Safari w Borysewie. W Zoo czekało na dzieciaki mnóstwo  atrakcji. Przejażdżka kolejką, zajęcia edukacyjne „Trudy życia na pustyni”, jazda na kucyku, figlarnia i spacer po zoo.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 07.05.2018

  Dnia 27 kwietnia 2018 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Potyczki matematyczne” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w Łęczycy. Celem konkursu było wyszukiwanie młodych talentów matematycznych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań, wdrażanie uczniów do przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji oraz nawiązanie i rozwijanie współpracy z nauczycielami matematyki ze szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego.

  Konkurs odbywał się w czterech grupach wiekowych: kl. IV, V, VI i VII szkoły podstawowej. Uczestnicy rozwiązywali  cztery zadania przygotowane przez metodyka matematyki dostosowane do poziomu każdej klasy. Nagrody otrzymali trzej najlepsi uczniowie w każdej grupie wiekowej.  Nasze uczennice zajęły trzy zaszczytne miejsca.

  W kategorii klas VI

  I miejsce Justyna Pałczyńska – klasa VIB

  III miejsce Natalia Drzewiecka – klasa VIA

  w kategorii klas V

  II miejsce Lena Szelejewska – klasa VB.

  Justynka Pałczyńska zakwalifikowała się do dalszego etapu, który odbędzie się 29 maja 2018 r. w Łasku. Wszystkim dziewczynom gratulujemy, a za Justynę trzymamy mocno kciuki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Słowem, pieśnią i tańcem świętowaliśmy 3 Maja!

  27.04.2018

  "Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem"
  (Cycero)

  Dnia 27 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. 
  Obchodom narodowego święta przyświecały piękne słowa pochodzące z wiersza Michała Arcta

  Maj – rocznica pięknych serc,
  Maj – rocznica wielkich myśli /…/

  Ciekawy scenariusz, świetna gra aktorska naszych uczniów (Ani Ryk, Dawida Wasiaka, Natalii Drzewieckiej, Edyty Banasiak, Magdy Brygier, Ani Królickiej, Dawida Gładycha oraz pani Magdaleny Florek-Barylskiej) dekoracja, oprawa muzyczna, występy solistek (Michaliny Banasiak, Oliwii Czajkowskiej), chóru, dzieci z klasy IIIb oraz stroje występujących sprawiły, że społeczność szkolna z dużym zainteresowaniem oglądała przedstawienie. Nasi artyści, w krótkiej scence, przypomnieli  czym jest konstytucja oraz okoliczności ustanowienia tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Charakter spotkania podkreślił także fajny, dynamiczny układ taneczny przygotowany przez uczniów klas piątych (Zuzię Tyrpułę, Paulinę Milską, Karolinę Kornat, Anię Stolarczyk, Stasia Stańczyka, Agatę Kowalewską, Julkę Bartniak, Natalkę Piątek, Magdę Pilichowską) do piosenki „Kocham Cię, Polsko”. Najwięcej jednak entuzjazmu i uśmiechu na twarzy wywołał  „Mazur Trzeciego Maja” brawurowo odtańczony przez grupę 5- i 6-latków z naszego przedszkola. Brawo Maluchy!

  Nasza akademia była niewątpliwie dla uczniów jedną z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomniem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • 26.04.2018

  Dnia 26 kwietnia odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Let's speak English" Macmillan Primary School Tournament. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych z powiatu łęczyckiego. Konkurs został przeprowadzony przy współpracy z wydawnictwem Macmillan Education w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III oraz klasy VI-VII. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością słówek i gramatyki. Zadania były wymagające i trzeba było wykazać się dużą wiedzy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich : Abdul Al-Hayek oraz Hanna Andrzejczak, a w starszej kategorii wiekowej Edyta Banasiak i Urszula Kowalczyk. W czasie gdy uczniowie zmagali się
  z zawiłościami języka angielskiego, ich opiekunowie uczestniczyli w szkoleniu. Spotkanie
  z nauczycielami prowadził przedstawiciel wydawnictwa Macmillan pan Przemysław Karwacki.
  Nad całością organizacji konkursu czuwała nauczycielka języka angielskiego pani Emilia Andrzejczak.
  A oto wyniki VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Let's speak English" Macmillan Primary School Tournament:
  Kategoria klas Trzecich : Zostały przyznane dwa pierwsze miejsca, uczennice zdobyły taką sama liczbę punktów
  I miejsce -Zuzanna Lisewska – Szkoła Podstawowa w Górze św. Małgorzaty
  I miejsce Hanna Andrzejczak- Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej
  II miejsce – Abdul Al-Hayek - - Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej
  III miejsce- Martyna Stępniak – Szkoła Podstawowa nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w Łęczycy
  Kategoria klas VI-VII:
  I miejsce – Martyna Jakubowska- Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Konopnickiej w Łęczycy
  II miejsce - Urszula Kowalczyk- Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej
  III miejsce- Jakub Jaworski - Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Konopnickiej w Łęczycy
  Congratulations to all students !!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Woda wraca, a śmieci...?

