Nowa galeria Dzień Zdrowia Psychicznego została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony 10 października, to ważne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego. Z tej okazji uczniowie założyli zielone wstążki jako symbol wsparcia dla osób zmagających się z problemami psychicznymi oraz solidarności z ideą dbania o zdrowie psychiczne. Wydarzenie miało na celu podkreślenie, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne na co dzień oraz poszukiwanie wsparcia, gdy jest ono potrzebne.
Nowa galeria Dzień Drzewa została dodana do albumu fotograficznego
10 października – Światowy Dzień Drzewa. To coroczne święto na cześć drzew. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony.
Na drzewach coraz więcej kolorowych liści, a to oznacza, że złota polska jesień w rozkwicie. Świetliczaki z klasy 1A korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer wokół szkoły, gdzie zbierały kolorowe liście. Z zebranych liści wyczarowały piękne "witrażowe drzewa". Było mnóstwo radości i zabawy.
Nowa galeria Sprzątanie Świata została dodana do albumu fotograficznego
„Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej” Wojciech Młynarski
Nasza szkoła przystąpiła do 31. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata - Polska”, organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”.
Wyposażeni w rękawiczki i worki, uczniowie klas 1-3 opuścili mury szkoły, wykazując się dużym zaangażowaniem podczas sprzątania wyznaczonych miejsc na terenie szkoły. Akcja przebiegła sprawnie,
a wysiłek uczniów przyniósł oczekiwane rezultaty.
Dbajmy razem o naszą planetę każdego dnia.
Nowa galeria Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Kropki
Podczas świetlicy klasa 1A poznała historię małej dziewczynki Vashti, która odkryła swój talent w aktywności, która do tej pory według niej nie była jej silną stroną. Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień, w którym promowana jest wytrwałość, kreatywność, odwaga w pokonywaniu swoich obaw i rozwój talentów. Na zajęciach dominował motyw kropki. Pierwszaki przekonały się, że warto ćwiczyć i próbować, nawet jeśli na początku coś nam nie wychodzi.
Nowa galeria Podróże z klasą - IV została dodana do albumu fotograficznego
W dniach 26-27 września uczniowie klasy IV a i IV b wraz z opiekunami, udali się na dwudniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa w ramach ministerialnego przedsięwzięcia „Podróże z klasą”.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku w Ogrodzieńcu, który jest nie tylko największą warownią Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, ale także jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, wpisanej na listę UNESCO jako jedno z najcenniejszych skarbów. Z przewodnikiem zstąpiliśmy kilkaset metrów pod ziemię, gdzie odkrywaliśmy fascynującą historię tej niezwykłej kopalni. Spacerując wśród misternie wykutych w soli komór, z zachwytem podziwialiśmy Kaplicę św. Kingi, malownicze podziemne jeziora oraz unikatowe solne rzeźby. Ta podziemna trasa turystyczna pozostawiła w nas niezatarte wrażenie.
Drugiego dnia naszej wycieczki odwiedziliśmy Kraków, jedno z najstarszych miast Polski. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”, a następnie wspięliśmy się na Kopiec Kościuszki, jeden z pięciu kopców poświęconych narodowemu bohaterowi. Z jego szczytu rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na Kraków, niegdyś stolicę kraju.
Podążając z przewodnikiem Drogą Królewską, najważniejszym szlakiem Krakowa, mieliśmy okazję zgłębić fascynującą historię miasta oraz jego zabytków. Odwiedziliśmy plac Jana Matejki, gdzie stoi słynny pomnik Wiktorii Grunwaldzkiej, a także podziwialiśmy Barbakan, Bramę Floriańską, piękne przykłady średniowiecznej architektury obronnej.
Przechodząc obok kościoła św. Piotra i Pawła, Jamy Michalika – pierwszej siedziby kabaretu, domu Jana Matejki, Sukiennic, wieży Ratuszowej oraz Bazyliki Mariackiej, z której usłyszeliśmy hejnał, dotarliśmy do Katedry Wawelskiej, a stamtąd do Zamku Królewskiego, gdzie pod okiem miłej pani przewodnik zwiedziliśmy imponujące komnaty reprezentacyjne z słynnymi arrasami.
Zmęczeni, ale przepełnieni niezapomnianymi wrażeniami, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Ta wycieczka obfitowała w niezwykłe doświadczenia i pozostawiła nam piękne wspomnienia.
Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy Kraków, by odkryć jego nieodkryte zakątki.
Nowa galeria Podróże z klasą - III została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka trzydniowa w Góry Świętokrzyskie Chęciny – Bałtów – Krzemionki Opatowskie zorganizowana w dniach 2.10-4.10 2024r dla 48 uczniów klas trzecich.
Kolejna wycieczka w ramach przedsięwzięcia "Podróże z klasą". Tym razem uczniowie klas trzecich pojechali w Góry Świętokrzyskie.
Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w ruinach Zamku Królewskiegow Chęcinach. Następnym punktem było Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu.A na zakończenie dnia spacer w Rezerwacie Przyrody Nieożywionej w Kadzielni.
Drugiego dnia wycieczki trzecioklasiści przenieśli się do czasów prehistorycznych i na swojej drodze spotkali dinozaury. Tirex, diplodok, tyranozaur i inne prehistoryczne zwierzęta, które zamieszkują JuraPark w Bałtowie chętnie pozowały z nimi do zdjęć. To nie wszystko!W bałtowskim ZOO -Safari tym razem żywe zwierzęta zaglądały do autobusu, w którym dzieci zwiedzały ZOO - Safari. Od sarenek, jeleni, żubrów i wielbłądów dzieliła ich tylko szyba. W mini-zoo niebieska ara rozmawiała z uczniami, a kózki, owieczki jadły smakołyki z ich rączek. Kolejna przygoda w Bałtowskim Kompleksie turystycznym to to spacer w Parku Miniatur. Kilkadziesiąt zamków z całej Polski, zebrane w jednym miejscu, a wśród nich ten z diabłem Borutą - Zamek Królewski w Łęczycy. A na zakończenie wirtualna gra Adventure Planet.
Trzeci dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od wizyty w Zagnańsku. Właśnie tam rośnie jeden z najstarszych dębów w Polsce - dąb Bartek. Następnie pojechali do Muzeum Krzemienia Pasiastego - rezerwatu archeologicznego chroniącego zespół neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego. Trzecioklasiści dowiedzieli się, że krzemień jest krzemionkową skała osadową pochodzenia chemicznego lub biochemicznego, a ze względu na swoje właściwości już od starszej epoki kamienia był wykorzystywany do wytwarzania narzędzii uzbrojenia.
Nowa galeria Podróże z klasą - VII została dodana do albumu fotograficznego
Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie rozpoczynają naukę, ale dla siódmoklasistów to czas wielkiej przygody i dalekiej podróży. To właśnie oni uczestniczyli w przedsięwzięciu dofinansowanym z budżetu państwa i Ministra Edukacji Narodowej w wysokości 43717 zł. Celem „Podróży z klasą” było przede wszystkim uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania góralskich tradycji, kultury Żydów zamieszkujących krakowski Kazimierz, jak również poprzez obcowaniez dziełami sztuki w galeriach zakopiańskich, m.in. w Galerii Sztuki Władysława Hasiora czy wilii Okrza w Zakopanem. Poznawanie historii polskiej poprzez wizyty: w Katedrze na Wawelu, Zamku na Wawelu, Podziemnym Rynkuw Krakowie, Kopalni Soli w Wieliczce. Poznanie walorów przyrodniczych Tatr podczas spaceru w Dolinie Kościeliskiej, wizyty w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Tatrzańskim, a przede wszystkim podziwianie piękna górskich szczytów z Gubałówki. Podróże to również świetna zabawa, integracjai ciekawie spędzony czas. Siódmoklasiści świetnie się bawili podczas wspólnego ogniska, dyskoteki czy wizyty w Termach Szaflary. Te pięć dni wspólnych przeżyć na długo pozostanie w pamięci, a może rozbudzi apetyt na więcej?!
W dniu 14.10.2024r. obchodzimy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Klas Pierwszych. Tego dnia odwozy odbędą się o godzinie 11.00 (dotyczy to autobusów nr 7,8,9,11,12,16). Dowozy bez zmian.
Nowa galeria IX Piknik Rodzinny została dodana do albumu fotograficznego
IX Piknik Rodzinny w naszej szkole odbył się we współpracy z Gminą Łęczyca. Tegoroczna wspólna zabawa piknikowa upływała pod znakiem życia zgodnie z naturą i dbałości o ekologię oraz propagowanie postaw proekologicznych. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Na początku zostało zaprezentowane przedstawienie poświęcone tematyce ekologicznej pt.”Proces o czyste powietrze”. Następnie wystąpiła grupa gimnastyczek „Artlife” i miłośnicy tańca z „Centrum Hajdasz” Na terenie szkoły oraz wokół przygotowano wiele atrakcji takich jak dmuchane zjeżdżalnie, ekologiczne gry planszowe, ścianka wspinaczkowa, popcorn, wata cukrowa, studia tatuaży i makijażu, warsztaty ekologiczne, ekobus, które zostały dofinansowane z funduszy gminnych . Nie zabrakło również pokazów wozów strażackich i policyjnych oraz służby więziennej. Swoim zapachem kusiły stoiska spożywcze z grillowanymi kiełbaskami i karkówką oraz grochówka i rozmaite ciasta.
Nowa galeria Europejski Dzień Języków została dodana do albumu fotograficznego
Dziś uczniowie klas ósmych wzięli udział w Europejskim Tygodniu Języków, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy 🇵🇱 🇩🇪 🇮🇹Nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach językowych. Integrowali się z uczniami z naszego powiatu rywalizując z nimi w ciekawych konkurencjach, tańcząc i bawiąc się. Była to też doskonała okazja do poznania i zwiedzania jednej z łęczyckich szkół średnich, w której niektórzy uczniowie planują dalszą edukację.
