Czwartek 20.09.2018

woj. łódzkie
    tel. kom.: 601 888 871
    tel. kom.: 697 223 213

Zapraszamy do korzystania z obiektów sportowych!

Szanowni Państwo!

Istnieje możliwość korzystania w godzinach popołudniowych z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej!!!

Wynajęcie sali sportowej – 1 godz. - 80 zł

Każda następna godzina - 40 zł

Grupy stałe na umowę – 1 godz. - 60 zł

Każda następna godzina - 40 zł

Siłownia / sala korekcyjna – 1 wejście - 8 zł

Karnet 10 wejść - 60 zł

Grupy liczące co najmniej 10 osób z terenu Gminy Łęczyca otrzymują 25% zniżki.

Osoba do kontaktu Zbigniew Antosiak tel. 696 526 257

Serdecznie zapraszamy!

• Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości
    20.09.2018

19 września ponad 600 zawodników z Łęczycy i okolic wzięło udział w święcie sportu i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w Łęczyckim Biegu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali również puchary. Michał Topiński z klasy IVB zajął I miejsce, Krzysztof Zieliński z klasy IVA był trzeci w swojej kategorii, natomiast Jakub Cywiński w starszej kategorii zajął drugie miejsce.

Fot. leczyca.naszemiasto.pl

• Biskupin
    20.09.2018

W poniedziałek 17 września uczniowie klas drugich wyruszyli na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu Gniezna, Biskupina i Kruszwicy. Dzieci poznały legendy i podania dotyczące początków Państwa Polskiego.  W Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski, obejrzeli Drzwi Gnieźnieńskie, zabytek romańskiej sztuki odlewniczej. W Biskupinie, w rezerwacie archeologicznym związanym z istnieniem na tym terenie obronnej osady kultury łużyckiej w 737 r. p.n.e. drugoklasiści uczwstniczyli w zajęciach edukacyjnych. A w legendarnej stolicy Polski - Kruszwicy, słynącej z ceglanej, gotyckiej wieży stojącej samotnie na Wzgórzu Zamkowym – Mysiej Wieży wysłuchali opowieści o Królu Popielu.

• Euroweek
    20.09.2018

W dniach 12 - 16 września 2018r. 50 uczniów naszej szkoły wziąło udział w obozie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.  Uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w zajęciach pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy, rozwijających takie umiejętności społeczne jak autoprezentacja, praca w zespole, przewodzenie. Młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez folontariuszy Fundacji EuroWeek. Atmosfera podczas zajęć była niesamowita, wszyscy chętnie w nich uczestniczyli, choć mięli naprawdę wiele zadań do wykonania i czasami zmęczenie dawało o sobie znać. Nasi uczniowie oprócz ciężkiej pracy, rozmów w języku angielskim, uczestniczyli również w wycieczce do Wrocławia gdzie spacerowali po Starym Mieście, wjechali na Sky Tower, do Jaskini Niedźwiedzia w  Kletnie, Muzeum Minerałów, a w drodze powrotnej zwiedzili Kłodzko.

• Zebranie z rodzicami
    18.09.2018

Drodzy Rodzice,

W dniu 20 września 2018r. o godz. 16.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami (na hali sportowej).

Po tym spotkaniu zapraszamy Państwa na klasowe zebrania z wychowawcami. Następnie odbędzie spotkanie trójek klasowych z Dyrektorem Szkoły i wybór Rady Rodziców na rok szkolny 2018/19.

• 17.09.2018

Informacje dotyczące logowania się do dziennika elektronicznego Vulcan znajdują się w prawym panelu strony (pod zegarem).