Dokumentacja Regulamin wycieczek Regulamin świetlicy Regulamin zajęć opiekuńczych w oddziałach przedszkolnych REGULAMINY KORZYSTANIA Z PŁYWALNI Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

Szkolne dokumenty

Regulamin wycieczek

Zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób.

Dlatego każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:

1. Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.

2. Stosować się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów lub przewodników.

3. Nie oddalać się od grupy bez wyraźnego zezwolenia opiekuna.

4. Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

5. Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.

W AUTOKARZE:

1. Podczas jazdy słuchać objaśnień przewodnika lub nauczyciela, nie zmieniać miejsc, nie wstawać
              z foteli i nie hałasować.

2. Wszelkie niedyspozycje związane z jazdą zgłosić natychmiast nauczycielowi.

3. Śmieci wyrzucać do przygotowanych koszy lub torebek foliowych.

ZWIEDZANIE:

1. Podczas zwiedzania obiektów zabytkowych, muzeów, wystaw nie dotykać eksponatów, uważnie słuchać objaśnień przewodnika lub nauczyciela.

2. W zwiedzanych obiektach nie hałasować, nie spożywać żadnych pokarmów, nie siadać w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

3. W razie zgubienia się uczeń musi bezwzględnie pozostać na miejscu zagubienia i czekać na powrót opiekuna.

NA TRASIE:

1. Nie śmiecić, nie niszczyć zieleni, nie płoszyć zwierząt.

2. Nie oddalać się samowolnie od grupy.

3. Wszelkie niedyspozycje i problemy zgłaszać natychmiast nauczycielowi.

Zobowiązuję się do przestrzegania regulaminu wycieczki i wykonywania poleceń nauczycieli.