Nowa galeria Indywidualne Biegi Przełajowe została dodana do albumu fotograficznego
25.09 2024 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Łęczycy. Oskar Wasiak zajął III miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci, a Agata Felczak i Fabian Skoczylas zajęli I miejsca w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Pozostali reprezentanci naszej drużyny to: Jakub Durecki, Bartosz Felczak, Iga Nawrocka, Alicja Skoczylas, Nikola Nawrocka.
Nowa galeria KONKURS PLASTYCZNY "LAURKA DLA DK" została dodana do albumu fotograficznego
Konkurs jubileuszowy na 70 - lecie Domu Kultury w Łęczycy w ramach "Łęczyca w Barwach Jesieni".
Przy wykorzystaniu jesiennych darów natury oraz swojej wyobraźni Zuzia Olczyk z klasy 3B wykonała piękną laurkę dla Domu Kultury w Łęczycy.
Organizator postanowił nie przyznawać miejsc w konkursie i każdemu uczestnikowi wręczył równorzędną nagrodę jako podziękowanie za udział w konkursie.
Zuzi życzymy pomysłów i sukcesów w kolejnych projektach plastycznych. Brawo!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, które odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 19.09.2025r. o godzinie 15.30 - oddziały przedszkolne i klasy I-III, a o godzinie 16.00 - klasy IV-VIII.
Wychowawcy poszczególnych oddziałów będą oczekiwali na Państwa w salach:
IA - 205
IB- 207
IIB - 208
IIA - 204
III A - 206
IIIB - 203
IIIB - 207
IVA- 115
IVB - 103
VA - 109
VB - 104
VIA - 113
VIB - 111
VIIA - 114
VIIB - 9
VIIIA - 110
VIIIB - 10
Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa, oczekują na Rodziców w godz. 16.30-17.30 w pokoju nauczycielskim lub w swoich gabinetach (specjaliści).
Szanowni Państwo,
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich oddziałów szkolnych i przedszkolnych, rozpocznie się 2 września 2024r. o godzinie 8.15 mszą świętą w kościele w Topoli Królewskiej. Po nabożeństwie dzieci udadzą się do hali gimnastycznej, gdzie nastąpi oficjalne powitanie uczniów oraz otwarcie roku szkolnego 2024/2025. Później uczniowie, pod opieką wychowawców, przejdą do swoich sal.
Dowozy tego dnia - wszystkie autobusy wg planu.
Odwozy o godzinie 10.30.
Przypominamy o zabraniu obuwia na zmianę.
Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu26 i 27 sierpnia, w godzinach 9-11, zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach adaptacyjnych w przedszkolu. Zajęcia przeznaczone są tylko dla dzieci nowo zapisanych, które jeszcze nie chodziły do przedszkola.
Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego
Przed rozpoczęciem letnich wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku”.
Nowa galeria Z wizytą w Warszawie została dodana do albumu fotograficznego
3 czerwca uczniowie klas czwartych byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Buffo, gdzie obejrzeli przedstawienie ,, Piotruś Pan". Następnie udali się do Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie uczestniczyli w zajęciach ,, Jak pięknie się różnić" i ,,Gry i zabawy dzieci żydowskich".
Nowa galeria Dzień Pustej Klasy została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy VI b uczestniczyli w Dniu Pustej Klasy. Wyruszyliśmy rowerami, aby poznać uroki Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej oraz atrakcje naszej Małej Ojczyzny. Trasa przebiegała przez Dobrogosty - Kozuby- Górę św. Małgorzaty- Mętlew do siedziby Koła Łowieckiego nr 4 Boruta. Tam pan Michał Twardowski przygotował dla nas wiele atrakcji. Było ognisko, pyszne kiełbaski, pieczone pianki oraz coś dla ducha i umysłu. Gościem specjalnym był pan Igor Walczykowski, który opowiadał nam o umiejętnościach swoich czworonogów – krótkowłosych wyżłów niemieckich. Słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem ciekawostek o gospodarce leśnej, przyrodzie i bogactwie naturalnym naszej okolicy.
Dzień Pustej Klasy był niezwykle atrakcyjny. Przejechaliśmy na rowerach 31 km, graliśmy w piłkę nożną na wyjątkowym obiekcie sportowym w Górze św. Małgorzaty, poznaliśmy pracę leśnika, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o hodowli psów myśliwskich, a na koniec otrzymaliśmy nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Grotniki. Nad bezpieczeństwem naszego przejazdu czuwali rodzice, którzy się świetnie bawili razem z nami panowie : Jacek Kisielewski, Łukasz Milski, Sebastian Sadowski. Natomiast nad kulinarną stroną naszego pobytu czuwała pani Katarzyna Twardowska. Ciekawe, co będzie za rok?!