Czwartek 18.01.2018

Lubię to

Kontakt

• Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, Oddziały Gimnazjalne
    Topola Królewska 66/67
    99-100 Łęczyca
    woj. łódzkie

Zapraszamy do korzystania z obiektów sportowych!

Szanowni Państwo!

Istnieje możliwość korzystania w godzinach popołudniowych z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej!!!

Wynajęcie sali sportowej – 1 godz. - 80 zł

Każda następna godzina - 40 zł

Grupy stałe na umowę – 1 godz. - 60 zł

Każda następna godzina - 40 zł

Siłownia / sala korekcyjna – 1 wejście - 8 zł

Karnet 10 wejść - 60 zł

Grupy liczące co najmniej 10 osób z terenu Gminy Łęczyca otrzymują 25% zniżki.

Osoba do kontaktu Zbigniew Antosiak tel. 696 526 257

Serdecznie zapraszamy!

• 17.01.2018

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na spotkanie ogólne (na hali sportowej) w dniu 24 stycznia 2018r. o godz. 16.00.

Następnie odbędą się rozmowy z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów w poszczególnych salach lekcyjnych.

• 17.01.2018

Tradycją naszej szkoły jest to, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie i nauczyciele odwiedzają podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach. Tak też było i w tym roku. 11 stycznia grupa dzieci i młodzieży pojechała do Karsznic z p. Anną Sobór, p. Katarzyną Banasiak i p. Marcinem Toberem. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe, współczesną wersję "Dziewczynki z zapałkami". Jasełka w wykonaniu uczniów bardzo się spodobały, wywołały wiele wzruszeń. Na zakończenie wszyscy razem śpiewali kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Uczniowie swoim występem i rozmowami sprawili wiele radości podopiecznym DPS.

• W niedzielę 14 stycznia, grupa uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w "Rodzinnych spotkaniach z kulturą". Tym razem mięliśmy przyjemność wysłuchania interpretacji wokalnych i instrumentalnych kolęd, w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Po koncercie spacerkiem udaliśmy się na ulicę Piotrkowską gdzie podziwialiśmy Wielką Szarżę Konną, rydwan. Za paradą konną przejechała parada koni mechanicznych: auta zabytkowe, terenowe, sportowe. Parada ta zorganizowana została z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie udaliśmy się do Manufaktury gdzie również grała orkiestra WOŚP.

• 12.01.2018

Rozgrzewka przed balem choinkowym już za nami. W piątek 12.01.2018r. po raz kolejny "Spotkaliśmy się z muzyką". Tym razem nasi goście, tancerze z Teatru V6 w Łodzi, wprowadzili nas w świat tańca karnawałowego. Każdy kto chciał, mógł pod okiem ekspertów, spróbować swoich sił na parkiecie. Najlepsi tancerze, wyłonieni przez profesjonalistów otrzymali nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

• 5 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy, w miłej, świątecznej atmosferze, mogliśmy posłuchać pięknych, piosenek o Bożym Narodzeniu. Właśnie wtedy odbył się tam III Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek w Języku Angielskim "So this is Christmas". Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów naszej szkoły: Wiktoria Klimas i Adam Anielak zaśpiewali piosenkę "Little Snowflake", Magdalena Brygier "Let it snow", Hanna Andrzejczak "Hush... there is a baby". Piosenka w wykonaniu Hani, uczennicy klasy 3a, bardzo spodobała się jury i zajęła ona II miejsce. Pozostali nasi uczniowie zastali wyróżnieni. Gratulujemy dzieciakom i p. Emilii Andrzejczak i p. Annie Wypych-Wilińskiej, które przygotowały dzieci do występu.

• 22.12.2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali – jasełka. Przedstawienie pokazało czym powinny stać się dla nas Święta Bożego Narodzenia. Chwilą, w której dzielimy się tym, co najcenniejsze – miłością i radością z potrzebującymi. Chwilą refleksji - niech każdy z nas spróbuje dostrzec wokół siebie jakąś dziewczynkę z zapałkami, jakiegoś chłopca, który nie ma swojego domu. I oby każdy potrafił tych potrzebujących, tych niekochanych zaprosić do swojego domu, do swojego serca.