Niedziela 24.06.2018

Lubię to

Kontakt

• Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, Oddziały Gimnazjalne
    Topola Królewska 66/67
    99-100 Łęczyca
    woj. łódzkie
    tel. kom.: 601 888 871
    tel. kom.: 697 223 213

Zapraszamy do korzystania z obiektów sportowych!

Szanowni Państwo!

Istnieje możliwość korzystania w godzinach popołudniowych z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej!!!

Wynajęcie sali sportowej – 1 godz. - 80 zł

Każda następna godzina - 40 zł

Grupy stałe na umowę – 1 godz. - 60 zł

Każda następna godzina - 40 zł

Siłownia / sala korekcyjna – 1 wejście - 8 zł

Karnet 10 wejść - 60 zł

Grupy liczące co najmniej 10 osób z terenu Gminy Łęczyca otrzymują 25% zniżki.

Osoba do kontaktu Zbigniew Antosiak tel. 696 526 257

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

• 4 czerwca 2018 roku  grupa gimnazjalistów z klasy IIIB Justyna Głyda, Eryka Twardowska, Natalia Kapica, Aleksandra Pacholska i Mateusz Mikołajczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej przeprowadziła zajęcia w  II klasie. Głównym celem lekcji „Woda - niezwykła substancja” było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody, poznanie jej znaczenia i uświadomienie konieczności ochrony oraz wyzwalanie postawy badawczej dzieci. Drugoklasiści doświadczalnie zbadali podstawowe właściwości wody, narysowali wyszukane w wierszyku sposoby jej ochrony, a za pomocą gestów i rysunków odgadywali popularne powiedzenia o życiodajnej substancji.  Młodzież zadbała także o przyjazną i życzliwą atmosferę, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Woda wodzie nierówna” napisanego przez gimnazjalistów pod opieką p.Magdaleny Jasiaczek w ramach VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Projekt z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Lekcja dała dzieciakom odrobinę radości, zrealizowała zamierzone cele pomysłodawców, a szkoła uzyskała tytuł "Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2018.

• W tych ludziach można się zakochać. Jest w nich tyle ciepła, radości i dobroci. O kim tak piszemy? To Maciej Pol i Izabela Ogrodnik. Mimo mnóstwa pracy, ciągłych występów i wyjazdów otworzyli dziś przed nami drzwi swojego domu. Nie każdy miałby tyle odwagi aby wpuścić do swego domu ponad trzydziestkę rozbrykanych uczniów i powiedzieć "czujcie się jak u siebie w domu". Mamy nadzieję, że gospodarze nie żałują tych słów i będą miło wspominać uczniów naszej szkoły. My jesteśmy zachwyceni tym spotkaniem. Dla dzieci wielką atrakcją była możliwość spotkania z czarodziejem w jego pięknym ogrodzie, gdzie wśród normalnych drzew czekało na nich niezwykłe czekoladowe drzewo i lekcja magii. Dziękujemy! Specjalne podziękowania dla p. Anny Roszuk za organizację dzisiejszego spotkania.

• Śladami rzeki Pilicy podążali ostatnio uczniowie klas czwartych i szóstych. Podczas wycieczki uczniowie poznawali historie grot oraz najdłuższego w Polsce schronu zbudowanego w czasie drugiej wojny światowej. Zapoznali się z funkcją energetyczną i rekreacyjną tamy, fauną i flora rezerwatu przyrody. A co zobaczyli? Naprawdę dużo m.in. Mikrokosmos w Ujeździe, w Nagórzycach zwiedzili piaskowcowe groty, w Smardzewicach spacerowali tamą, a w
      Spale zwiedzili rezerwat przyrody i spacerowali szlakiem nad Pilicę – pomnik Żubra, spacer ścieżkami przyrodniczymi. To jeszcze nie koniec. W miejscowości w Konewce obejrzeli wnętrze bunkra kolejowego,Tomaszowie Mazowieckim zwiedzili rezerwat „Niebieskie Źródła” i skansen rzeki Pilicy. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 "Oszczędzam wodę - chronię przyrodę".

• 19.06.2018

22 czerwca 2018r.:

smiley  godz. 8.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18,

smiley  po części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w klasach - rozdanie świadectw.

Uwaga!

Dowozy poranne - bez zmian -jadą wszystkie autobusy

Odwozy ok. godz. 12.00 - wszystkie autobusy.

• 21.06.2018

Miejsca zbiórek dla dzieci ze szkół  podstawowych z powiatu zgierskiego i łęczyckiego:

Miejsce kolonii:  OŚRODEK SZKOLENIOWO – WYPOCZYNKOWY ZHP
              „NADWARCIAŃSKI GRÓD”

Załęcze Wielkie 89,

98 – 355 PĄTNÓW

.

- dla dzieci z powiatu łęczyckiego:

Wyjazd – zbiórka w dniu 26 czerwca 2018 r. (wtorek) –  Łęczyca – parking przed Urzędem Miasta, ul. M. Konopnickiej 14, o godzinie 9:30.

Powrót dzieci w dniu 9 lipca 2018 r. (poniedziałek)  na miejsce zbiórki przy wyjeździe.