  26.04.2018

  W dniu 25 kwietnia piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. „Woda wraca” odbywających się w Grupowej Oczyszczalni Ścieków Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej w Łodzi dofinansowanych przez WFOŚiGW w ramach projektu” Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018.
  Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej i wiedzy o znaczeniu procesu oczyszczania ścieków w ochronie środowiska naturalnego. Dzięki zdobytym wiadomościom uczniowie staną się propagatorami wiedzy o szkodliwości wrzucania do kanalizacji odpadów stałych. Przerażający jest fakt, iż w ciągu roku do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi trafi 360 ton odpadów, natomiast wrzucane do ścieków patyczki kosmetyczne powodują 100 dodatkowych awarii rocznie.
  Po takiej dawce wiedzy jak na skrzydłach ruszyliśmy do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Tam poznaliśmy zasady funkcjonowania lotniska, specyfikę pracy służb lotniskowych – Służby Ochrony Lotniska i Lotniskowej Straży Pożarnej oraz zrobiliśmy rundkę lotniskowym autobusem po płycie lotniska.
  Uwieńczeniem wyjazdu była pyszna pizza!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, z tej okazji został przeprowadzony w naszej szkole apel. Podczas apelu p. Anna Sobór i p. Jolanta Chwiałkowska rozdały nagrody za udział w konkursach ekologicznych zorganizowanych w ramach zadania Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę". W konkursie piosenki I miejsce zajęła Michalina Banasiak, II miejsce Oliwia Czajkowska, III miejsce Sandra Pisera. W konkursie plastycznym "Co by było gdyby na świecie zabrakło wody" nagrody otrzymali: I miejsce - Gabriela Jeziorska, Jakub Dąbek, Natalia Wojtczak, II miejsce - Adrianna Płoska, Hubert Durys, Katarzyna Stańczyk, III miejsce - Hanna Andrzejczak, Kacper Bartczak, Magdalena Marczak, wyróżnione zostały również prace: Roksany Antczak, Krzysztofa Banasiaka, Aleksandry Marczak, Huberta Gadulskiego, Juli Budzyńskiej, Kacpra Zarębskiego, Mariki Czekalskiej, Wiktora Kowalczyka, Jana Przybysza, Ali Cieślińskiej. W konkursie na prezentację multimedialną "Źródła zanieczyszczeń powietrza i wody w województwie łódzkim" I miejsce zajęli Katarzyna Stańczyk i Krzysztof Banasiak, II miejsce - Anna Królicka i Weronika Stolarczyk. W konkursie wiedzowym "Co wiem o wodzie i powietrzu" zwyciężyli Szymon Kubiak i Lena Szelejewska, II miejsce zajął Kacper Pełczyński, a najniższym podium znalazło się aż 5 osób, byli to: Natalia Drzewiecka, Klaudia Gmerek, Oliwia Czajkowska, Anna Ryk, Justyna Pałczyńska.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albymie fotograficznym

 • Rajd "Śladami Marii Konopnickiej"

  21.04.2018

  W dniu 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. E. Granosik i W. Nowak uczestniczyli w VIII Rajdzie Śladami Marii Konopnickiej. W piękny słoneczny dzień wędrowaliśmy leśnymi ścieżkami podziwiając piękno krajobrazu. Tymi samymi ścieżkami przechadzała się słynna poetka Maria Konopnicka. W czasie wędrówki zostały rozegrane konkursy dotyczące twórczości słynnej pisarki. W konkursach tych zajęliśmy I i II miejsce.
  Po przejściu około 5 km dotarliśmy do Dworku w Bronowie, gdzie zwiedziliśmy muzeum Marii Konopnickiej. Na strudzonych czekał gorący posiłek. W szeregi PTTK po uroczystym ślubowaniu wstąpiła Magdalena Majda.

 • XV Forum Samorządów Uczniowskich

  20.04.2018

  20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej odbyło się XV Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich pt. "Droga Polski do Niepodległości". Uroczystość była związana ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W Forum wzięli udział również przedstawiciele naszego samorządu uczniowskiego: Karolina Orłowska, Oliwia Czajkowska, Malwina Kaźmierczak i opiekun SU Kinga Gawlik.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Powiatowy konkurs "Pięknie być człowiekiem"

  19.04.2018

  W tym roku obchodzimy 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego organizator konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem" Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, prosiła uczestników o przedstawienie utworów autorów z dowolnej epoki, opowiadające o Polsce, potrzebie wartości, patriotyzmie, bohaterstwie, poświęceniu i wierze. Temat piękny i trudny. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu Magdaleny Brygier, która pięknie przedstawiła fragment książki "Nad Niemnem E. Orzeszkowej i wiersz K. K. Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim" i zajęła I miejsce, a Julka III. Magda będzie reprezentowała szkołę w etapie wojewódzkim w Płocku razem z Marią Turkowską i Janem Zaborowskim uczniami oddziałów gimnazjalnych. GRATULUJEMY

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

strona: